1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Приватни градинки

Дискусија во 'Дете' започната од Lady*Bug, 14 јануари 2018.

  1. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.629
    Допаѓања:
    6.343
    Пол:
    Женски
    Значи вас ќе ве примат без проблем, детето е помало од 18 месеци. Забраната важи за тие што каснат а се над 18 месеци. Има 3-4 годишни деца сега што примиле 3та доза и за нив е тоа за 6 месеци да примат ревакцина
     
    На Belinda Carlisle му/ѝ се допаѓа ова.
  2. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.938
    Допаѓања:
    34.413
    Пол:
    Женски
    Според ова јас мислам дека вие ќе си ја примате на 18м според возраста но оние кои не биле боцнати со 3,да се боцнати и 6м мах за ревакцината ако се повеќе од 18м
     
  3. happy mommy

    happy mommy Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Женски
    Здраво

    Дали имате искуство со Светот на колорес особено Аеродром ме интересира? (јасли)

    Сакаме да смениме градинка...
     
    На 2505 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. SenzeRR

    SenzeRR Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2023
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Искуство со Спирит има некој?
     
  5. Shaya

    Shaya Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    368
    искуства со лилипут дворче? сакаме да го пуштиме синко таму во јасли
     
  6. goldenjanuary

    goldenjanuary Активен член

    Се зачлени на:
    20 август 2023
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Искуства со приватна градинка во Аеродром или Кисела вода за детенце од 1,8 год?
    Која би ја препорачале и како се со цени?
     
    На UNA MUNA му/ѝ се допаѓа ова.
  7. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.817
    Допаѓања:
    25.759
    Little me. Има и аеродором и к.вода
     
  8. merry.blues

    merry.blues Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    28
    Леле колку се провидни коментариве на тие што се директорки или платени од градинкиве... Си го срамите угледот. После ова што прочитав сигурно нема ни во литл ми ни во светот на колорес да ја запишам ќерка ми. Во кои други градинки во карпош или центар има јасли? Гледам некоја грин хаус ја фалат. Други некои да препорачате? Фала однапред на ИСКРЕНИТЕ одговори
     
    На Mari-Li му/ѝ се допаѓа ова.
  9. merry.blues

    merry.blues Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    28
    Таа кај трибека е грин хаус, така? Како ти се виде? Колку чинеше за јасли?
     
  10. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.902
    Допаѓања:
    40.143
    Пол:
    Женски
    Неколку блиски имам што носеа деца во грин хаус и се задоволни. Ние сме славеле роденден и супер е од аспект што си имаат цел комплекс сопствен. Двор со реквизити, ботаничка градина, летно време и базен им монтираат.
     
    На kozuf, Лалина, dromka и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Mari-Li

    Mari-Li Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.910
    би ставила дете во монтажен базен со други мали 15 деца?
     
    На happy mommy му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.902
    Допаѓања:
    40.143
    Пол:
    Женски
    Ако имаат дозвола, веројатно имаат и соодветен кадар. Секако прво би проверила условите пред да дозволам.
    Син ми е прво одделение па ги носат на базен цело одделение (30 дечиња) секоја недела.
     
    На Mumoftwo30, KuklickaSk и merry.blues им се допаѓа ова.
  13. Mari-Li

    Mari-Li Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.910
    Не ги носат на монтажен сигурно :))) И рачунај пред една година и сега малиот е сигурно различен и сменет 100%. Немам против базени, ама монтажен и 50 деца го мењаат ко ништо, јас ќерќа ми не би ја стаила. Другото е солидно во градинката.
     
  14. Londongirl

    Londongirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    11

    Двете деца ми се во грин хаус. Едното јасли, другото сега веќе последна година прваче. За мене подобро не можеше да биде. И сите мајки се задоволни.
     
    На Лалина и merry.blues им се допаѓа ова.
  15. ❄️Snowflake ❄️

    ❄️Snowflake ❄️ Активен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2023
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    Препорака за приватна градинка во Аеродром?
    Малиот сега ми оди во државна,ама не сакам да го запишувам прваче(скоро почна да се пушта со зборење),и во Септември доколку пак го носам во истата градинка,учителките коишто ке му бидат се берер од сегашните, така да нема шанси да го носам таму ,внимание никакво не обрнуваат на децата и се дерат како ненормални
    Ако треба дома ке си седи ама таму пак нема да оди,ама сепак би сакала да се дружи со деца
    Има ли нешто како дневен или едукативен центар со 8часа ,за 5+г дете или само градинките се на тој принцип. По центрите јас што гледав сите се со 4часа ,со 8 или барем 6 не најдов
    Thanks
     
  16. Филотеа

    Филотеа Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2019
    Пораки:
    769
    Допаѓања:
    1.090
    Пол:
    Женски
    Центрите за ран детски развој се од тој тип, но таму може да останат максимум 4 часа, зошто немаат вклучено храна и спиење.
     
    На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Mislovna imenka

    Mislovna imenka Нов член

    Се зачлени на:
    16 април 2024
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Моето дете оди во Колорес кај Педагошка веќе подолго време. Зошто да не ги пофалам кога сум презадоволна, тоа значи дека сум платеник нивни?! Сите сме задоволни, цела група. Секој ден информации за децата, слики, повици, се' што треба. Секој ден со трчање оди накај градинка, со плачење ја земам. Секако дека кога ја запишувавме ни дадоа калци и го разгледавме просторот, не знам зошто некои викаат дека не ги пуштале внатре. Храната е одлична, имаат секакви овошја, зеленчуци, манџи, намази свежо направени. Што друго им треба на децата? Анимацијата им е врвна, децата се константно ангажирани. Не сум платена за ова да го кажам, јас поштено си плаќам секој месец.
     
    На kozuf му/ѝ се допаѓа ова.
  18. merry.blues

    merry.blues Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    28
    Не, не имаше само 2 профили кои го глорифицираа светот на колорес и напаѓаа други градинки и луѓе.А секако ова е форум за споделување мислења и нормално е да имаш и пофални зборови ако си задоволна.
    Јас имам чуено дека во светот на колорес менувале премногу негувателки - што според мене е лошо за децата. Сестрата на жената што ми чисти дома работела таму краток период, била ептен незадоволна и тврдела дека другите негувателки не ги менувале пелените на децата баш често и дека генерално било многу хаотично. И друг некој во форумов се пожали за пеленски осип кај бебе што одело таму.
    Од друга страна знам 2 деца што се пратени таму и децата и родителите се презадоволни.
    Како е вашето искуство на темава за пелените и менувањето на негувателки? Како е едукативниот аспект? Дали знаеш дали ги одучуваат од пелени, дали ги учат на здрави навики?
     
    На KuklickaSk, top4eј и Mislovna imenka им се допаѓа ова.
  19. Mislovna imenka

    Mislovna imenka Нов член

    Се зачлени на:
    16 април 2024
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Моето дете е сеуште во пелени со атопичен дерматит, немало никогаш осип. Ги одучуваат од пелени да, имаат распоред како тоа го прават по договор со родител. Истите негувателки и учителки ги имаме откако сме таму еве две години, не знам што да кажам за менувањето. Можеби во другите градинки, ама ваму не. Едукативниот аспект е благоречено врвен, знам дека баш за то амали милион награди добија. Работат секој ден, и да видиш како учат децата. Малку деца се и многу им се обрнува внимание. Дома ќе се намачиме за една работа, а таму штрак за два дена совладало. Јас сум искрено презадоволна.
     
    На merry.blues му/ѝ се допаѓа ова.
  20. mina.baby

    mina.baby Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    30
    Пиши ми