1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Приватни часови - статистика

Дискусија во 'Образование' започната од Shopa.holic, 26 април 2012.

  1. Shopa.holic

    Shopa.holic Активен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    12
    Би ве замолила ако знаете некој/а ефикасен/а проф. по статистика...
    Најдов броеви од повеќе ама сакам да слушнам некое лично мислење и искуство затоа што не сакам да ми биде фрлање на пари.
    Сум била и на приватни часови по математика ама мислам дека ми беа само трошење на време и пари :/...
    :)
     
  2. aqvarius

    aqvarius Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    sto ti e tesko statiska ?
     
  3. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Ти треба са во средно или за на факултет? А зошто не пробаш сама убаво да ги пререшиш задачите или до некоја школска/колешка? Не се толку тешки се си е според формула и само да си замениш
     
  4. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Според годините, најверојатно ти треба за факултет. Јас одев кај Марика, ама ич не бев задоволна. Не ми објаснуваше добро и сакаше само да ми ги земе парите. За Анка сигурно си слушнала сите ја фалат, а исто доста добар е и Баже. Најдобро е да одиш кај професор што веќе е проверен, немој кај некој најден од оглас. Не знаеш како објаснува и дали ќе ти се погоди.
     
  5. Shopa.holic

    Shopa.holic Активен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    12
    Да , за на факултет...
    Не сум економски, туку фармација и имаме статистика сега ...
    Професорот си е ок и супер си објаснува ама асистентот е друга приказна.
    Не е само заменување по формула и лесно онака - ни дава некои зафркнати текстуални задачи и сето тоа.

    За Анка сум слушнала, исто така и за некоја Слаѓана - Црниче живеела мн добра била ама немам број од неа и не можам да најдам :| .
    А од Анка дали имаш број и дали си била кај неа?
    Фала :)
     
  6. simstb

    simstb Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2021
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Итно ми е потребен професор по статистика за фармацевтски факултет. Доколку имате некои препораки ве молам споделете