1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Приватно средно училиште „Св. Лука“- Скопје

Дискусија во 'Образование' започната од ancii, 12 јуни 2018.

 1. ancii

  ancii Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  11
  Од септември почнува со работа ново средно училиште во Скопје. Ќе има 4 образивни профили: забен техничар, медицинска сестра, физиотерапевтски техничар и козметички техничар. Праксата во наголем дел ќе се одвивала во "Жан Митрев Клиник" а исто така ќе се одвивала пракса и во Германија. Што мислите Вие за ова училиште?
   
 2. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.303
  Допаѓања:
  28.815
  Пол:
  Женски
  Најпрво, зошто се вика свети Лука? Религиска индоктринација much?
   
  На WildMk и daylight им се допаѓа ова.
 3. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  Со оглед на тоа што е медицинско училиште, се надевам по св. Лука Кримски лекар, хирург и основоположник на гнојната хирургија.
   
  На K@T, mode-kristina, Joi и 3 други им се допаѓа ова.