1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пријава за вонсудко помирување

Дискусија во 'Правни совети' започната од vikule89, 25 февруари 2013.

 1. vikule89

  vikule89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  Ќе ве молам за помош!ми треба да напишам пријава за вонсудко помирување па би ве замолила да ми помогнете бидејќи не знам како би требало тоа да изгледа и гласи....ова ми е потребно бидејќи со мојот бивш вереник се судевме за семејно насилство јас го добив спорот и сега тој не сака да ми ги врати личните работи..Однапед ви благодарам!