Форумџика на годината 2020

Природна органска козметика

Дискусија во 'Лице' започната од crazylady, 19 октомври 2012.

 1. De pavlo

  De pavlo Активен член

  Се зачлени на:
  11 март 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  M
  Mozhe predlog za nekoja? Fala
   
 2. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.585
  Допаѓања:
  46.097
  Пол:
  Женски
  Alverde cover and stay, ја има во две нијанси. Негде помалку од 300 денари е.
   
 3. De pavlo

  De pavlo Активен член

  Се зачлени на:
  11 март 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Togash se isplati i ako ne mi se dopadne :) Bash ke sirnam od tie,fala uste ednash
   
 4. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.928
  Допаѓања:
  13.930
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Ja подарувам кремава, завчера ја купив и само е пробана еднаш. Сакав да купам саглам природна крема со заштитен фактор ама за жал, не ми одговара, прејака ми е. Ја препорачувам за многу светол тен, сува до нормална кожа (јас имам комбинирана/масна кожа).
  Бидете фер, пишете ми во инбокс само ако навистина би ја користеле ама не можете да си ја дозволите.
   
  На AlicaInWonderland и Luminary им се допаѓа ова.
 5. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  438
  Допаѓања:
  227
  Пол:
  Женски
  Kako mislis ne e?
   
 6. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  5.946
  Пол:
  Женски
  За да не бидеме во недоумница ајде постирајте кој има некој производ од оваа марка за да ги видам. Јас лично не ја познавам, ама ако ги видам декларациите ќе може да разјасниме за што станува збор. Секако декларацијата постирајте ја во соодветната тема за декларации. Поздрав
   
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.
 7. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.884
  Пол:
  Женски
  Освен во БиоКосмос и ДМ кај може да се најде масло од јојоба? Не сум од Скопје.
   
 8. cloud

  cloud Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  1.580
  Пол:
  Женски
  Можеш да порачаш онлајн од страната на БиоКосмос, вршат испорака.
   
 9. lovefashionnn

  lovefashionnn Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 10. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.884
  Пол:
  Женски
 11. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.571
  Допаѓања:
  30.773
  Пол:
  Женски
  Тоа е маслото што го користам и многу сум задоволна. Некогаш го има и на намалување во продавниците на Био Космос.
   
 12. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.796
  Допаѓања:
  15.313
  Пол:
  Женски
  Да и јас сум задоволна од маслово,зимава го користам и како подлога за пудра,ама забележав дека кога е во ладна просторија мрзне:?:
  @Biodevojka нормално ли е тоа:?:
  Го имам на Еси од чајно дрво,ама не се менува,течно е иако стојат во иста просторија.
   
  На poenta му/ѝ се допаѓа ова.
 13. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.571
  Допаѓања:
  30.773
  Пол:
  Женски
  Истото го забележав и јас, па за да можам да го користам го чувам во топла просторија. Се сомневам дали е во ред промената од течна во цврста состојба.
   
 14. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.796
  Допаѓања:
  15.313
  Пол:
  Женски
  Мене ми е чудно бидејќи другово што го спомнав погоре не се менува,демек и двете се природни органски:?:дали зависи од составот или не знам од што:D
  Се надевам ќе добиеме одговор од Биодевојка:D
   
  На poenta му/ѝ се допаѓа ова.
 15. loreddie

  loreddie Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2014
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  57
  @Biodevojka Може ли да ми кажеш каде можам да ги најдам производите на Bare Origin ? Во Јавна соба ми рекоа дека го нема веќе тоа продавничето таму . Или евентуално каде на друго место да побарам масло од шипка ?
   
 16. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  5.946
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки ако добро разбрав станува збор за масло од јојоба? Не би требало да менува структура. Моево е секогаш течно. Обично кокосовото се стврднува на ладно...не знам што да кажам...

  Драга ги повлекоа од пазарот производите. Нема веќе Bare Origin во Македонија за жал. Поздрав.
   
  На poenta и kala21 им се допаѓа ова.
 17. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.796
  Допаѓања:
  15.313
  Пол:
  Женски
  Да,јојоба од Биокосмос.Ти кое го употребуваш,да препорачаш друго некое:)
   
 18. poker_face

  poker_face Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  3.411
  Пол:
  Женски
  Многу ми е жал што го фрлив млекото за тело од Арган од Фармаси а заборавив да ја сликам декларацијата. Во неговиот состав ги имаше сите можни штетни состојки наведени во темата за декларации на козметички производи. Полош состав немам видено.
  35541406_238255420100808_5912310842753286144_n.jpg
   
  На Autumn_ и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  10.170
  Допаѓања:
  54.453
  @kala21 зависи колку ладна е просторијата. Маслото од јојоба се стврднува на некои 10тина степени целзиусови, нормален процес е.
  Во принцип, козметичките компании додаваат друго масло во јојобата кое се стврднува на пониски температури (рицинусово обично), за да не се стврднува толку лесно.
  Баш тоа што се стврднува значи дека е чисто масло од јојоба.
   
  На Aschenputtel, kala21 и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
 20. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.645
  Допаѓања:
  3.561
  Пол:
  Женски
  Еве јас го имам истото
  IMG_20190116_134518_1.jpg