1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Причини за незабременување при сексуални односи

Дискусија во 'Бременост' започната од Biba.fr, 13 февруари 2020.

 1. Biba.fr

  Biba.fr Нов член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите! Бидејќи сум нов член на форумов а често ве следам.. би сакала да прашам ваши мислења и примери за незабременување при сексуални односи со вашиот партнер?
  Млада сум неполни 24 години, бидејќи сум надвог од Македонија сеуште немам средено документи за да можам да посетам лекар така да секој совет ако ништо друго ќе ми помогне психички. Веќе 5 месеци сакаме да добиеме бебе. Ги пробавме сите можни варијанти : односи без заштита, редовни односи, менување на пози, плодно и неплодни денови, пред и за време на циклус но сето тоа без успех.
  Која би можела да биде причината за неоплодувањето а и што би помогнало за забременување?
   
 2. Adams

  Adams Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  4.923
  Може да постојат многу работи:
  Слаб спермограм неподвижност или азооспермија...
  Затнати канали ќе си направиш хсг
  Хормони...
  Овулација...
  Постојат многу работи најдобро да си посетиш лекар
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.