Пријава за вонсудко помирување

Дискусија во 'Правни совети' започната од vikule89, 25 февруари 2013.

 1. vikule89

  vikule89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  Ќе ве молам за помош!ми треба да напишам пријава за вонсудко помирување па би ве замолила да ми помогнете бидејќи не знам како би требало тоа да изгледа и гласи....ова ми е потребно бидејќи со мојот бивш вереник се судевме за семејно насилство јас го добив спорот и сега тој не сака да ми ги врати личните работи..Однапед ви благодарам!