1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Принцот од Бел Ер (Fresh Prince Of Bel Air)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Beauty161, 12 август 2011.

 1. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  ПРИНЦОТ од Бел Eр (The Fresh Prince of Bel-Air) е американска телевизиска хумористична серија снимена е во Бел Eр.

  Приказната е за младиот Вил Смит кој е пратен да живее кај своите богати роднини во Бел Ер. Неговиот начин на живот честопати се коси со животот на неговите роднини таму.

  Специфичноста на оваа серија е тоа дека главните ликови се од црна раса и дека во тек на целата серија се појавуваат многу познати личности од светот на спортот, шоу бизнисот, политиката итн како на пр.

  Опра Винфри, Наоми Кемпбел, Доналд Трамп, Том Џонс, Кралицата Латифа и многу други.

  Што мислите вие за оваа серија..јас искрено кога нема што да правам ја погледнував така на А2 и до некаде ми се допадна...
  [​IMG]
  Инаку ако е дупла темата се извинувам слободно клуч :)
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Серијава мислам дека ја даваа порано и на OBN јас од таму ја паметам, а сега некогаш и на А2 ја гледам ако ја фатам. Интересна серија и доста добар хумор :)
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Безвременска комедија! Некои серии од тоа време се типичен хумор од 90тите, оваа е безвременска, не трепнувам кога ја даваат :)
   
 4. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.989
  Пол:
  Женски
  Колку само ја пратев серијава како мала на една Германска телевизија. Не дека тогаш нешто ептен ги разбирав, ама секогаш се смеев на играњето на Карлтон. Сега пред некое време кога пак ја дадоа на А2, убаво ја разбрав приказната, и...сеуште си се смеам на танцот на Карлтон. :D

  http://www.youtube.com/watch?v=jKlxjbhB ... re=related
   
 5. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Ја имам гледано повеќе пати, е сега незнам на кои програми. Но, важно е дека ако сум ја гледала, повторно се смеам на глупостите на принцот. Како што кажа Офспринг, безвременска е :)
   
 6. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
 7. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  Една од омилените серии! Многу ми е смешна и Вил е ептен срце :inlove: Мислам дека ја даваат уште на А2 после 17 часот негде. :)
   
 8. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Ја имам цела изгледано, првата и втората сезона ми се хит сеуште, после другите сезони ми беа мн поглупи. Особено од кога ја сменија мајката. Вил Смит е цар :lol:
   
 9. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Ауу колку е само добра серијава...ептен ми се допаѓа посебно Вил Смит :P :inlove:
   
 10. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.635
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
 11. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Женски
  ПРИНЦОТ ОД БЕЛ ЕР!! :D

  јака комедија... ВИЛ СМИТ ми е најсмешен лик :D
   
 12. Lily-Love

  Lily-Love Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Леле го обожавам филмов, пресмешен е :D :D :D !!!
   
 13. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
 14. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  Дефинитивно серија која оже да ме насмее до солзи.Вил најмногу го сакав и неговите шеги за тоа колку Карлтон е низок :D ,а го обожавав пеењето на Карлтон. :$