Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Приказната на робинката (The Handmaid's Tale) [2017]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од DzingrlakaDzikica, 9 мај 2017.

 1. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.977
  Допаѓања:
  22.369
  Пол:
  Женски
  Се извинувам грешка ми покажувал календарот, некогаш знае да се шекне.:envy: Се извинувам уште еднаш што ве израдував за џабе:D
   
  На staycalm му/ѝ се допаѓа ова.
 2. staycalm

  staycalm Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  881
  Допаѓања:
  4.476
  Пол:
  Машки


  5 Јуни, can't wait!
   
  На teressa и zhap4e им се допаѓа ова.
 3. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.578
  Допаѓања:
  85.848
  Пол:
  Женски
  6ти јуни на HBOgo :clap:... blessed be the fruit!
  Ќе биде револуција.
   
  На teressa, simonka93 и staycalm им се допаѓа ова.
 4. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.122
  испаднаа 3епизоди од трета сезона вчера кај и да е ке ги има и на гледалица деновите
  стискајте газовите
   
 5. staycalm

  staycalm Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  881
  Допаѓања:
  4.476
  Пол:
  Машки
  Ги изгледав првите 2 од новата сезона. Втората малку поспоро дејството ама одлични беа и двете. Утре и третата ќе ја гледам :emo:

  [​IMG]
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 6. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.578
  Допаѓања:
  85.848
  Пол:
  Женски
  Каде е побогу музиката, тие впечатливи сцени, игри со камера уз супер музика, уште посупер панк песни ко фото финиш? Ја пропуштив ли?
  Другото океј.
   
 7. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.122
  и на гледалица испадна првата епизода
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.672
  Допаѓања:
  43.703
  Факинг серија.
  Првата епизода ја гледам, ама се изнервирав ептен.
  Нели ќе ги изнесеа, зошто е сама таму во шумата со бебето?
  Како можеше Џун да ја остави сама со бебе? Себичност на ниво. Новороденче толку време под вода и супер, ништо не му е.
  Едвај се натерав да ја пуштам, ја отупеа крајно.
   
  На tirkenbal, Bender Rodriguez и LiliBoz им се допаѓа ова.
 9. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.297
  Допаѓања:
  104.126
  Пол:
  Женски
  Јас сеуште не се натерав. Сега кога видов спојлер ич не би..
   
 10. staycalm

  staycalm Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  881
  Допаѓања:
  4.476
  Пол:
  Машки
  Третата е одлична, верувам дека нема да разочараат во следните :)
   
 11. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.122
  трета сезона три епизоди изгледани
  има испаднато уште?
  искрено ме разочара третата сезона
  многу работи се сменија
  ми се чини мене или навистина третата сезона ја отупеа
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.917
  Допаѓања:
  13.888
  Пол:
  Женски
  Изгледа имаат намера да го срушат системот сезонава. Ако ја тегнат и на следна сезона, ќе биде претерано.
   
  На Someonespecial и ALISA0000 им се допаѓа ова.
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.672
  Допаѓања:
  43.703
  И треба да е последна, ја измолзеа ептен. Нема шанси уште една сезона да гледам. Доста е.
  Третата епизода досадна дури, Офџозеф напорна е со фаците и глумата веќе, смешна ми е.
   
  На candy.cane и LollySky им се допаѓа ова.
 14. staycalm

  staycalm Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  881
  Допаѓања:
  4.476
  Пол:
  Машки
  SERENA YOU FUCKING BITCH :@

  [​IMG]
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 15. staycalm

  staycalm Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  881
  Допаѓања:
  4.476
  Пол:
  Машки
  Ок време е да ја згази автобус оваа.

  [​IMG]
   
 16. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  2.053
  Допаѓања:
  53.876
  Ја гледа некој уште серијава?
   
 17. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.103
  Допаѓања:
  82.542
  Да, јас. До 7 епизода сум од 3 сезона. Првите 6 катастрофа се.
   
  На Bender Rodriguez му/ѝ се допаѓа ова.
 18. nina_lina

  nina_lina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2017
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  520
  Пол:
  Женски
  Сите 8 епизоди од трета сезона се катастрофа
   
 19. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  2.053
  Допаѓања:
  53.876
  Значи само мене ми е сеуште интересна. Можда дека наеднаш претходните сезони ги изгледав.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.169
  Допаѓања:
  73.440
  Пол:
  Женски
  Јас уште ја немам почнато новата сезона. Втората ми беше океј ама генерално слаба.
  За третава ич да не се мислам, да ја прескокнам. :|
  Многу ме интересира како ќе заврши, само тоа. Исто така, многу ме нервира кога вака си измислуваат непостоечки делови кај адаптации на книга. Па остави една сезона, нека биде бомбастична и нека не се развлекува приказната со без врска работи.

  Ќе има ли четврта сезона или им текна дека нема потреба?
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.