1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Природна органска козметика

Дискусија во 'Лице' започната од crazylady, 19 октомври 2012.

  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.882
    Допаѓања:
    102.912
    Пол:
    Женски
    Кала21 како си задоволна од пудрата на Лавера? Дали имаш употребено друга течна од истава марка?
     
  2. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Пудрава ќе биде супер за мрсна кожа,ја сум со комбинирана и мн ми се познаваа суви делови околу устата па ја оставив.Иначе ко пенеста е,мус и мислам дека е по покривна за разлика од течните природни.
     
  3. Classy Flare

    Classy Flare Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2015
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Здраво и од мене
    Ми треба мислење, искуства со производите на Логона
    Дерматолог ми ги препорача:
    -Гелот со органско алое за длабинско чистење и
    -Дневна крема со органско алое за интензивна хидратација
    Проблем на лице лечев со терапија за хеликобактер зш ја имав и неа, па се смири до одреден степен но не е целосно исчистено, црвенило и еден вид на ситни акни хмм
     
  4. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.288
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Здраво драга од Логона имам пробано еден серум од линијата со нане кој беше многу убав. Овие со алое за жал ги немам пробано. Имаш проблем со акни, флеки пост акни или? Доколку сакаш може да то препорачам нешто што веќе имам пробано и знам дека функционира. Дали имаш потреба од хидратантен производ, смирувачки итн? Доколку сакаш прати ми слика во приватна порака за да ја видам кожата.
     
    На Classy Flare му/ѝ се допаѓа ова.