Природни лекови за полесно забременување

Дискусија во 'Бременост' започната од m.maci, 5 декември 2012.

 1. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.664
  Допаѓања:
  96.950
  Мислиш лекови за разредување?
   
 2. Софија 88

  Софија 88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  3.068
  Пол:
  Женски
  да на тоа мислев...затоа и пишав аспирин, пентоксифилин и клексани грешка сум се изразила...!
  Ја прашав и Е.Петковиќ она си се огради ја не ги знам тие чаеви и сл работи...па се надевам некоја упатена ќе ми пише искуство од чајов.
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. irencule1980

  irencule1980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2017
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  Zdravo, dali nekoj znae za nekoi luge od s. Stojakovo? Sto tie davaat za sterilitet? Ve molam za informacija. Fala.
   
 4. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.900
  Допаѓања:
  6.278
  Пол:
  Женски
  Еве го и телефонскиот број - Антоние и Блага
  075 754 604,
  Стојаково
  Продаваат скап мед. околу 12.000ден тегла (мислам)
   
  Последна измена од модератор: 24 мај 2018
 5. irencule1980

  irencule1980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2017
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  Fala ti. Kazi mi te molam , dali znaes toa e samo med ili sodrzi i nesto drugo. Nekako mn.skapo za edna tegla.Da ne ima nekoj trevki ili i maticna mlec. Imas probano. Pozz
   
 6. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.900
  Допаѓања:
  6.278
  Пол:
  Женски
  немам пробано. имало матична млек.
   
  На irencule1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.431
  Пол:
  Женски
  Што е ова од 12000 ден.жити бога??????????
   
 8. irencule1980

  irencule1980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2017
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  Maticna mlec e skapa znam, a tegla samo med e mn.skapo. Ke se javam bas na brojot da vidam sto ke mi kazat. Fala.
   
 9. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.484
  Допаѓања:
  3.337
  Пол:
  Женски
  Иренцуле што ти кажаа
   
 10. Lavica2602

  Lavica2602 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2017
  Пораки:
  501
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Jas go zemav pred 3 godini. Kaj mene nemase efekt ama na drugi im pomognale. Probaj i ti. Jasplativ 7-8000 mkd za mala teglicka. Sega neznam kako e...
   
  На Bebulleee и irencule1980 им се допаѓа ова.
 11. irencule1980

  irencule1980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2017
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  Zvonev i nikoj ne se javi. Valjda ke vidat pa ke svrtat. Ili neznam , moze pak ke gi pobaram.
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  115.671
  Пол:
  Женски
  Колку што читнав некаде Мед е тоа. Со матичен млеч внатре плус јаткасти плодови. Сама да го праиш од 3500 повече нема да те фати. Значи го полнеш теглото 2/3 со бадеми, ореви, бразилски ореви, лешници, дополнуваш со мед измешан со матичен млеч. Матичниот млеч е околу 2500ден/10мл и толку е доволно за едно тегло.
   
  На stevemila, Thallia, irencule1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  3.816
  Пол:
  Женски
  Procitav za nekoj lek so belo vino i se zabremenuvalo 12 dena od ko ke go ispies. Ovde kaj mene nemozam da najdam belo vino staro 3 godini. Da ne znae nekoj da prodava?
   
 14. matilda258

  matilda258 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  188
  Пол:
  Женски
  Можеш да ми кажеш нешто повеќе за тоа?
   
 15. Lavica2016

  Lavica2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  3.447
  Пол:
  Женски
  Ne znam dali si zapoznaena, no vo princip belo vino se pie najmnogu edna godina od proizvodstvi. Posle edna godina se kristalizira vinoto i ne e za pienje.
   
 16. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  4.975
  Допаѓања:
  37.117
  Пол:
  Женски
  Zivi prevaranti
   
 17. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.436
  Допаѓања:
  106.490
  Пол:
  Женски
  Баш преваранти !
   
  На stevemila му/ѝ се допаѓа ова.
 18. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  4.975
  Допаѓања:
  37.117
  Пол:
  Женски
  Ceni kazuvaa na tel na koj kako najdat.Stramota i zalno e.Nikoj ne bara lek onaka radi reda.So godini se boris za svoe cedo,baras
  Lek pod drvo i kamen.Na tvoja maka ke pecalat.Kaj ke im odi dusata.na vakvite neznam.A gi ima se poveke nadri lekari
   
  На marijamarkoska, dunika, Momichka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.436
  Допаѓања:
  106.490
  Пол:
  Женски
  Јас као сакав да купам. Ги најдов преку едни пријатели со кои се роднини . Кога ми рекоа дека за свои луѓе за 2000 ден ќе го дадат ,сватив колку е саат
   
  На dunika, Momichka и stevemila им се допаѓа ова.
 20. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.900
  Допаѓања:
  6.278
  Пол:
  Женски
  wow слаба разлика :^)
  јас се јавив, прашав и толку беше. многу пари е. плус доста истражував. матичниот млеч има прекрасна функција за човечкиот организам, но не е маѓесно стапче. за жал :(