1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Привремена тетоважа

Дискусија во 'Тело' започната од marchy15, 21 јуни 2011.

 1. marchy15

  marchy15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Летово сакам да си ставам полутрајна тетоважа, знаете оние кои траат 2-3 месеца, но незнам каде можам да ја ставам. Знаете некој таков во Скопјево, и отприлика колку кошта?
  Фалаа :)
   
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Полутрајна тетоважа

  Не постои таква колку што знам.
  Има 3 вида тетоважи.
  -Кна трае 1 недела и се вади одма. Оние што ги цртаат на летувалишта, може секој да ти нацрта.
  -Тетоважа од бои кои со тек на време избледуваат, постапката на правење е иста како класична тетоважа, избледува после 1 година, може да стои како бледа на телото од 3 до 5 години. Овие бои се скапи и оваа тетоважа е дупло поскапа од класичната, значи цената се множи со два.
  -И класична тетоважа за цел живот.
   
 3. FlameFairy

  FlameFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  197
  Јас имав привремена ми избледна за околу една недела, значи нема шанси 2 3 месеци да трае.
   
 4. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Баш вчера зборев со едно девојче кое праве тетоважи и ми рече дека можеле да траат 1 недела, 2-3 месеци или да биде трајна. Девојчето е од Струмица,тука работи. За Скопје не сум запознаена незнам да ти кажам.
   
 5. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Јас лани летото ставав привремена. Ми стоеше месец дена.
  Мене еден од оние црнците на плажа што поминуваат ми ја правеше. :lol:
  Беше кинески симбол за среќа. :)
   
  На marchy15 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  јас два пати имам ставено привремена тетоважа(минатото и предминатото лето) и и двете ми траеа околу 2 недели
   
 7. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Мој совет ти е да не ставаш , јас имав и наместо ветените 2 месеци ,добив недела ипол. После тоа почна да бледее и изгледав како крастава .

  На 40 степени ми беше срам да се соблечам од грозотија !
   
  На marchy15 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.626
  Допаѓања:
  4.429
  Пол:
  Женски
  А зашто не си направиш со к'на ако толку ти е мерак , ја ставив ми траеше околу месец дена
   
  На marchy15 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Пред некоја година имав привремена тетоважа на раката.
  Требаше да трае најмалку две недели, а ми траеше само една. :|
   
 10. lolooo

  lolooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  11
  jas lani imav privremena tetovaza bas mi bese super ja nosev 1mesec i ovaa leto bi stavila :clap: :clap:
   
 11. Responsible

  Responsible Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  434
  Пол:
  Женски
  како со к`на? како си ја направи? :?:
   
 12. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.626
  Допаѓања:
  4.429
  Пол:
  Женски
  Распрашај се има многу дечки што прават тетоважи со к`на таа е посебна на тело што се нанесува мене типот што ми ја правеше отиде во странство иначе ќе ти писев бројче
   
 13. Anastasia94

  Anastasia94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  6

  и јас имав тетоважа со кна но ми траеше само 1 недела а 2 недела беше како избледена слика и толку ми се избриша :D
   
 14. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Јас сакав ова лето да си ставам имаше застанати на плажа и си зедов пари с и отидов и си одбрав и тетоважа,и човекот ми рече дека правел со хидроген демек дека маолетна дали имам дозбола од родите и одам ги прашувам моите и не ми дозволија и ништо,ај за 4 години ќе почекам :| :)
   
 15. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.097
  ако не го миеш местото каде што ти е тетоважата можеби ке ти трае до 1 месец ама можеби а вака недела дена ке си се радуваш само :D
   
 16. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.741

  Ех невозможно е да не го миеш местото хахаха :D :D
   
  На marchy15 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.097
  ке го залепиш со нешто ;) значи се што се сака се може :)
   
  На marchy15 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.027
  Еднаш имав привремена, траеше повеќе од месец, во странство ја направив и тука по сто пати прашувам кај се прави, никој не знае. |(
   
  На marchy15 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DragonLady

  DragonLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  23
  GULETATTOO
  артист: Боби Гулевски - Гуле
  адреса: Петар Поп Арсов 19 - 1000 Скопје - Македонија
  +389 71 935 777 +389 75 533 322
  А да прашаш таму :/
   
 20. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.878
  Допаѓања:
  4.876
  Пол:
  Женски
  Кај мене во градот е популарно да имаш привремена тетоважа.Ги прават со к'на и им стојат доста време.
  Јас никогаш не сум сакала тетоважи ни привремени ни трајни.
  :D