1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прислушкување на разговор

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од esperansa777, 19 февруари 2013.

 1. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  1.858
  Пол:
  Женски
  Гледам нема таква тема па решив да отворам,ако има а не сум забележила слободно клуч

  Ме интересира колку вас ви смета или ве нервира кога некој упорно се обидува да прислушкува ваш приватен разговор било телефонски или не
  мене на пример ме нервира мајка ми,кога ке се затворам во соба и разговарам на телефон ја осекам како стои пред мојата врата и слуша и да сакам да кажам нешто што треба лично да го знае таа личност со која разговарам,неможам се кочам,ја имам неколку пати фатено како го преслушкува и на брат ми и имам кажано дека не е ок вака,ама очигледно и преминало во навика,сега свакам родител е и ми мисли се најубаво ама на пример некои работи несакам да ги споделувам со неа,сепак сакам да си имам своја приватност,што е нормално мислам

  ве прислушкуваат ли и вас дома и што би направиле и како би реагирале во вакви ситуации
   
 2. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  3.885
  Пол:
  Женски
  ПРИСЛУШКУВАЊЕ НА РАЗГОВОР

  Мислам не.(Барем ги немам јас фатено). Секогаш кога ми ѕвони телефонот искачам од соба и на раат си правам муабет. 8)
   
 3. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.589
  Пол:
  Женски
  ПРИСЛУШКУВАЊЕ НА РАЗГОВОР

  Најглупо нешто |(
   
 4. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  316
  ПРИСЛУШКУВАЊЕ НА РАЗГОВОР

  Прислушкувањето е доста одвратна и подмолна работа.
  Не прислушкувам и не дозволувам да ме прислушкуваат.
   
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.898
  Допаѓања:
  32.464
  Пол:
  Женски
  ПРИСЛУШКУВАЊЕ НА РАЗГОВОР

  Не прислушкувам разговори, а не ме ни прислушкуваат додека разговарам на телефон.
   
 6. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  ПРИСЛУШКУВАЊЕ НА РАЗГОВОР

  Никој не прислушкувам јас а и за моите сум сигурна дека никогаш не ми дремат пред врата кога зборувам на тел или сум со другарки, ама кога ќе се сетам јас понекогаш кога ќе се скарав со моите ќе излезев од дневна и ќе прислушкував од надвор да не ми збораат нешто зад грб , абе дете :lol: :lol: :D
   
 7. jloves

  jloves Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Те прислушкува најверојатно поради тоа што претпоставувам си затворена и не и се отвараш на мајка ти. Јас со мајка ми од секогаш сум била најотворена, најдобра другарка ми е и секогаш и кажувам буквално се.Мајка ми е, нема што да кријам од неа. Никогаш ме нема прислушкувано, нема потреба од тоа, веќе се знае.
   
 8. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.908
  Исто како проверување туѓ телефон. Човек, да е било за тебе, на тебе ќе ти се јавеле, тебе ќе ти пишувале. Не го правам, не сакам да ми го прават.
   
 9. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.094
  Допаѓања:
  821
  Пол:
  Женски
  Никој никогаш не ми прислушкувал, ниту пак јас некогаш :)
   
 10. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Луѓе ова го најдов кај дечко ми и ми би помогнале кога би ми кажале што е. Изгледа како најобична кутија мала а во него има СИМ картичка како што видов и се полни на струја друго ништо нема. :^) |( :?: :?:
   

  Прикачени фајлови:

 11. sweetgirl77

  sweetgirl77 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  12
  И мене најмногу ме нервира мајка ми кога зборувам на телефон мора она се да разбере и неколку пати ја имам приметено ама се правам како ништо да не знам :wasntme:
   
 12. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  761
  Пол:
  Женски
  Понекогаш ме прислушкува мајка ми. :) И кога ќе влезе во собата обавезно погледнува во компјутерот да види што работам :D ,ама како и секогаш зјапам во десктопот додека таа е во собата :D
   
