1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прицезата Султана (Џин Сасон)

Дискусија во 'Книги' започната од WomanInRed, 2 август 2011.

  1. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Не ја имам читано,но ми изгледа доста интересна и привлечна книга... :geek:
     
  2. 117111

    117111 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Jас ја имам прочитано 1 и 2 дел од книгата и многу ми се допадна
     
  3. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Историска е или..? :^)
     
  4. NoU-NoLove

    NoU-NoLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2012
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    150

    Не,не е историска,ова е интимна исповест за жените од Саудиска Арабија.
    Ја имам читано и ја препорачувам.
     
  5. Moschino

    Moschino Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    17
    Не е историска.Принцезата за која е напишана книгата е уште жива,ама никој не знае која е таа принцеза.Таа пишува анонимно,со името султана.Летово ја прочитав книгата и стварно е многу добра.
    Инаку оваа книга те тера да сфатиш дека ние имаме неизмерно богатство т.е. слобода.Жените во С.Арабија иако им е пружено се(материјално) ,тие го немаат најважното-слободата. :hai:
     
  6. stefo-rey

    stefo-rey Активен член

    Се зачлени на:
    14 март 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    јас сум само 13 години и многу ме интересира оваа книга и да ве прашам дали е оваа книга ко за мене???
     
  7. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    КОНЕЧНО тема за книгава :clap: книгава си ја прочитав за 2 дена + ги имав и останатите 2 дела:Ќерките на принцезата Султана и Прстенот на принцезата Султана и овие ги прочитав за 2 дена затоа што беше толку неизвесна и само ко да ми вика некој ајде јуле седни прочитај да видиш што ќе се случи :D болна бев за книгиве..татко ми по дома ми викаше :D а сега во врска со книгите....јас немам зборови останав со подотворена уста за Султана колку е таа борбена и преку што ќе помине за да помогне...ќе го ризикува угледот на познатото семејство само за малку почит кон жените...фантастична е книгава т.е книгите вредат да се прочитаат,го одземаат здивот едноставно те тера да читаш и читаш се до самиот крај.....
    :bow: за Џин Сасон и храбрата девојка насловена како Султана :*
     
  8. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.699
    Допаѓања:
    4.124
    Пол:
    Женски
    Го прочитав третиот дел - прстенот и не ми беше нешто којзнае што. Идејата и пораката на принцезата се предобри, да им се помогне на жените почнувајќи од нивната околина, но нешто ми штимаше. Добар е и стилот на пишување и се, но не ми остави некој си огромен впечаток.
    Бргу ја прочитав, но не беше тоа - тоа. Не знам зошто, очекував многу повеќе.