1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Принцот и јас (The prince and me) [2004-2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од sparkle.q, 22 септември 2011.

 1. sparkle.q

  sparkle.q Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  15
  Прекрасен филм, комедија и романтика заедно. Нешто што ретко сепак би се случило во реалноста но не и невозможно.Има 4 делови :
  1.The prince and me
  2.The prince and me - The royal wedding
  3.The prince and me - A Royal honeymoon
  4.The prince and me - The elephant adventure
  Едноставно од сите сум потполно воодушевена.
  Нормална студентка која скромно сака да стани докторка преку ноќ станува Кралица на Данска. Му препорачувам на сите оние кои го немаат гледано да го изгледаат..Филмот ме остави без зборови.


  Во главните улоги се:
  Julia Stiles - Пејџ Морган
  Luke Mably - Едвард Вилиамс
  Ben Miller - Сорен (Кралски слуга и пријател на Едвард)
   

  Прикачени фајлови:

  • prince and me.jpg
   prince and me.jpg
   Големина на фајлот:
   22,8 KB
   Прегледи:
   567
  • 10175839.jpg
   10175839.jpg
   Големина на фајлот:
   35,6 KB
   Прегледи:
   567
  • prince-and-me-3.jpg
   prince-and-me-3.jpg
   Големина на фајлот:
   43,3 KB
   Прегледи:
   567
  • princeandme.jpg
   princeandme.jpg
   Големина на фајлот:
   123,1 KB
   Прегледи:
   567
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Сега баш го фатив тројката на HBO, ама го сменив.
  Прво затоа што не ми е дојдено до слушање на бугарски јазик и не ја сфаќам стварно поентата со таа измислена земја кај што одат на меден месец. Типична лоша романтична комедија, веќе видено и толку нереално. Единствен плус давам за локацијата каде е снимено, затоа што Боровец навистина ми е една од омилените дестинации.
   
 3. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.649
  Пол:
  Женски
  Првиот и вториот дел се ок, баш како и секој романтичрн филм, третиот и четвртиот дел не ми се свиѓаат ич. Малце е глупо тоа што во секој дел ги менуваат главните глумци. Во првиот дел Џулија Стајлс беше Пејџ , во вториот ја сменија. Во третиот дел го сменија и принцот и некако баш безвезе ми стана. :puke:
  Така да пролазна оцена има само 1 дел и вториот така така. Другите два дела :puke:
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sara333

  sara333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  27
  Јас пред некој ден ја чистев собата и го најдов првиот дел. Филмот е навистина интересен. 8/10 :)
   
 5. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Јас случајно го фатив филмов на бум не знам баш на која програма беше точно ама мислам дека беше на Фокс лајф...инаку филмов ме изненади онака доста интересен со инталигентни девојки :D посебно другарката на принцот....вреди да се гледа филмов уште неколку пати.