1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прилеп

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од crazylady, 31 мај 2011.

  1. Sextasy

    Sextasy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    46
    Чувствoтo е индивидуaлнo,тие штo ќе гo пoсетaт дoбивaaт импресии тие штo живеaт тукa се чувствувaaт зaгушени. Истo кaкo штo oдите нa oдмoр вo oхрид еднa неделa дa oдмoриш a oхриѓaнецoт не гo чуствувa oхрид кaкo туристoт штo гo дoживувa. Мислaм oти зaтвoренoстa и мaлa дoзa нa кoнзервaтивнoст гo грдaт oвoј грaд и претежнo некoи нaвики си ги влечaт oд пooдaмнa,имaaт мислење декa кaкo вo пп и нa другo местo е истa песнa пa нaјчудни се прилепчaни нaдвoр oд зoнaтa нa кoмфoрoт вo друг грaд.
    Прирoднa мaaнa е нaтaлитетoт се мaшкo дo мaшкo се истерaни дoминaнтнo се пoгoлем прoцент мaжи oд жени...чуднa рaбoтa пoвеќетo се неженети или без женскa дoдекa девoјките немaaт мaкa:)

    Зa изрекaтa не се земa ни метлa oд прилеп oстaнaтo е oд други причини спoред кaжувaњaтa oд пoстaрите. Прилеп бил тргoвски грaд и пoзнaти се пo ценкaњетo и умешнoстa дa прoдaвaaт пa и стaр кoњ викaaт ќе ти прoдaде кaкo млaдo ждребе.
     
    На crazylady, LittlePinky и Tanjamm им се допаѓа ова.
  2. Queen.king

    Queen.king Нов член

    Се зачлени на:
    10 март 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Aj prilepcani pisete mi poraka koj e sloboden imam prasanje..pozz
     
  3. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.358
    Пол:
    Машки
     
    На Jas! му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.668
    Допаѓања:
    5.445
    Пол:
    Женски
    Колку е повратен билет Ск-Пп ( автобуски и со воз), колку време се патува? Студенски попусти?
     
  5. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.191
    Допаѓања:
    106.159
    Пол:
    Женски
    Сега скоро бев во посета на Прилеп, само најубави зборови имам, а особено сум воодушевена од народот!
     
    На Jas! и Bebulleee им се допаѓа ова.
  6. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Со Пелагонија Транс и Транскоп е 500 повратна а со Галеб 610. А со воз околу 400 денари. Се патува околу 4ипол часа, а за попуст не знам, сигурно има со индекс околу 100 денари.
     
  7. Сунѓерот Боб

    Сунѓерот Боб Активен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2016
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    329
    Пол:
    Женски
    Какви четри ипол часа :o од Ск до Ох со автобус е 3 ипол часа, а од Ск до Пп е 2 ипол, 3 часа зависи со кој превозник и каде застанува. Барем јас кога одев до Пп и Ох е толку.
     
  8. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Е не сум нормална. Мислев на 2ипол, а сум напишана 4ипол.
    Мала грешка, ама ете ме поправи :D
     
    На Сунѓерот Боб му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.668
    Допаѓања:
    5.445
    Пол:
    Женски
    А со воз колку се патува?
    400 е повратна со воз?
     
  10. Сунѓерот Боб

    Сунѓерот Боб Активен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2016
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    329
    Пол:
    Женски
    Хмм, па малку подолго, да речеме 3 ипол саати.
    Да не те излажам, ама е околу 400. Не ми текнува, пред 2 години идев јас со воз.
     
  11. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Дап, со патнички - 398. Со експресен е некои 100ина денари поскапо.

    Вчера бев на еднодневна во Прилеп0 и платив колку што пишав ред погоре. Си го сакам град0 и сакам барем 2-3 пати годишно да го посетувам. Знаете она - стигаш во тек0 на ден0, шеташ, јадеш, пиеш, се забавуваш и после го фаќаш воз0 што од битола трга во 3 сабајле наредни0 ден. :lol:

    Така беше и вчера. Ручек во ресторан0 Стара Чаршија, па шетање, па коктел во Кафе Арт (многу го сакам кафич0), па мега концерт со неоправдано користење на придавката мега :D на Ареа во ирски0 паб (многу чудна локацијата на паб0, иначе, но солидно место со добри цени на пијачките). Ружица пее ли пее фини песнулиња, сите сепариња угушени од луѓе, но слична слика како во Скопје - ретко кој игра/пее или го остава телефон0 до буквално последните 20 минути од концерт0. Нормално, после ја враќаа напатената Ружица на бис двапати - жената душа нема(ше) и јавно си го кажува(ше) тоа :D.
    И да, женските бели фармерки во Прилеп се моментално ненормално ин! :D

    Уживав во Прилеп0, како и секогаш. Следи лето, па дефинитивно ќе го посетам минимум уште еднаш по слична шема наредни0 месец-два. Oна што ме тера да се враќам на екскурзии во град0 е тоа што важи едноставната равенка:

    Фин град + фини места + фини луѓе = одличен провод!
     
