Приказната на робинката (The Handmaid's Tale) [2017]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од DzingrlakaDzikica, 9 мај 2017.

1. zhap4e

zhap4e Форумски идол

Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    84.724
    Ич нема потреба од четврта сезона. Оваа е толку досадна, толку се без поима што прават. Не знам зошто луѓево немаат некој кој ќе им каже, не, идеиве ти се заникаде, не ја уништувај приказната, да завршиме со една-две сезони.

На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Emma2

Emma2 Истакнат член

Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    1.823
    Допаѓања:
    4.828
    Уште ја немам почнато третава, симнати ми се 4 епизоди ама никако да се наканам а и немам време .. според вашиве коментари ич да не ми е криво што е така ... а толку убаво почна, бизарно серииште ама in a good way, ја глеав ко прав ужитак...тоа е, не е ни прва ни последна шо ја зае*але..:((wtf):swear::fubar::headbang::tmi:

3. simonka93

simonka93 Форумски идол

Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    2.053
    Допаѓања:
    53.867
    Полоша епизода од последнава не сум видела до сега. Од толку многу љубов за серијава, ми одмили

4. zhap4e

zhap4e Форумски идол

Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    84.724
    Стварно, зошто луѓево не запрат по првата или втората сезона. Во тие две сезони раскажи се и ај чао. Тотално непотребни заврзлами се случуваат и еден супер лик го направија патетичен до степен..и треба психијатриска помош. Под итно. И да има нова сезона јас не гледам.

На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
  5. sweet.november

sweet.november Популарен член

Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    1.164
    Блесд би д фајт, мај ес (wtf)

После 5 години, и текна на госпожата Џун, дека деца ќе спасувала. Она нејзиното не може да го спаси цели 3 сезони, па тука организации, комбиња, чуда, ќе спасувала и други(facepalm) Мразам кога сакајќи да направат профит, уништуваат добри серии :puke:

6. ALISA0000

ALISA0000 Форумски идол

Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    3.726
    Допаѓања:
    25.930
    Третава сезона К А Т А С Т Р О Ф А

7. renata77

renata77 Популарен член

Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.180
    Допаѓања:
    1.180
    Ќе има и четврта сезона.:D
    Мене и третава ми се смачи,ама ај уште неколку останаа па ќе ја догледам.Најмногу поради тоа што немам најдено некоја поинтересна серија.Сакам некоја нова...

8. RainBow

RainBow Глобален модератор Член на тимот

Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    18.310
    Допаѓања:
    42.171
    Го гледавте ли финалето? Конечно малку размрдување.
    Да бидам искрена, кога видов дека сака да спаси толку деца мислев дека полудела конечно. Ништо не направи во толку сезони, па сега демек ќе успее. Ама ете.
    Моментот кога ги видоа децата беше ежење.
    Она што ми беше неверојатно е дека баш Лук и Мојра ќе се таму, ама ај.
    Плус, децата веќе колку години се во Гилеад, зарем немале некаква врска оформено со родителите? Некои од нив и биле мали кога бил создаден Гилеад. Како би тргнале туку така негде?
    И покрај ова беше динамична епизодата, сосема во контраст со текот на цела сезона. Бев малку подзината и во тензија чекувајќи како ќе се разрешат работите.
    Не знам четвртата сезона како би течела. Дали би имало шанса да мислат дека Канада го организирала некако ова со децата, па да направат овие мрежа за ослободување луѓе?
    И за Винслоу ама ми беше мило така што заврши.
    Да не кажувам пак за Серена, колку ќе беше нефер она да е слободна и со дете во раце кое воопшто не беше ни нејзино. Одвратна. Сосема заслужено за неа и Фред.

На GoodGirl45 и sweet.november им се допаѓа ова.
  9. sweet.november

sweet.november Популарен член

Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    1.164
    Сосема се слагам со тебе.
    Колку и да велев дека цела сезона е досадна и никаков фајт не видовме, последната епизода беше ежење. Ми дојдоа солзи во очите кога децата излегоа од авионот, и кога таткото си ја позна ќеричката. Се надевам не чека добра 4та сезона.

Praised be :bow:

На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
  10. zhap4e

zhap4e Форумски идол

Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    84.724
    Ми се свиѓаше последната епизода. Целата збрка и неизвесност околу акцијата, премислувањета на Лоренс, мартата, лудоста на Џун... Без двајца од најбитните командири, кои се и најстрогите ем и најгрешни цц не знам кој од Гилијард ќе ја преземе улогата да го продолжи системот на репресија и особено да возврати на спасувачката мисија.Браво за Серена пошто, таа е организаторот на апсењето на Фред. Без никому да остави ни малку сомнеж...дури и на Џун. Прв пат помислив дека планира нешто дур Џун беше во болница и оваа ја збрца со нож...муабетот на Серена кон Џун дека од Џун не се очекува да полуди, пошто е една од посилните, поиздржливите. Следна сезона...здравје. се изморив од Џун.

На 1209 и sweet.november им се допаѓа ова.