1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прељубници (Preljubnici) [BN TV]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од badem4e, 28 април 2011.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Па кажале на серијата дека луѓето се глумци, ама настаните се вистинити. Иако ова им дава за право и да со измислуваат, а сепак да кажат дека е вистина. Ипак кога не е снимано веднаш, на местото на настанот не можат да кажат дека е вистина. Така да, ова од оној пат не сум го ни гледала. А немам намера ни да го гледам.
     
  2. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Сум гледала само 2-3 епизоди, интересно е да гледаш како ќе ги фатат па викаат, цркаат :D ама се гледа во некои случаи намонтирано.

    Имаше пред некој ден еден дошол од Париз дури зашто комшиите му викале дека жена му го варала со кумот и сега овој дури од Париз доаѓа и ко за чудо ги наоѓа кумот и жената во штала на сено, божем растоварале бали и овој паднал на неа, а оваа се во штала и такви ствари по фармерки и штикли иде, и една перика каква имаше б'лшти надалеко. :D И на крај овој поверува во тоа и 1 прости на жена му и ја зема за Париз.
    После имаше едно другарки најдовбри 7 години се, и маж и ја изварал со другарка ѝ и сега оваа почна да ги брка низ прозор па со црево го бањаше тој, и викаше на таа другарка и кучка, сељанка, ку*ва и на крај се смирија и се гушнаа плачејќи.Да бе. |(
    И сега третиов случај троа пореален, нешто мажот ја изварал со друга ги фатија во магацин и кога почнаа да се караат, па ова женав имаше сестра 14 год па и она кога се стави, ќе се потепаа скоро. :tmi:

    Ама најчудни ми се две работи, зашто секогаш кога ќе ги фатат на дело се со алишта и не ни се муваат ни ништо, и секогаш ги фаќаат дека вараат. :^)
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Бидејќи Мона, сето тоа е глума и е изрежирано. Ништо од тоа навистина не се одвива во моментот, туку таа случка веќе се случила, а сега е прикажана од актери.
     
  4. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Виножитке грешна ти е информацијата,нешто си се побркала. :)
    Личностите и настаните се вистински ,не е реконструкција.
    Мислам сеа ...колку се вистински тоа друга работа,али тоа е концептот на емисијата.Се е У ЖИВО. :D
     
  5. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    Jaс па знам исто како Реинбоу, дека се вистински случки само одглумени од актери...
     
  6. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Незнам дали е одглумено или вистина, но во секој случај невкусно :|
    Прво, и јас искрено се двоумам, можеби е навистина одглумено пошо синоќа едпизодата некако ми беше безвезе. Ќеркава скришум од мајката има секс со својот очув (мажот на мајка и). И ги затекнуваат во ресторан како вечераат и божем оваа мајкава вознемирена а воопшто не ми изгледаше за таква, навистина како да глумеше. И божем после тоа овие уреднициве на емисијава ја прашале на мајкава дали да ја емитуваат епизодата поради нејзината содржина и мајкава рекла ДА за да знаеле луќево што НЕ треба да прават. |( Па, добро ќе ја брукам фамилијава, цел балкан да знае каква е ќерка ми само за некој да земе поука од тоа, и да знае што не треба да прави во иднина? :fubar: :fubar: Мислам ми нема смисла тука нешто :?: Или е глума или навистина лудаци шетаат по овој чуден свет :?:
     
    На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
  7. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    да и јас ја гледав таа емисија синоќа и да ви кажам ако е тоа вистина ми се згнаси животов....ги даваат ќерката и очувот како имаат секс у спалната и тоа онака баш ги даваат како на филм...на оваа цел гз и се глеаше ....мислам многу е невкусно....колку и да била испотресена мајката не знам како можела да дозволи да се дава све тоа на телевизија (ако е вистинито)
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Па јас не сум ја гледала емисијава, од тука прочитав дека е снимана со актери и не е во живо :wasntme:
    Срам да ви е ако некоја лажела :D
     
  9. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Изрежирано е, не е во живо, а ликовите не се глумци, претпоставувам само сонуваат за тоа :lol:
     
  10. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    http://www.youtube.com/watch?v=J7wdGETr ... re=related

    ве молам изгледајте го ова
    демек оваа паѓа у несвест коа ќе дознае дека ја вара маж и :rofl: јао по фејк не можеше да биде
    леле видете ќе се газите од смеење
     
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас ја ѕиркам кога ќе ја начекам, како дешавка е интересно а сега дали е намонтирано незнам. Сеирџиско дете сум, велешко :lol: :wasntme: Него, мене ме нервира водителот кога им се меша и одвраќа, кој морон :yawn: |( Овие се расправаат и овој оттука неповикан се меша и он се расправа, и појавата му е некако идиотска |(
     
    На Grunge и eli25 им се допаѓа ова.
  12. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    хахахахах е веќе ова стварно нема смисла |( |(
    Како некој ниско буџетен филм е, се гледа дека е глума хахахах катастрофа |(
     
  13. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ахахахаха ама дефинитивно најјака епизода беше онаа Ја га волим :D :D Со таа плавата психопатка. Ми го продолжи животов :D
     
    На Sanniii и tessie им се допаѓа ова.
  14. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    http://www.youtube.com/watch?v=KtbrRAtYsFw еве ја цела епизода :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Иии единствена ли бев што буквално се уплашив од тој очувот во синоќешната епизода??? Искрено ми личеше на чудовиште, на Гаргамел де :tmi:
    Оној со стапче не се чепка, а не па односи да имаш со него... :x

    П.С како тоа ни еднаш не ги фатиле голи, туку секогаш онака се мазат по облека...нема смисла |(
     
  16. Buttterfly

    Buttterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    776
    Гледав една епизода (младо момче се фатил со жената на неговиот чичко кој го израснал) и ми се згади.

    Не само од ефтината приказна туку и од актерите на чело со оној ќелавиот и плавушата.

    Ех, што се народ нема да направи од бес, овај де, за пари. :)
     
  17. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Мене ми изгледа премногу вештачки. Лоша глума, сценарија од некој болен ум...а водителите не можам да ги поднесам!
     
  18. mops

    mops Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    119
    мислам дека се е исценирано зашто многу вештачки глумат а и дали некој би си дозволил да прави будала од самиот себе си на тв??? кога одат таму незнам што очекуваат па кога ке дознаат дека се изневерени се лупаат од земја па доага и до тепачки,нешто не ми штима тука ама ај...
     
  19. Mracna

    Mracna Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    116
    Сакам да прашам...?

    Во кои денови и во колку часот ги даваат Прељубници на канал 5?
     
  20. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Сакам да прашам...?

    Секој работен ден во 18:20 h.
    Имаш страна на Канал 5. Не знам што ви е интересно за секоја ситница овде да прашувате.