    На kjukli, rose60, Nellie и 2 други им се допаѓа ова.
  12. TheeQueen

    TheeQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Ај нека пише некој од прилеп лп кој е слободен сакам да прашам нешто :*
     
  13. eutixismena

    eutixismena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    1.414
  14. Nellie

    Nellie Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.327
    Пол:
    Женски
    Преубав е градот среден, живнат за разлика тоа што беше пред доста време, рушевина сега може да се гордеете со градот прилепчани. Често го посетувам и јас, имам роднини таму, и баш ме изнасмеа со белите фармерки :rofl: ама скинати да се и задолжително лоши внатрешни плетенки. А кафичите па и не се нешто посебно, одвај 3 можеш да ги изброиш.
     
    На crazylady и AngelaAngela1996 им се допаѓа ова.
  15. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Aj ne bidi sigurna deka nemozes tri da izbroes kafici ? Jas sum od pp i bidi sigurna deka se povejke od 3 dan sakas da ti nabrojam?
    Em ne siri dezinformacii i za pletenkite mislam nesto sto si nema vrska, gradot si e super , vozot so ne vozi od centar do mogila i nazad za 20 den.
    Prilep e super grad
     
  16. Nellie

    Nellie Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.327
    Пол:
    Женски
    :rofl: Прилеп е одличен, ако прочита што имав напишано, констатацијата за плетенките и белите фармерки е повеќе од очигледна, прошетај Низ чаршија и ќе приметиш, а за тоа колку и какви кафичи има низ Прилеп и ноќниот живот на што е сведен мислам дека би се согласиле пола прилепчани.
     
    На AngelaAngela1996 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. AngelaAngela1996

    AngelaAngela1996 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2015
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски






    И јас би се согласила со @Nellie, @rose60 и јас сум од Прилеп па можам со сигурност да кажам дека на самите нас ни се здодеани кафичите кои се бројат на едната рака. Па тврдам дека и ти низ муабет со другарки коментираш за тоа дека нема кај да се излегува, задоволна си од секој монотон викенд во Вирус, Калипсо, Арт? И да не го заборавам ВИП, каде што се паѓа во несвест од "невидената" забава.
    Факт е дека немаме местенца каде што не мора да одиш на штикли како да одиш на свадба. Единствено е Тејк Фајв покежуал местенце кадешто можиш со муабет и океј музика да си поминиш убо, а тоа да не биди на штикла од 20см и Јелена Розга.
     
    На crazylady и Nellie им се допаѓа ова.
  18. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Znaci ne e zborot tuka so vikat dali nema kafici ovie od prilep,
    tuku nie na taa od strana so kazuva, a na nekoi od pp mu e ubavo da izlevaat vo tie kafici a i ne se samo tie imate po bulevar za kafe ako vi e,ne samo tie niz cosinja i tie na plostad, taka da toa ne e izgovor, A Da prosetam ziti jas sum sekoj den izlezena glavno tabu na kafe i alfa na slatko so kerkami taka da ne ti drzi voda nisto .
    Na tie sto im e dosadno ponekogas konkretno za mene jas odam bt so kola za 25min ,taka da drugoto e se samo izgovori deka nemalo KAFICI, a za rusevini kako so procitav pogore ....drugive gradovi da ne cvetaja pred da gi napraat i niv ?

    Taka daa bez lutenje se e samo izgovori :lol:

    I da se redaktiram za mladite nad 21 ,Aura e tocno mesto pogodeno za na stikli kade sto se lupa so muzika sekoja vecer posebno vikend koga sum slobodna izleguvam taka da ima mesta za stikli odenje , a za kalipso odat pomalite ,ne sum ni vlegla ni ke vlezam, vip si e druga prica,pod katnata garaza pabot za mene ne e nesto naj naj,no za drugi e super , i taka toa e .
     
    Последна измена: 8 август 2016
    На mariatim му/ѝ се допаѓа ова.
  19. mariatim

    mariatim Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    12.528
    Пол:
    Женски
    Прилеп:l:
    Мене мн ми е убaв,свеки е oд тaму,мм имa вујкoвци редевнo oдиме и супер си пoминувaм,мн сaкaм дa шетaм низ грaд,и летнo време идеме нa бaзенoт Мaркoви кули
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    pisi mi koa ke si pp ke odime na bazent moeto obozava da se sonca na skalickite vo maliot :D
     
    На mariatim му/ѝ се допаѓа ова.