Природни лекови за полесно забременување

Дискусија во 'Бременост' започната од m.maci, 5 декември 2012.

 1. bearrr

  bearrr Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2018
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  здраво, сакам да прашам дали има некој искуство со природен лек - мед и чувар куќа?
  ми го кажаа за цисти , (хормоните покажуваа на полицистични јајници , но на ехо немаше ништо. матичната остави на мене дали да пијам контрацептиви но јас не сакав) па дали може полесно да се забремени од него или?
   
 2. Enci200

  Enci200 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2018
  Пораки:
  442
  Допаѓања:
  787
  Здраво девојки, имам маца / мака перуанска прашок за пиење. Ни остана така скоро пола кило, има рок до август 2020. Ние пиевме, ама сме со многу лош спермограм и не ни помогнаа ни маца ни профертил ни др.работи. Еве во јуни/ јули правиме инвитро. Ако сака некој да ја земе мацата, ќе бидеме во нас.Ѓорче вторник и среда и можам да ви ја поклонам. Ако некој е со помал проблеми мислам дека може да помогне. Пишете ми порака :) поздрав
   
  На Norah Jones му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sakamdabidammama

  Sakamdabidammama Нов член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Здраво женски ајде да пишам и овде дали некоја од вас има слушнато за жена по име ленче стојаноска што прави лек за забременување дали има некој искуство лекот бил на природна база доколку има некој искуство ве молам пишете ми
   
 4. Tsukinory

  Tsukinory Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2019
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  967
  Пол:
  Женски
  Девојки јас имам друга мака, алергична сум на фолна киселина како да најдам замена. За брзо ќе почнеме пак да пробуваме и сакам да си помогнам ама незнам со што.
   
 5. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  4.128
  Пол:
  Женски
  И таква алергија има? На фолна киселина? Се консултира со доктор?
  Ако си алергична на обичната фолна можеш метилирана да земеш, таа е прочистена. Или и на таа си алергична?
   
  На Anomis11 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tsukinory

  Tsukinory Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2019
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  967
  Пол:
  Женски
  На обичната сум, пликови по нозе ми излегуваа и многу чеша бетер од комарци. Не сум пробала прочистена, пиев премама и се исфрлав од нив докторот ми кажа од фолната ми е. Па ми даде тифол и евитол немав прилика да забележам подобрување за кратко имав спонтан. Прочитав тифол си е пак обична фолна. Сакам да пробам пак за некој месец ама незнам дали да земам на своја рака. Наскоро сум на преглед па ќе прашам.
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Anomis11

  Anomis11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2019
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  868
  Пол:
  Женски
  Фемибион 1 содржи метафолин ама мислам дека содржи и обична фолна , дека е комбинација од двете. Консултирај се со фармацевт доколку имаат друга опција на метилирана фолна да ти препорачаат би теебало од таа да немаш проблем со алергија .
   
  На Tsukinory му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Norah Jones

  Norah Jones Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Каде да најдам старо бело вино? Дали е подобро домашно да биде или не е важно?
   
 9. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.430
  Допаѓања:
  4.207
  Пол:
  Женски
  Тоа најдобро домашно да.Јас тогаш такво ставив.
   
 10. flower_88

  flower_88 Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2019
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Dali mozi pola doza od ren i vino za cista prasuvam i kolku vreme treba da otstoi pozz
   
 11. celan

  celan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2017
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Zdravo na site moze nekoj da mi objasni lekot so vino i ren falla
   
 12. celan

  celan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2017
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Vinot treba domasno li
   
 13. FrauIva

  FrauIva Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2020
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Devojki zdravo,jas sum nova na forumov. Procitav nekolku mislenja i komentari vo vrska so vinoto i renot. Se obidov da najdam ,ama ne uspeav da najdam ren. Mi rekoa ovde deka ova bilo isto...mislenje 15834170596511381001785448506727.jpg
   
 14. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  577
  Пол:
  Женски
  Ова е ѓумбир, не е рен.
   
  На Mantub му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Masnicka.5

  Masnicka.5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  652
  Пол:
  Женски
  Во поголемите маркети може ќе најдеш,пример Веро Тафталиџе големото што е или Веро Јамбо провери и на пазарче Буњаковец
   
 16. celan

  celan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2017
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Nekoj neka mi kaze receptot so ren i vino i dali ima nekoj slika ot renot jas ne znam tocno kako lici je molam cekam odg
   
 17. & girlinlove &

  & girlinlove & Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2019
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Zdravo. Sakam da ve prasam dali ste zapoznaeni za med so maticen mlec i propolis? Sum slusnala deka e dobar za plodnosta.
   
 18. Norah Jones

  Norah Jones Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  од денес почнувам да пијам чај од очајница (Мацина трева) и си направив тинктура цел литар, но ќе стои 15 дена па после ќе почнам и тоа да го пијам. Уиш ми лак
   
 19. Norah Jones

  Norah Jones Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  а како си ја осети овулацијата?
   
 20. Norah Jones

  Norah Jones Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  ја имаш уште?