Приватни основни училишта

Дискусија во 'Образование' започната од LadyKx, 3 ноември 2011.

 1. LadyKx

  LadyKx Активен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  здраво на сите :)
  дали може некој да ми каже,доколку е запознаен дали има приватни основни и колку сте задоволни од нив.
  XXX
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.326
  Единствено знам за НОВА и знам дека е од поскоро време, а за подробности не знам :)
   
  На LadyKx му/ѝ се допаѓа ова.
 3. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  На LadyKx му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LadyKx

  LadyKx Активен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  fala mnogu na informacija,odma ke gi ragledam.
  deneska slusnav za nekoe amerikansko osnovno sto se naogalo vo crnice,nema informacija na net za nego,dali znae nikoj kade tocno se naoga.xxx
   
 5. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.206
  Пол:
  Женски
 6. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  5.267
  Допаѓања:
  81.098
  Линк од сајтот на англо-американското училиште во црниче:
  http://aas.edu.mk/Default.aspx

  Не знам ништо за училиштево, освен дека е мало :D
   
  На LadyKx му/ѝ се допаѓа ова.
 7. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  483
  Пол:
  Женски
  знам дека има нова, јахја кемал и англо американ скул се основни приватни во скопје, други незнам. јас требаше да учам во приватно основно, ама тоа ехее пред 8 години, зашо сеа завршив основно, али неможев да се запишам зашо немаше да ми ја признаат дипломата за основно во тоа време, тогаш се запишуваа деца на оние родителите што се дипломати, амбасадори, конзули или оние што претставуваат во странство, во главно оние што се странци или слично. така да сега ако имате пари запишете ги вашите деца во приватно, тој избор е најдобар :))
   
 8. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  67
  Dali moze nekoj da mi kaze kade se naogaat privatnite osnovni ili nekoj kontakt telefon mi treba
   
 9. BlackPiano

  BlackPiano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2012
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски