Признавање чувства

Дискусија во 'Сингл' започната од Go-Girl, 30 ноември 2009.

 1. Mawatta

  Mawatta Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Го знаете она-"Кога ќе се заљубиш,сакај со цело срце,но потајно...Затоа што човек кога ќе дознае дека е сакан,станува суров!" Епа така е...Го кажувам тоа од искуство,ГО САКАМ,он го дозна тоа..али зошто?За да не ме погледне повеќе никогаш?Сепак треба да оставиме како што си е...Машкото да го превземе првиот чекор,затоа што и покрај се,ние имаме душа,и нема ни да помислиме да го направиме она што тие го прават! ;) ;) ;)
   
 2. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  903
  Девојќи ми треба вашата помош...:(

  Ги прочитав сите претходни мислења и се согласувам со нив можеби навистина тој во тебе гледал како на пријателка, но пред да му кажеш дека ти се допаѓа нели осети дали и тој има слични чувства како тебе, бидејќи сте излегувале на кафе со него си можела од разговорите кои сте ги правеле да разбереш каков тип на девојка му се допаѓа и дали во тој кош се наоѓаш ти или не. Друг пат пред да му кажеш на некој кој ти се допаѓа испитајго од околу какво мислење има за тебе и дали има шанси да му се допагаш. Во пишувањево несакам да личам дека ти солам памет и несакам погрешно да ме разбереш тоа ти го пишувам од искуство. Но, не се секирај и да те избегнува не е страшно избегнувај го и ти и продолжи понатаму со животот.
   
  На Mawatta и crazylady им се допаѓа ова.
 3. yes

  yes Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  18
  Девојќи ми треба вашата помош...:(

  Воопшто не вреди да се замараш,без разлика каде и да си го запознала,ако не е заинтересиран за тебе,ич не го ставај во мисли,само ке ти биде потешко....Поздрав
   
  На Mawatta му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.906
  Допаѓања:
  5.884
  Пол:
  Женски
  денес е денот за признавање на чуства Велигден :)
  ајде жени напаѓајте :D
  јас на дечкоми денес на секој сат му пуштам по една порака ТЕ САКАМ :inlove: :inlove: :inlove:
  :D
   
  На shiningstar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448
  Тешко се одлучвам на овој чекор МНОГУ тешко...дури и сама на себе ми е тешко да си признам...те сакам во животот многу ретко сум кажала :$ чувствата ги изразувам поинаку..сепак...тешка сум за овие работи :)
   
 6. BlueEyess

  BlueEyess Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  19
  Vaka luge mi treba vasha pomosh :worried: :sweat:
  Mi se svigja edno dete ama e postar od mene edna ili dve godini i e vo moeto skolo do kraj na goodinava ne spagame vo isto drushtvo a ne znam ni kako da mu prijdam za drugar a ne pa nesho drugo ajde feminki mi trebe vasha pomosh :*
   
 7. simonaspase

  simonaspase Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  10


  Пробај шмекај го сеа... на Фб аддни го ... Лајкни му статус , сликааа... Па боцни го и такаа :inlove:
   
  На BlueEyess му/ѝ се допаѓа ова.
 8. brazilia

  brazilia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  33
  признавањето секогаш тешко оди, па дури и со полиција :)
   
  На srcekrsacka и BlueEyess им се допаѓа ова.
 9. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Мене ми е најтешко сама на себе да си признаам. Обично кога ќе се заљубам на почетокот самата себе се убедувам дека не сум. :tmi:
  Кога ќе ми помине тој период, веќе ми е полесно и можам да признаам. Не сакам да биде преку порака или фб, туку во четири очи, за да ја видам неговата реакција.
  Ако навистина го чувствувам тоа, не ми е тешко да кажам ТЕ САКАМ. :inlove:
   
  На sweetyears и BlueEyess им се допаѓа ова.
 10. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Never more.Никогаш повеке нема да се погазам самата себеси за некое момче и да му признаам за моите чуства.Имам и јас гордост.Лесно си кажував Те сакам кога го мислев тоа но сега и самата не сум свесна какви грешки сум правела.
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.664
  Допаѓања:
  36.722
  Mnogu sum gordeliva pa tesko mi e da priznaam na sebe a kamoli na nekoj drug to mi doaga kako slabost :worried:
  i zatoa do sega ne sum kazala TE SAKAM :lol:
   
