Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Приказната на робинката (The Handmaid's Tale) [2017]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од DzingrlakaDzikica, 9 мај 2017.

 1. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.297
  Допаѓања:
  104.126
  Пол:
  Женски
  како мислиш едвај чекаш?
  почната е нова сезона. оди на замунда.
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  1.862
  Допаѓања:
  11.121
  Доста бе Лили, доста. :(
  Многу се собраа. Оutlander, How To Get Away With Murder, Ray Donovan, Аmerican Horror Story и не помнам веќе уште која.
  Чекам сите да завршат сезоните па да гледам..
   
  На WildMk и LiliBoz им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  10.997
  Допаѓања:
  96.853
  Не сум ја гледала, ама ќе ја изгледам

  Ама Одор, изгледај ја и оваа, уба е стварно.. Остај ти Лили шо се истрауматизирала оти е холивудско сценариото :D
   
 4. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  1.862
  Допаѓања:
  11.121
  Не знам Вајлд..ми раѓа агресивни емоции. Тебе те опоменувам за радикален феминизам, додека преку продолжување на гледање на серијава добивам токму такви нагони.
  Не за друго, мониторот ќе настрада, не бива сега предновогодишно да давам 300 евра за нов. :D :bandit:
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  10.997
  Допаѓања:
  96.853
  :rofl::rofl:

  Но борбата за слобода, нема цена! :muscle:
  Не го заборавај тоа

  :D
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  5.332
  Пол:
  Женски
  Стварно е почната новата сезона?????? :o:o:o
   
 7. kize

  kize Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2017
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  59
  Третата сезона се очекува да излезе 2019.
   
  На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.122
  APRIL 2019
   
  На Nigredo Odor и Emma2 им се допаѓа ова.
 9. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  1.862
  Допаѓања:
  11.121
  Koj ќе чека уште еден месец.
  Толку GOT не ја чекам колку The Handmaid's Tale..
   
 10. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.578
  Допаѓања:
  85.846
  Пол:
  Женски
  Ја мислев ти не ќе ја гледаш веќе серијава:)))) држ се, глеј true detectives до тогаш или некоја друга:)))
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  1.862
  Допаѓања:
  11.121
  Ехехе, гледана е веќе True Detectives. Растин маафакерот. (y) :smirk:

  Ќе ја цитирам другарка ми по идеологија од горе ,,Борбата не престанува" :muscle: :D
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.578
  Допаѓања:
  85.846
  Пол:
  Женски
  Трета сезона ако си гледала, не ќе ти текнува на Растин, ќе мислиш и сонуваш Вејн д' purple, бејби ]:)
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  1.862
  Допаѓања:
  11.121
  Стигнав до втора јас, ама не ме бендиса нешто, и баталив.
  Да скокам на трета викаш?
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 14. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.578
  Допаѓања:
  85.846
  Пол:
  Женски
  да, ептем да. И јас втора сезона имав баталено. :)
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.122
  Козиииии
  Ја па мислев има испаднато епизода од третата очите наааа потобанки волкави 8-|8-|
   
  На 1209, zhap4e и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 16. Ginger^

  Ginger^ Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.351
  Допаѓања:
  38.131
  Пол:
  Женски
  Со тешко срце и маки, ја догледав. :D Не може секој да ужива во тие силни и брутални емоции, кои и јас верувам се намерно плус претерано прикажани со друга цел. Немам што да додадам од она на Бендер.
  Трета нема да ја пуштам. Втората сезона, е баш она недостаток на идеи и на креативност. Имаше милиони начини и излези,ама поентата е да се вртиме во круг, од еден на друг лик со исти последици.
  Али е факат добро снимена, со кадри, со музика со све.
   
 17. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  5.332
  Пол:
  Женски
  Едвај ја чекам третата сезона!
  Серена Џој доби бебе во меѓувреме.. #малцепознатифакти :lol: ^_^
   
 18. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.977
  Допаѓања:
  22.369
  Пол:
  Женски
  Излезе нова сезона луѓе, никој не ја гледа?
   
  На ALISA0000 и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 19. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  1.862
  Допаѓања:
  11.121
  Озбилно?
  Колку епизоди имаат излезено, сега ќе пробам да ја најдам online. Со срце ја чекав.
   
 20. kize

  kize Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2017
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  59
  Ако се мисли на третата сезона, не е излезена уште, на 5ти јуни е премиерата.
   
  На zhap4e и staycalm им се допаѓа ова.