1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Приватни академии за програмирање

Дискусија во 'Образование' започната од Трепетлика, 17 август 2017.

  1. Трепетлика

    Трепетлика Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски
    Со порастот на побарувачката за програмери во последно време се појавија и повеќе приватни академии за програмирање наменети за лица со различна кариерна позадина, па ме интересира колку мислите дека се корисни истите и која би ми ја препорачале?

    Дали некој има искуство со некоја од нив и дали е возможно да се совлада концептот за 4-5 месеци колку што траат истите? Знам дека во најголема мера зависи од тоа кој колку има развиена логичка мисла и колку ќе реши да се посвети на изучувањето, но во глобала, колкави се шансите лицата кои самостојно ја изучуваат материјата да добијат шанса на пазарот на трудот покрај сите високообразовани кадри од областа?

    Дали постојат доволно можности барем за пракса по завршувањето на курсевите и дали некој од вас има слично искуство?
     
  2. Kenko

    Kenko Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo, me intersira dali nekoj od vas ima iskustvo so akademijata Creativehub. Pokonkretno, sakam da se zapisham na nivnata nova akademija za Java, pa dokolku imate iskustvo ve molam odgovorete mi. Sekako, otvorena sum i za iskustva od drugi akademii.
     
  3. Just.do.it

    Just.do.it Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    2.047
    Допаѓања:
    6.661
    Пол:
    Женски
    Здраво, која академија за програмирање би ја препорачале: seavus, semos или brainster?
     
  4. Sweetlove_0312

    Sweetlove_0312 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    12.854
    Пол:
    Женски
    Здраво. Дали сте биле на академијата за дигитален маркетинг, ме интересира дали има вработување после тоа, дали ви го прифатиле на работно место?
     
  5. i.ate.my.tv

    i.ate.my.tv Активен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2022
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали е добра идеја да се запишам на некоја академија за дизајн место на некој факултет? не ми оди математика баш
     
  6. Demi_

    Demi_ Активен член

    Се зачлени на:
    2 мај 2022
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    Најдобра варијанта ти е да се стекнеш со факултетска диплома и дополнително да вложуваш во курс.
    Сепак ако се одлучиш само за некој курс или модерно како што се нарекуваат академии гледај да е некоја таква која на самото интервју кога ќе одиш да се информираш за програмите кои ги нудат ќе ти кажат со кои фирми соработуваат и дали имаш можност да те препорачаат или вработат ако покажеш задоволителни резултати.
     
    На i.ate.my.tv му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Zivyle

    Zivyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2013
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    530
    Пол:
    Женски
    Здраво, ме интересира дали има во Мк академија или курс за ios?