Притаени страсти (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 25 април 2012.

 1. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  3.870
  Допаѓања:
  66.423
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  Серијава премногу ме потсеќа на шпанска серија, а јас познато е дека сум обожавател на шпанските серии :D :D . Плус има убави глумци, убаво се облечени, па почнав да ја гледам.
  Оние што ја гледале да ми кажат кога ќе се заљубат Бихтер и Белул, мислам кога ќе легнат, ќе се бакнат, што и да е, и дали Белул ќе се врати во куќата? :)
  Мислам дека треба да се врати, така појаки ќе бидат сцените со Бихтер, па и плус нели љубовници :) .
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.176
  Допаѓања:
  16.589
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  Не знам како се бројат кај нас, aма по турско броење
  ќе почне да се крчка нешто кај 20 и некоја епизода. А Белул ќе се врати во куќата колку што се сеќавам... да, да.

  Еве ти сцена од првиот бакнеж, 26 епизода по тр

  http://www.youtube.com/watch?v=Pt5PjEH8ru4

  Ќе има баеги страствени сцени да те предупредам. :D
   
  На BI-44 и JuLleE им се допаѓа ова.
 3. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  3.870
  Допаѓања:
  66.423
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  ^
  Тоа сакам :D .
  Во турските серии обично не се ни бакнуваат, а оваа серија е поразлична и затоа ми се и допаѓа :) .
  Значи кај и да е ќе почнат да се
  шмекаат :wasntme:
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.290
  Допаѓања:
  464
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  Заради истите причини и мене ми е поразлична па дури и ми се свиѓа. Убави глумци, убаво облечени, многу добра продукција, приказната е како во шпанска сеирја, главниот пар се преубави.
  Дајте страна каде ги има епизодите на српски.
  Кај нас од една прават две епизоди.
   
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  6.977
  Допаѓања:
  33.708
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  Јуле тука одма информирање, ко шпанска е Лудо, да ја гледаш :D :D
  Јас ја пуштив на Канал5, и бидејќи не им ги можам синхронизациите, мислам полоши се од тие на Сител, ја баталив!

  http://www.natabanu.com/serija/strasti- ... l?start=66

  тука ја имате цела, со превод, понапред бараа :)
  80мин една епизода, па многу е :D
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.176
  Допаѓања:
  16.589
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  Кога сме кај “шпанците“...веќе ја украле идејата :D ... ја осетиле како „своја“
   
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.885
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  Ова дефинитивно е најубавата турска серија...
  поразлична е од другите...
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  810
  Допаѓања:
  298
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  6.977
  Допаѓања:
  33.708
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  http://www.youtube.com/watch?v=U-phrChj6-U

  Mузиката е совршенство! :inlove: :inlove:
  инаку ја загледав и ја, за атер на Jуле, и ме интересира, таа малата Hихал и го сака тој плавиот? :?: .

  и дали тој плавиот се сеќава дека се опнал со жената на чичко му?
  имињата не им ги памтам :lol:

  и таа мајка и на таа шо ќе се плетка со плавиот имала нешто со плавиот?

  Tака ми делува ко да му се пушта?
  Aх Jуле, уште еден гром во TB да ти акне, кај ме накани, а таман само бурни времиња сакав да ја завршам, и да им се макнам на Tурциве :lol:
   
  На Someonespecial, BI-44 и JuLleE им се допаѓа ова.
 10. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.290
  Допаѓања:
  464
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  А бре уште немаат ништо правено Бихтер и плавиот. :lol:
  Најубави се двајцата :inlove:
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  6.977
  Допаѓања:
  33.708
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  E јас како што прочитав, се легнале еднаш, ама тој дали и се сеќава?! Oддамна било, само една вечер, ја шутнал, нели женкар ;)
  Aма таа заљубена била во него и моментално, така прочитав :)
   
 12. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.290
  Допаѓања:
  464
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  Бихтер? Па нели со сестра и бил порано он.
   
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  6.977
  Допаѓања:
  33.708
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  E појма немам, нека кажат тие што ја гледале, не знам каде прочитав :)
  дека и таа била една ноќ со него,на времето :D
   
 14. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.176
  Допаѓања:
  16.589
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  Бихтер од одамна си го сакала Белул, уште пред да се фати со сестра и`. Се зеде со Аднан, само за инает на мајка и`... како што и се приметува веќе.
   
  На BI-44 и ludoto19 им се допаѓа ова.
 15. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  21.683
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  Не е точно. серијата ја имам 2 пати гледано. Бихтер била во америка на студии кога сестра и одела со Белул. не го ни познавала освен по тоа што и кажувала сестра и и по тоа што се зборувало за него.

  Tessie не е така како што велиш. :)
   
  На BI-44 и ludoto19 им се допаѓа ова.
 16. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.176
  Допаѓања:
  16.589
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  Кој мене ми кажа дека
  го сакала уште пред да се фати со сестра и`
  ... :?: На темава беше, тука...

  аа гледам ти погоре си пишала дека
  го сакала ДОДЕКА одел со сестра и`. Ја погрешно сум запамтила. Или и тоа излезе дека не било така...
   
 17. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  21.683
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  Нема врска!!!
   
 18. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  6.977
  Допаѓања:
  33.708
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  Oна што Аднан не го знае за својата убава и млада сопруга е дека Бихтер всушност е со години заљубена во Белхул, уште од ноќта кога се забавувале и спиела со него, а тој ја откачил како што прави со сите жени всушност.


  Hа почетна, во воведот за серијата ова го пишува :)
   
 19. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  21.683
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)


  Нема врска!!!

  https://www.youtube.com/watch?v=BpDw-zvW7Sw

  Ludo 2 пати ја гледав, сега ја репризирам на нет ( не можам со синхринизација) и верувај тоа што го пишува за воведот на серијата нема врска!!!
   
 20. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.176
  Допаѓања:
  16.589
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  Еве го... знам негде читав...
  Ова излезе точно или ... ? Опет се ја збунила... :D