1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Признавање чувства

Дискусија во 'Сингл' започната од Go-Girl, 30 ноември 2009.

  1. emma27lol

    emma27lol Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Сакам да ве прашам нешто, ми треба помош, итно е. Пред некое време забележав едно момче. Пријатели сме на социјална мрежа. Сакам да му пишам да се запознаеме. Што да му пишам како за старт? Како да го прашам да се запознаеме?
     
  2. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Прво пиши му само Здраво :)
    Па после ако ти врати ќе почнеш муабет (нешто во стилот: се надевам дека не ти сметам, сакам да се запознаеме ако немаш ништо против...)
     
    На Herrera, senjorita-v, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    966
    Допаѓања:
    10.320
    Не така виртуелно.
    Треба на лице место да се види и осети дали некој е стварно затрескан у мене па после јас да му признаам од моја страна.

    Вака на интернет може цел живот да си играме и да се лажеме, ефектот е кога пред тебе ќе ти се појави.

    Тука лежи зајакот ;)
     
    На Elf, LITIUM, Milobebence и 8 други им се допаѓа ова.
  4. Ubav zivot

    Ubav zivot Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2018
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    odlicno kazano devojko :)
     
    На cresa-jagoda и Herrera им се допаѓа ова.
  5. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.694
    Допаѓања:
    15.056
    Пол:
    Машки
    Зависи до карактерот на личноста, има личности што се задоволно доколку има некој да трча по неа/него и толку. Пример ќе те натера да му признаеш чувствата најдлабоко што ги имаш во себе, да речеме од петици и после тоа се зависи од личноста што си и признал што чувствуваш за неа/него.
     
    На LITIUM му/ѝ се допаѓа ова.
  6. worrieddd

    worrieddd Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    949
    Допаѓања:
    3.563
    Пол:
    Женски
    Не гледам причина зошто на некого не би му признале дека ви се допаѓа. Не е само зборот тука, има и други индиректни начини - поглед, допир, насмевка ... опуштете се. Најинтересни се почетоците ^_^
     
    На LITIUM, piksooki, GirlLove и 4 други им се допаѓа ова.
  7. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Девојки ми треба совет. Сакам на дечкото кој ми се допаѓа некако да му дадам до знаење дека ми се допаѓа..мислам на оние невербални знаци. Но не би било лошо и да ми кажете (доколку некогаш соберам повеќе храброст :$) што да направам и како да му кажам во лице дека ми се допаѓа и дека сакам нешто повеќе од другарство со него. Ви благодарам однапред. :*
     
  8. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Вербалните се најпаметни.
    Невербални, може секој различно да си протолкува...

    Вака, оди му и: Сакаш бе, или да барам друг? :D
    Одма на чисто си :inlove:
     
    На piksooki, Independiente, Vegegirl и 2 други им се допаѓа ова.
  9. M-14

    M-14 Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2018
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    163
    Пол:
    Машки
    Одма влегувај директно со прашањето.
     
    На s.w-e.e-t.y и SnowDOG им се допаѓа ова.
  10. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Сакам да му признаам бидејќи очигледно не ги сфаќа знаците кои му ги упатувам или пак не сака...:?: иако моите другарки ми велат дека му се допаѓам и дека ме гледа на посебен начин и поинаку од останатите девојки во друштвото. Но сепак ме кочи помислата дека сме другари и поради тоа што ќе му го кажам да не ни пропадне другарството бидејќи обајцата сме срамежливи (тој повеќе) па логично после тоа да ни биде срам да се погледнеме во лице доколку тој не го чувствува истото...Некој совет како да постапам?:)
     
