Приватни фотографии

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Pipito, 9 февруари 2012.

 1. sandra995

  sandra995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Здраво..
  Имам еден проблем. Ќе Ве замолам за совет. Пред неколку месеци бев во врска со еден дечко. Тој без мое знаење ме сликал гола. После моето раскинување со него тие фотографии тој ги испратил на мојот сегашен дечко и на уште многу мои блиски луѓе. Како е најдобро да постапам за да го решам случајов и тие слики да бидат поништени?
   
 2. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.764
  Пол:
  Машки
  Тужи го.
   
  На sj *O*, crimson, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. sandra995

  sandra995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Ако го тужам ќе дознаат многу други. Не знам дали да кажам на неговите родители или директно да го пријавам во полиција...
   
 4. Rightnow

  Rightnow Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2018
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Најдобро е да го тужиш. Не верувам дека ќе ги избрише само со разговор. За такви само ригорозни казни.
   
  На sj *O*, Alisa22, Just.do.it и 2 други им се допаѓа ова.
 5. sandra995

  sandra995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Утре ќе соберам храброст и ќе го пријавам. Сакам тие слики да бидат поништени.
   
 6. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  8.156
  Пол:
  Машки
  Ако Мвр не поднесе постапка,има друг начин за такви умоболни.
   
  На sj *O*, Just.do.it и sandra995 им се допаѓа ова.
 7. sandra995

  sandra995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Што да му направам доколку МВР не превземат ништо?
   
 8. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  8.156
  Пол:
  Машки
  Не ти, машко треба да го акне од земја.
  После ќе биде мирен како пиле.
   
  На sj *O*, Just.do.it, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. sandra995

  sandra995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Очигледно тоа ќе треба за него.
   
 10. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.627
  Допаѓања:
  14.958
  Пол:
  Женски
  Не му ја мисли, не по родители и глупости туку иди пријави го во полиција и тужи го за нарушување на приватност.
  Клошар еден скапан..загреота.
  Ако ти треба муабет или било што пиши лп
   
  На sj *O*, Alisa22 и sandra995 им се допаѓа ова.
 11. sandra995

  sandra995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Fala ti :) inaku klosar e neviden.mi se odmazduva zatoa sto mu raskinav na takov kretenski nacin
   
 12. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  770
  Пол:
  Женски
  Не сакам да те разочарам, ама тие слики сигурно веќе ги имет видено многу појке луѓе и допрва шо ќе ги видат. И не, не е можно да се поништат, но секое чудо 3 дена, после 3 дена не ќе се интересни. Зато ич не се замарај кој ќе ги видит, штетата е вeќе направена, оди и одма пријави го :)
   
  На Feminka22, Alisa22 и sandra995 им се допаѓа ова.
 13. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  619
  Допаѓања:
  1.072
  Пол:
  Машки
  Пријави во police.
   
 14. kukidi

  kukidi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  Samo Gospod da ne cuva so ovie telefonishta denes.
   
 15. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  329
  Пол:
  Машки
  Јави се на 192 .