1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Приватни професори по математика(или други предмети)

Дискусија во 'Образование' започната од slatkichKa123, 19 октомври 2011.

 1. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  339
  Барав ваква тема но нема. Дали можете да ми препорачате добар приватен професор по математика негде Карпош, Центар и број ако може :)
   
 2. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.605
  Пол:
  Женски
  Јас одев на часови по математика,ама не беше приватно,а сакав приватен,меѓутоа не дрежеле такви часови,па одев директно таму,бидејќи немав друга опција,па гледав нешто најбрзо да биде.Во Буњаковец,во библиотеката Браќа Миладиновци(сега се преместени некаде ,незнам каде точно,али пак во близина на буњаковец),ептен убаво објаснуваат,со тебе и самите работат,ако сакаш,и ептен опуштено е.Јас да не идев тука,цело лето ќе си учев мат.пошо тапа сум онака ептен :) А и стварно ми помогнаа ептен,сега веќе не идат зошто имам добра професорка,и попушта :lol:
  А,за приватни професори,незнам.
   
 3. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.000
  Допаѓања:
  5.504
  Пол:
  Женски
  Под итно ми треба професор по математика (за во скопје ) кој има бр нека пише одма лп.
  Итно е.
   
 4. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.253
  Допаѓања:
  5.778

  Јас одев таму едно време, Алгоритам ли се викаше школата, незнам не ми текнува.. Ама јас ич не сум задоволна. Во групата мислам дека бевме 9 деца а само еден човек ни објаснуваше и ај сега на кого попрво да објасни. И не те гледа што работиш, на некои деца воопшто не им обрнуваше внимание. И не може на сите исто да им објаснува, зашто скоро сите се понапред или поназад со темите. И плус далеку ми беше а и 300 денари наплаќаше а јас од таму со никакво знаење излегував, ај барем си правев муабет со тие од групата, да не испадне залудно потрошено време. :fubar:

  Туку, за тие што бараат приватни професори по математика, еве ви број 076 525 031, човекот се вика Тошо и живее во Ново Лисиче и наплаќа по 150 денари мислам ако оди со точак а ако оди со автобус 250. Пензионер е, така да вака си заработува пари од страна, според мене убаво објаснува. :)
   
 5. Ket.Rin

  Ket.Rin Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  970
  Јас одам на часови по математика кај професорка во Кисела Вода и многу сум задоволна. 350 зема за 1 ипол час. Ако му треба на некој број ЛП :)
   
  На EMILI1999 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Shopa.holic

  Shopa.holic Активен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  12
  Би ве замолила да ми препорачате некој проф. по статистика :)
   
 7. bonbona92

  bonbona92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2011
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  128
  Да не знаеете некој проф по италијански јазик кој би можеле да ми го препорачате?
   
 8. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.578
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Да не знаеете некој професор по aнглески јазик?
   
 9. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.827
  Пол:
  Женски
  Дали некоја феминка од Битола знае професор/ка што држи часови по матемтика овај период. Ако има некоја нека ми пише ЛП :) :) :) :)
   
 10. dhdhdh

  dhdhdh Активен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  mozhe broj mi trebba itno :D ?
  i dali stanuva zbor za profesorka za sredno ili sepak za osnovno?
   
 11. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.496
  Јас константно, еве неколку години по ред, земам приватни часови математика и чат - пат хемија пред некој важен тест. Кај професорката математика давам 350 денари од час, при што сум многу задоволна од неа и од начинот на кој ти го пренесува знаењето. Јас математика врска немам, кај мене 2 и 2 испаѓаат 5 :(, така да... Секогаш сум се напрегала од петни жили да добијам солидна оценка по предметов. И guess what, никогаш не ми успевало.

  Додека на часови по хемија одам во Јахја Кемал, кај нивната професорка.
  Исто пред некој важен тест, најчесто за тромесечие, полугодие или слично, што се даваат тестовите.
  Доста сум задоволна, објаснува многу опширно, детално и јасно. Се труди да го научиш тоа, а не само ради реда да помине часот.
   
  На buba4e89 и Vedat им се допаѓа ова.
 12. A890

  A890 Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  4
  Јас пред 2 години бев дрво по математика :lol: , променив повеќе професори по математика зошто не можев да сфатам од кај доаѓаат сите тие букви променливи и слично... имав огромни пропусти во математиката од порано :tmi: . Но, во последниве 2 години земам приватни часеви кај една професорка која буквално ми го смени цел пристап кон математиката. Кај неа само успеав да одржам концентрација 100% од времето, да ги пополнам празнините во знаењето и да ја засакам математиката. Навистина сум задоволна и јас и сестра ми која сега е основно (7 одд) и зема приватни часеви кај истата професорка. Успеав од 2/3ка да добијам 5ка, на почеток професорката во гимназија мислеше дека препишувам на тестови па ме вадеше на табла да решавам и кога виде дека можам без помош да решам секаква задача од материјалот дури тогаш сфати дека знам :lol:
  Ако некому му треба број нека пише приватна порака.
   
  На Velvetdut, buba4e89, Vedat и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. tsmsbt

  tsmsbt Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  може да ми даде број од професорката по хемија многу ми треба ... :D
   
 14. tsmsbt

  tsmsbt Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  ako moze daj mi go brojot od hemija mnogu mi treba
   
 15. igor123

  igor123 Нов член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Baram nekoj sto drzi privatni casovi po SP i Calculus

  Dali znae nekoj profesor sto drzi casovi po strukturno programiranje i kalkulus vo Skopje,no sakam toj barem malce da znae od prilika sto davaat na kolkokviumi ili ispiti..Po moznost neka pise nekoj sto ima drzeno do sega casovi i sto e zadovolen :) Fala odnapred :)
   
 16. viva.la.vida

  viva.la.vida Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2011
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  294
  Пол:
  Женски
  Би сакала да прашам дали некој одел на приватни часови за ЈАВА, и ако да каде и ако може да ми остави број во порака. Благодарам
   
 17. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  932
  Допаѓања:
  4.016
  Пол:
  Женски
  Одам на приватни часови по математика еднаш неделно.
  Морам бидејќи сум солидна ученичка а само математика ми штрчи двојката. Едвај на крај година стигнувам до четворка математика.
  Задоволна сум како ми објаснуваат на приватен час и многу полесно се разбира отколку на редовен час во школо секако :)
   
 18. Skgirl21

  Skgirl21 Нов член

  Се зачлени на:
  12 декември 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Хмм приватни часови според мене се најнепотребното нешто, кога само размислма колку ари сум дала за курс по англиски на некој начин и тоа е приватен час а скоро воопшто немаше ефект,повеќе сама си научив одошто со проф...
  Нејсе сакав да кажам мноогу побитна е твојајата желба за учење и вниманието коешто го посветуваш одошто “приватниот“ професор, тој не кажува ништо различно од она што ти го кажува проф во школо или од она што го има во книгата, едноставно несватливо ми е
   
 19. Baby-bubu

  Baby-bubu Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2014
  Пораки:
  1.580
  Допаѓања:
  13.283
  Пол:
  Женски
  Земам часови математика и сум прилично задоволна затоа што постигнав успех за мал период. Имам земано и часови хемија, за да на крај увидам дека она што можеш да си го научиш и сватиш сам ниеден професор нема да може да ти го објасни.
   
 20. Andemona

  Andemona Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  2.494
  Пол:
  Женски