  11. Tiptip

    Tiptip Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2015
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Здраво колешке, така те нарекувам оти и ја истото сум го искусила. Според мене мислам да оставиш на времето. Сам да ја собере храброста и тој да признае, а до тогаш многу цени го другарство со него бидејќи одкако ќе си признаете за чуствата вредноста на тоа се губи. Од искуство ти кажувам, ја прва прзнав дека ми се свиѓа и он ми го потврди тоа од негова страна и станавме многу повеќе, ама ја изгубивме вредноста на другари, неговото однесување се смени мн и осетив дека направив грешка што му дадов до знаење дека за него се би направила со самото тоа што прва го започнав чекорот за врска. Како пријатели добивав огромна почит од него и подршка во се, ама по моето признавање мислам дека сфана дека може да контролира со моите чуства и сета слика за него што ја имав ми падна во вода. Затоа ти препорачува да оставиш се на времето и да дозволиш он да собере храброст.
     
    На Mese4ka92, Flora_ и s.w-e.e-t.y им се допаѓа ова.
  12. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    А што ако не собере храброст бидејќи е посрамежлив дури и од мене? Така секогаш ќе се прашувам дали постоела надеж или не...
     
  13. Tiptip

    Tiptip Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2015
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Не ја споредувај срамежливоста со храброста. Без разлика колку и да е срамежлив ќе има храброст да признае. Другарски разговарај со него во однос на тоа за признавање чуства. Мислам на тоа разговарај со него за тоа дека ти се свиѓа некој и дали според него ти треба да признаеш или да чекаш, зборувај како за трето лице и види го неговото мислење. А после прашај го пак него, ако нему се свиѓа некоја дали прв ќе признае или ќе чека од неа. Еднодтавно ко да бараш пријателски совет од него. Така подобро ќе знаеш што треба да направиш.
     
    На s.w-e.e-t.y и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  14. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.806
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Гледам од поодамна се мачиш со овој проблем.Мое е ти да го дадеш првиот чекор па што ќе биде ќе биде.Ако нема исти намери нема да се гледате додека малку не ри се разбистри главатаа посче ќе си продолжите.
    @s.w-e.e-t.y :l:
     
    На LITIUM и s.w-e.e-t.y им се допаѓа ова.
  15. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Еднаш признав чувства и заврши лошо.
     
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Признај повеќе пати.
    Еднаш барем, ќе ти се потрефи :inlove:
     
    На LITIUM, Волшебникот и piksooki им се допаѓа ова.
  17. Modernistka

    Modernistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2018
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Се допишуваме веќе 4 месеци,излеговме еднаш и често зборуваме со камера е сега моите другарки ми велат дека тој чека јас да признаам,но јас не знам дали сака врска со мене.Дали ќе можи совет како да дознаам дали ме сака
     
  18. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.848
    Допаѓања:
    47.942
    Пол:
    Женски
    Има некој знаци, говор на тело кои треба да знаеш да ги препознаеш кога на некого му се допаѓаш, како на пример кога сте заедно дали го задржува погледот и те гледа право во очи, дали случајно и спонтано те допира било за рака, коса, рамо ....
    Ако осеќаш дека има енергија и постојано сте во контакт биди отворена и кажи му што чувствуваш.
     
    На Modernistka му/ѝ се допаѓа ова.
  19. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Јас кога ќе почуствувам нешто за некого, одма признавам.
    Немам време да чекање,животот е брз. Можно е и корпа да си добијам, ама барем ќе знам на што сум.
     
    На AgentGinger, LoneWolfGuy, Bezobrazna01 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Bezobrazna01

    Bezobrazna01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2020
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    3.085
    Пол:
    Женски
    Мислев дека многу било тешко да му признаеш дека го сакаш се до дека не пробав.
    Се запознавме на социјалните мрежи, ми се допаѓаше многу, и тоа што веднаш врака на порака исто како цел ден да одвојува за мене.
    1 недела како пишуваме и се слушаме на тел секој ден.
    Па одлучив да му признаам ама среќа па и тој ми призна дека има чувства спрема мене:inlove:. Онака ке се засрамев:D
     
    На hermosa, Modernistka, AgentGinger и 4 други им се допаѓа ова.