Присуство на мажот на чинот на породување

Дискусија во 'Бременост' започната од rossonerka, 5 јуни 2011.

 1. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.116
  Допаѓања:
  41.382
  Пол:
  Женски
  @mariz @WildMk ме насмеавте:D
  Мм еве три месеци вика најлесно било да се роди дете... Може да присуствуваше немаше така да збори.
  @saramila09 не се доплаќа, само договори се со докторот.
   
  На saramila09, WildMk и mariz им се допаѓа ова.
 2. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.634
  Допаѓања:
  96.853
  Не се плаќа
   
  На saramila09 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mari-Ja

  Mari-Ja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2016
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  15.084
  Пол:
  Женски
  :D Na vicov me potseti
  Crnogorec na poragaj se vika vicot inace :D
  Se poraga crnogorka. Mazot ke prisustvuva na poragaj. Vlegol i se onesvestil uste nepocnat poragajot. Go osvestile, go sednale do zena mu, ovoj pak padnal taman pocnale kontrakcii jaki. Go razbudile, Pocnala zenata da raga, on pak padnal i go odnele vo druga soba nemale koga da se zamaraat so nego. Se budi mazov posle nekoe vreme i sestrata mu vika, cestitki dobivte kjerka!
  -Uf hvala ti Boze sto nije sin, da trpi iste ove muke sto sam i ja morao :rofl:

  Demek vic treba da bide, ama spored vistinska slucka ke ispadne o :D
   
  На Ann.loves.you, tina2018, eta и 11 други им се допаѓа ова.
 4. saramila09

  saramila09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2017
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  3.632
  Пол:
  Женски
  Супер тогаш :D:muscle:
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  23.843
  Пол:
  Женски
  @saramila09 не мораш да договараш ништо, јас отидов со болки, а не на договорено, плус не беше мојот доктор, па пак маж ми беше присутен :)
   
  На saramila09, mariz и TeddyGrey им се допаѓа ова.
 6. Stories

  Stories Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2015
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  910
  Пол:
  Женски
  Се пресмеав со мажот со кислород. :rofl::rofl:
  Покажува знаци на интерес да присуствува, ќе видиме здравје,каква ќе биде ситуацијата, околностите.
   
 7. lovely girl M

  lovely girl M Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2018
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  381
  Пол:
  Женски
  Soprugot prisustvuvashe na poragjajot i dva dena spiese so mene na bolnica:)
   
  На Филотеа и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 8. Малечко Кикенце

  Малечко Кикенце Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  17
  Во која болница ?
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  457
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира? Мислев дека опцијата и мажот да биде 24 часа во болница ја нема кај нас
   
 10. lovely girl M

  lovely girl M Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2018
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  381
  Пол:
  Женски
  ne se porodiv vo Mk. Znam deka nema kaj nas takva opcija ama mislam nekoj mi kaza vo Plodnost mozel mazot da prisustvuva za vreme na poragjajot.
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 11. GolemaMala

  GolemaMala Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2020
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Знае некој дали по државниве болници дозволуваат таткото да биде присутен на породување?
   
 12. lakiki

  lakiki Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2020
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  i jas bi sakala da znam