 13. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Мајка ми мора да ме прислушкува, ама добро не секогаш.После кој беше тоа, зошто ти заѕвонил бла, бла. Се ја интересира, ама нека ја интересно ми е понекогаш да и објаснувам. :D
   
 14. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  1.858
  Пол:
  Женски
  Мајка ми е мераклика за тие работи :D ,јас оти ја ругам и не смее да ме прашува кој ми звонел,а на брат ми редовно,кој беше,некој од роднините ли беше? |( ,а татко ми пак претерува понекогаш на пример брат ми седе на фејсбук и пишува и сега татко ми зад него стои и упорно гледа во екранот и јас одма му викам дека не е убаво така,дека треба да се почитува приватноста а он ми вика дека имале право да знаат приватност не почитува :@ ,каков човек значи
   
 15. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.012
  Допаѓања:
  35.978
  Пол:
  Женски
  Станува збор за два типа на луѓе,оние што се љубопитни и тежнеат да бидат информирани за туѓите животни случувања и другите кои сакаат да бидат слушнати нивните разговори со цел да создадат впечаток дека имаат беспрекорен начин на живот за кој останатите би им завидувале.Тоа што е заедничко за двата типа е недостатокот на култура.
  Ниту прислушкувам туѓи разговори,ниту пак моите ги прислушкуваат.
   
 16. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  Кај дедо ми,незнам како му е направено ама долниот спрат кај шо живее он и горниот каде шо се чичо,стрина и братучедите,направено му е да имат ист број.Различни телефони ама сеа ако ѕвонам јас кај нив и кај двајцата ѕвоне и кој прв ќе се јаве.Ако едниот зборуваа другиот може слободно да си ја крене слушалката и се да си слушне,ама се приметува секако.Кога и да заѕвониме кај дедо ми,стрина ми никако не спушта :| Ја незнам шо толку сака да разбере.Дури и децата ги научи така.
   
 17. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.036
  Пол:
  Женски
  Баба ми и дедо ми ме нервираат на моменти морат се да разберат со кого седам на улица, да не се дружам со овoј да не се дружам со оној,бидејќи живееме на ист спрат и сега кога тие одат надвор морат да дојдат до мојата соба и јас си седам овие по пола саат стојат на врата и ме гледаат,а да и морат да видат што сум облечена кога одам некаде -.-
   
 18. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.046
  Нема зашо да прислушкувам,а и мене никој не смее :!: :D
   
 19. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.922
  Допаѓања:
  81.317
  Пол:
  Женски
  Ахх , мајками и братми се по таа работа, но на бато секогаш јас му кажувам иако си слуша , но пак затоа и јас него го прислушкувам :lol:
  А мајками ме нервира кога правам муабет со дечкоми одам во соба , и мама се мотка во ходник , бара нешто кај мене во соба
  и ке завршам со муабет ми вика зошто одиш во соба седи тука не те прислушкувам , па после 1 саат пак јас на тел. и си правам муабет и од нигде никаде ете мама ми се убацува уз муабет јас со дечкоми се шалам таа ии леле не в икај така ова она па после 5 мин ме
  снима се тоа потајно и као нешто работи а внактички ме слуша а јас ја пратам и кога ќе завршам со муабет треба 2-3 пати мамо, мамоо да кажам и она што што мене ми зборуваш ,не те слушнав бев фокусирана во работава хахахахахаха абе остајсе хахахахаха
  Па после ќе ја искарам да не биде таква па 1 ден нема да биде ра после тепа по старо хахахах
   
 20. nevermet18

  nevermet18 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  5.208
  Допаѓања:
  13.034
  Пол:
  Женски
  Мене не смеат да ме прислушкуваат. Кога разговарам, одам на таван, си седнувам на скалите и дремам во темницата. А другите не го сакаат тоа место, така да не доаѓаат :D