 12. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Немам ништо против девојаката прва да пристапи, секоја чест на оние кои имаат храброст. Јас лично никогаш тоа не сум го направила, многу сум срамежлива, немам храброст и се плашам од одбивање. Доколку некое момче ми се допаѓа му давам знаци, или пак се распрашувам за него преку други, никогаш директно во лице :$
  Инаку општо ми е тешко да искажувам емоции, посебно доколку не сум блиска со некој и не знам што чувствува за мене. Покажувам само знаци на заинтересираност, а директно искажувам што чувствувам само кога ќе сум сигурна дека нема тоа да го злоупотреби
   
  На BlueEyess му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bunny2

  Bunny2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  1.201
  Допаѓања:
  1.458
  Уфф тешко многу тешко.Знам да вртам од околу,ми се случило за сам да си сфати,ама директно никогаш.Тешко ми е да искажувам чуства,ама па од др. страна да сме подиректни и да сме поискрени може работите многу поубаво ќе ни се одвиваат.Да му признаев на бифшиот дека уште го сакам кога требаше може сега ќе бевме заедно.Сега е веќе прекасно :(
   
  На BlueEyess му/ѝ се допаѓа ова.
 14. BlueEyess

  BlueEyess Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  19  Ист случај :$
   
 15. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.872
  искрено никогаш не би пристапила прва. не знам зошто но некако ми е глупо и искомплексирано......личност сум која никогаш не ги признава чуствата прва.
   
 16. unlucky

  unlucky Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  73
  искрено повеќе сум машкото да пријде, мислам јас никогаш не сум пришла на никој.. само онака упатувам знаци погледи, зборови и сл. за да сфати дека го свиѓам ама ако тој не ме свиѓа да не се избрукам.. :D
  и некако поинтересно ми е тој да пристапи прв.. не дека немам доволно самодоверба едноставно чудно ми е да му пријдам.. и плус ако дознае дека го свиѓаш може носот да си го крене.. па после..?? Бидејќи човек станува суров, кога ќе дознае дека е сакан.. не секогаш но се случува... :)
   
  На Dobie, Melody13, Bokk.happy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. ParadisoGirl

  ParadisoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Според мене машкото треба прво да пријде...обично кога прва пристапува девојката,во игра влегува и машката гордост,си има на ум дека ја има девојката в рака,ќе ми се прави фраер и што ли не.Па од овде почнуваат и пробите да ја направи љубоморна...Сепак сите машки не се исти...Понекогаш вреди да се проба...На машко директно не би признала никако,можеби преку другарка...But never say never ;)
   
  На Dobie му/ѝ се допаѓа ова.
 18. HoneyBun

  HoneyBun Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  969
  Пол:
  Женски
  Зарем не мислиш дека не е иста ситуацијата и кога машкото му се удвара на женското. Кога има некои девојки буквално уживаат во понижувањето на момците. :^)
  Инаку јас би ги признала прва чувствата, но само ако навистина почувствувам дека го сакам. Затоа и денес се каам кога еднаш ги прикрив чувствата и изгубив навистина добро момче. :)
   
 19. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Дефинитивно дојде време кога и девојките почнаа први да приоѓаат и не гледам ништо лошо во тоа,напротив им се воситувам на храброста! Јас ете токму поради тоа што така седев и си чекав,изгубив нешто што можеше да биде преубаво но ете немав
  муда!
  ..затоа девојки само напред,боље да се обидеш во нешто макар и те одбиле отколку цел живот да се прашувате што ќе беше ако.. ;(
   
  На Melody13 и HoneyBun им се допаѓа ова.
 20. feminamk

  feminamk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  19
  не викам не..два три пати ми се десило прва да почнам..не очекувам први да почнат они бидејќи знаете како викаат..добрите јаболки секогаш се на врвот и до нив тешко се стигнува,затоа сите се задоволуваат со ниските..
  искрено има и моменти коа се каам за тоа што прва почнувам ама тоа е..ако не пробаш нема да знаеш.:)
  но сепак..помило ми е он коа ќе почне..или коа ќе рече..мене ми се свиѓаш( или слично) ама срамот е голем..:D