1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Приказна за еден витез (A Knight's Tale) [2001]

Дискусија во 'Филмови' започната од Vladus, 2 април 2013.

 1. Vladus

  Vladus Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  113
  Heath Ledger, Rufus Sewell, Shannyn Sossamon, Paul Bettany...

  After his master dies, a peasant squire, fueled by his desire for food and glory, creates a new identity for himself as a knight.

  кој го гледал... нека повели :)
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   10,4 KB
   Прегледи:
   110