Приватни академии за програмирање

Дискусија во 'Образование' започната од Трепетлика, 17 август 2017.

 1. Трепетлика

  Трепетлика Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Со порастот на побарувачката за програмери во последно време се појавија и повеќе приватни академии за програмирање наменети за лица со различна кариерна позадина, па ме интересира колку мислите дека се корисни истите и која би ми ја препорачале?

  Дали некој има искуство со некоја од нив и дали е возможно да се совлада концептот за 4-5 месеци колку што траат истите? Знам дека во најголема мера зависи од тоа кој колку има развиена логичка мисла и колку ќе реши да се посвети на изучувањето, но во глобала, колкави се шансите лицата кои самостојно ја изучуваат материјата да добијат шанса на пазарот на трудот покрај сите високообразовани кадри од областа?

  Дали постојат доволно можности барем за пракса по завршувањето на курсевите и дали некој од вас има слично искуство?
   
 2. Kenko

  Kenko Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo, me intersira dali nekoj od vas ima iskustvo so akademijata Creativehub. Pokonkretno, sakam da se zapisham na nivnata nova akademija za Java, pa dokolku imate iskustvo ve molam odgovorete mi. Sekako, otvorena sum i za iskustva od drugi akademii.
   
 3. Just.do.it

  Just.do.it Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  1.343
  Пол:
  Женски
  Здраво, која академија за програмирање би ја препорачале: seavus, semos или brainster?