Прељубници (Preljubnici) [BN TV]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од badem4e, 28 април 2011.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.488
  Допаѓања:
  50.767
  Пол:
  Женски
  Па кажале на серијата дека луѓето се глумци, ама настаните се вистинити. Иако ова им дава за право и да со измислуваат, а сепак да кажат дека е вистина. Ипак кога не е снимано веднаш, на местото на настанот не можат да кажат дека е вистина. Така да, ова од оној пат не сум го ни гледала. А немам намера ни да го гледам.
   
 2. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.972
  Пол:
  Женски
  Сум гледала само 2-3 епизоди, интересно е да гледаш како ќе ги фатат па викаат, цркаат :D ама се гледа во некои случаи намонтирано.

  Имаше пред некој ден еден дошол од Париз дури зашто комшиите му викале дека жена му го варала со кумот и сега овој дури од Париз доаѓа и ко за чудо ги наоѓа кумот и жената во штала на сено, божем растоварале бали и овој паднал на неа, а оваа се во штала и такви ствари по фармерки и штикли иде, и една перика каква имаше б'лшти надалеко. :D И на крај овој поверува во тоа и 1 прости на жена му и ја зема за Париз.
  После имаше едно другарки најдовбри 7 години се, и маж и ја изварал со другарка ѝ и сега оваа почна да ги брка низ прозор па со црево го бањаше тој, и викаше на таа другарка и кучка, сељанка, ку*ва и на крај се смирија и се гушнаа плачејќи.Да бе. |(
  И сега третиов случај троа пореален, нешто мажот ја изварал со друга ги фатија во магацин и кога почнаа да се караат, па ова женав имаше сестра 14 год па и она кога се стави, ќе се потепаа скоро. :tmi:

  Ама најчудни ми се две работи, зашто секогаш кога ќе ги фатат на дело се со алишта и не ни се муваат ни ништо, и секогаш ги фаќаат дека вараат. :^)
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.488
  Допаѓања:
  50.767
  Пол:
  Женски
  Бидејќи Мона, сето тоа е глума и е изрежирано. Ништо од тоа навистина не се одвива во моментот, туку таа случка веќе се случила, а сега е прикажана од актери.
   
 4. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Виножитке грешна ти е информацијата,нешто си се побркала. :)
  Личностите и настаните се вистински ,не е реконструкција.
  Мислам сеа ...колку се вистински тоа друга работа,али тоа е концептот на емисијата.Се е У ЖИВО. :D
   
 5. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  6.134
  Допаѓања:
  53.282
  Пол:
  Женски
  Jaс па знам исто како Реинбоу, дека се вистински случки само одглумени од актери...
   
 6. Miss.Ricci

  Miss.Ricci Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  5.743
  Пол:
  Женски
  Незнам дали е одглумено или вистина, но во секој случај невкусно :|
  Прво, и јас искрено се двоумам, можеби е навистина одглумено пошо синоќа едпизодата некако ми беше безвезе. Ќеркава скришум од мајката има секс со својот очув (мажот на мајка и). И ги затекнуваат во ресторан како вечераат и божем оваа мајкава вознемирена а воопшто не ми изгледаше за таква, навистина како да глумеше. И божем после тоа овие уреднициве на емисијава ја прашале на мајкава дали да ја емитуваат епизодата поради нејзината содржина и мајкава рекла ДА за да знаеле луќево што НЕ треба да прават. |( Па, добро ќе ја брукам фамилијава, цел балкан да знае каква е ќерка ми само за некој да земе поука од тоа, и да знае што не треба да прави во иднина? :fubar: :fubar: Мислам ми нема смисла тука нешто :?: Или е глума или навистина лудаци шетаат по овој чуден свет :?:
   
  На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
 7. paulina2

  paulina2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  122
  да и јас ја гледав таа емисија синоќа и да ви кажам ако е тоа вистина ми се згнаси животов....ги даваат ќерката и очувот како имаат секс у спалната и тоа онака баш ги даваат како на филм...на оваа цел гз и се глеаше ....мислам многу е невкусно....колку и да била испотресена мајката не знам како можела да дозволи да се дава све тоа на телевизија (ако е вистинито)
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.488
  Допаѓања:
  50.767
  Пол:
  Женски
  Па јас не сум ја гледала емисијава, од тука прочитав дека е снимана со актери и не е во живо :wasntme:
  Срам да ви е ако некоја лажела :D
   
 9. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.070
  Изрежирано е, не е во живо, а ликовите не се глумци, претпоставувам само сонуваат за тоа :lol:
   
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.204
  Допаѓања:
  41.238
  http://www.youtube.com/watch?v=J7wdGETr ... re=related

  ве молам изгледајте го ова
  демек оваа паѓа у несвест коа ќе дознае дека ја вара маж и :rofl: јао по фејк не можеше да биде
  леле видете ќе се газите од смеење
   
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.902
  Јас ја ѕиркам кога ќе ја начекам, како дешавка е интересно а сега дали е намонтирано незнам. Сеирџиско дете сум, велешко :lol: :wasntme: Него, мене ме нервира водителот кога им се меша и одвраќа, кој морон :yawn: |( Овие се расправаат и овој оттука неповикан се меша и он се расправа, и појавата му е некако идиотска |(
   
  На Grunge и eli25 им се допаѓа ова.
 12. Miss.Ricci

  Miss.Ricci Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  5.743
  Пол:
  Женски
  хахахахах е веќе ова стварно нема смисла |( |(
  Како некој ниско буџетен филм е, се гледа дека е глума хахахах катастрофа |(
   
 13. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.902
  Ахахахаха ама дефинитивно најјака епизода беше онаа Ја га волим :D :D Со таа плавата психопатка. Ми го продолжи животов :D
   
  На Sanniii и tessie им се допаѓа ова.
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.204
  Допаѓања:
  41.238
  http://www.youtube.com/watch?v=KtbrRAtYsFw еве ја цела епизода :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Miss.Ricci

  Miss.Ricci Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  5.743
  Пол:
  Женски
  Иии единствена ли бев што буквално се уплашив од тој очувот во синоќешната епизода??? Искрено ми личеше на чудовиште, на Гаргамел де :tmi:
  Оној со стапче не се чепка, а не па односи да имаш со него... :x

  П.С како тоа ни еднаш не ги фатиле голи, туку секогаш онака се мазат по облека...нема смисла |(
   
 16. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  741
  Гледав една епизода (младо момче се фатил со жената на неговиот чичко кој го израснал) и ми се згади.

  Не само од ефтината приказна туку и од актерите на чело со оној ќелавиот и плавушата.

  Ех, што се народ нема да направи од бес, овај де, за пари. :)
   
 17. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  986
  Мене ми изгледа премногу вештачки. Лоша глума, сценарија од некој болен ум...а водителите не можам да ги поднесам!
   
 18. mops

  mops Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  119
  мислам дека се е исценирано зашто многу вештачки глумат а и дали некој би си дозволил да прави будала од самиот себе си на тв??? кога одат таму незнам што очекуваат па кога ке дознаат дека се изневерени се лупаат од земја па доага и до тепачки,нешто не ми штима тука ама ај...
   
 19. Mracna

  Mracna Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  108
  Сакам да прашам...?

  Во кои денови и во колку часот ги даваат Прељубници на канал 5?
   
 20. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Сакам да прашам...?

  Секој работен ден во 18:20 h.
  Имаш страна на Канал 5. Не знам што ви е интересно за секоја ситница овде да прашувате.