1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прислушкување на разговор

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од esperansa777, 19 февруари 2013.

  1. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Мене тоа ме асоцира на некултура. Татко ми е таков и во лице му плескам дека не е културно и убаво додека зборам на телефон да ми виси на вратата ама џабе како сама да си зборам. Ако е нешто за пред нив нема да дојдам во мојата соба и да ја затворам вратата. А тој доаѓа по мене ја отвора вратата и стои мислам |(
    Баба ми на времето имаше 2 телефони еден во дневна друг во ходник. Додека зборела на телефонот во ходникот братучедка ми ја прислушкувала на тој од дневна. Ако се збори на едниот телефон во меѓувреме ако ја кренеш слушалката на другиот се слуша и двете страни што зборуваат и ми раскажуваше после како некоја Цветанка од Борилчево умрела. |( А мене иначе тоа ногу ме интересираше. :!:
     
  2. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.385
    Допаѓања:
    9.314
    Пол:
    Женски
    Не прислушкувам.
    Срамота е тоа!!!
     
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.481
    Допаѓања:
    78.300
    Пол:
    Женски
    Се има случено додека сум во кафич девојките седнати на маса до мене да го слушаат разговорот. Не проста, туку простачка работа. Ова се случува секогаш кога има девојки на соседна маса. За едни дознав дека другиот ден прераскажувале. Моите дома не се прислушкувачи. Мене ми се има случено дома кога имавме два телефони, некој да се јави на едниот а јас од другиот да кренам и са слушам :D Но се сеќаваше тоа и ми велеа моите спушти ја слушалката :D
     
  4. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    2.501
    Пол:
    Женски
    Па како и на секој човек така и мене ми смета прислушкување. Сметам дека на некој начин прислушкувањето е нарушување на приватноста која е право на секој човек. Дома мислам дека до сега никој не ни се потрудил да ме прислушкува а ниту пак јас сум се осудила на таков чекор, мене ми е многу просто и некултурно :)
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.434
    Пол:
    Женски
    Некултурно, дрско, безобразно...
    Не сакам да прислушкувам, ниту да ме прислушкуваат.
    Ако треба нешто да знам од другата страна, ќе дознаам. Ако не, значи не тиче ме се.
    Исто и од моја страна, ако некоја информација е вредна да сподеување ок. Ако не е, продужи даље..
     
    На esperansa777 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.712
    Пол:
    Женски
    Невкусно во секој случај.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  7. Love 83

    Love 83 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2019
    Пораки:
    1.588
    Допаѓања:
    31.694
    Пол:
    Женски
    Толку ми е некултурно тоа значи...било кој и да разговара на тел со било кој ,секогаш стојам малку понастрана ,непријатно ми е ,едноставно не сакам да слушам што зборуваат
     
  8. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.307
    Пол:
    Женски
    Не сум прислушкувала ничив разговор. :^)