Природно породување - со или без епидурална анестезија?

Дискусија во 'Бременост' започната од kleopatra11, 3 декември 2009.

 1. lavinija28

  lavinija28 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  1.382
  Пол:
  Женски
  Ок, и пиши што ти рекла:)) Инаку за на државно мислам треба гоооолемиио врски да имаш за да ја добиеш таа анестезија. А знам случај што и покрај со врски, докторот и рекол нема шанси со анестезија да те породам кога може да си биде природно...Е сега, не знам, зависи...:)
   
  На babyboy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. babyboy1

  babyboy1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  571
  Пол:
  Женски
  Не ме чуди кај нас се мора преку врски да е или ќе си платиш дебело :envy: