1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Признавање чувства

Дискусија во 'Сингл' започната од Go-Girl, 30 ноември 2009.

  1. AgentGinger

    AgentGinger Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2020
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    1.583
    Пол:
    Женски
    Зошто да биде толку тешко женско да признае? Не гледам тука ништо лошо. Повеќето од девојките се бориме за рамноправност, а кога ќе дојди ваков момент мнозинство пискаат тој да признаел.
    Се спремаш пред огледалце со говор, си удираш три шлаканици пред да излезеш, и како од пушка си кажуваш. :rock:
    Во најлош случај ќе те одбие, но не е крај на светот. Ќе знам барем што понатака.
    Многу шанси се испуштаат со ќутење. :)
     
    На "Zoki", honey.11, GirlLove и 2 други им се допаѓа ова.
  2. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.961
    Допаѓања:
    8.677
    Пол:
    Женски
    Лично не би, оти има неасални надвор. :sun:
     
    На GirlLove, Modernistka и tinka-mace им се допаѓа ова.
  3. Summerbaby

    Summerbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2020
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    1.733
    Не сум признала, од причина што сум била со луѓе кои таквите зборови ги користеле за манипулација. Како добар ден. Нема лошо но неможам. Искуства и 1000 лоши ситуации ..
     
  4. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Признавањето на искрените чувства не е ништо лошо, не е слабост како што го сметаат некои, туку напротив. Смелост е.
    Јас немам проблем да ги признаам чувствата и сум го правела тоа, прекрасно е ако чувствата се споделени :inlove: Дури и да не се, не гледам ништо лошо да се сподели. Човек треба да е на чисто со себе и да не пропушта можности...
     
    На honey.11, DraganFem и hermosa им се допаѓа ова.
  5. dalaleylax

    dalaleylax Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Мислам дека веќе некое време развивам чувства за личност која ми е најдобар другар, личност со која голем дел од последниве неколку години ги имам поминато можеби најубавите моменти во животот, личност со која се разбираме со поглед и си ги довршуваме речениците.
    Претпоставувам дека самата близина си го направи своето.
    Инаку и двајцата сме 28години, со тоа што разликата меѓу нас е тоа што другаров нема никакво љубовно/сексуално искуство (читај девица) и мислам дека тоа е и можеби најголемиот виновник за целава ситуација, затоа што сум сигурна дека и тој има развиено чувства за мене, но нема никаква храброст да направи нешто околу тоа.
    Знаејќи го овој детал, пред година дена јас го направив првиот чекор (се смувавме на пијано) и тоа беше тоа. Понатака не се ни обиде да ми пристапи во таа смисла, а имало куп ситуации каде што можело да се направи нешто повеќе.
    Дури тогаш не бев ни свесна дека уствари развивам чувства за човеков...
     
    На Ajronmen му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Голема грешка одма ги признавам чуствата спрема некого
     
    На buba4e89 и Ajronmen им се допаѓа ова.
  7. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.120
    Допаѓања:
    14.348
    Пол:
    Женски
    Зависи од спротивната страна, зависи што чоек е.
    Треба доста, доста проценкаѓ
     
    На Ajronmen му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Не се согласувам. Подобро е да си ќутиш. Освен ако не сакаш другата страна да гледаш како си игра со тебе.
     
    На Ajronmen му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    1.974
    Допаѓања:
    8.256
    Пол:
    Машки
    У право си, затоа ко што имаат пишано горе треба добро да знаеш со каков човек си имаш работа. Инаку големи се шансите да налеташ на идиоти.
    Искрено и обратно е слично. Има и девојки што си поигруваат.
    У 21виов век е све испомешано и забегано, и треба голема среќа да се налета на добра личност.

    Не го скршивте пијаното двајца на него тешки сте...
    Се зезам :lol: се надевам дечково ќе сфати дека го свиѓаш
     
    На Dashing:) му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.598
    Пол:
    Женски
    Имам признаено еднаш прва и никогаш повеќе.
     
  11. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    Знаеш дека постои копче едит?

    Пишуваш мислења едно по друго, спамираш со 200 мислења во една вечер, реинкарнираш теми од 2016 со по два три збора за одговор...

    Досадно ли ти е?

    За другарка прашувам..
     
    На Ajronmen и sino.o.oka им се допаѓа ова.
  12. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    A sto e vazno od koga e temata.ne razbiram koj ti dava pravo da mi kazuvas mene licno na koja tema ke pisuvam I Dali od 2016 da ja prodolzam I da dosadno mi.e od drugarki ko tebe
     
  13. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    Јас сум ти комшивката од приземје..сите имаме некоја таква што само јаде банани:D


    Еве ти од правилникот на форумот...
    Синоќа само од тебе ми стигнаа 141 известување, за 141 тема што следам, плус оние што не ги следам .. Тоа ако не е спам, со само 3 збора одговори, еве не знам што е..



    1. Сите мислења треба да бидат конструктивни и да одговараат на темите во коишто се публикувани.
      • Забрането е пишувањето на бесмислени мислења со цел зголемување на вашиот вкупен број на мислења.
      • Не пишувајте мислења како „И јас исто“, „Да“, „Не“, „Се согласувам“, „хахахаха“ и сл.
      • Ако сакате да се заблагодарите, не пишувајте мислења како „Благодарам“, „Лелеее, фала многу“ и сл. Наместо тоа, користете го копчето „Ми се допаѓа“!
      • Не испраќајте смајлиња без текст.
    2. Не испраќајте две мислења едноподруго. Ако веднаш по испраќањето на одредено мислење се сетите дека треба да допишете уште нешто, редактирајте го мислењето со помош на копчето „Редактирај“.
    3. Ако во рамките на вашето мислење сакате да вметнете туѓ текст, посочете го и изворот.
    4. Ако цитирате мислење на друг корисник, пожелно е да го цитирате само делот кој го коментирате, а не целиот текст на мислењето.
    5. Забранети се четот, флудот и спамот.
      • Чет – личен разговор меѓу два корисника, размена на реплики од типот „Како си денес?“, „Ајде да одиме на кафе“ и сл. За таа цел постојат „Лични пораки“ и посебен модул Чет.
      • Флуд – потопување на форумот со бесмислени мислења или мислења што се повторуваат.
      • Спам – оф-топици, рекламирање и сл.
     
    На Herrera, Ajronmen и Lilik им се допаѓа ова.
  14. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Во ред се разбравме