Пријава за конкурси

Дискусија во 'Барање работа' започната од crnamacka01, 31 јануари 2012.

 1. crnamacka01

  crnamacka01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  22
  ве молам девојки,ако знае некоја од вас нека ми каже како можам да најдам пријава да испечатам за конкурсите на оваа страна http://www.najdirabota.com.mk еднаш ја најдов,сега не знам каде,сум заборавила
   
 2. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.314
  Допаѓања:
  101.183
  Пол:
  Женски
  пријава за овие конкурси

  Линкот не се отвара. Копирај го повторно и стави го одново, или едноставно пастирај го текстот од огласот тука.
   
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.779
  Пол:
  Женски
  пријава за овие конкурси

  Па имаш огласи за работа или општи прашања, прашај таму, си отворила тема без врска а ниту линкот не е исправен и сега ние прашуваме да го ставиш барем линкот тебе никаде те нема, така и со здравствените книшки отвори тема.
   
 4. crnamacka01

  crnamacka01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  22
  пријава за овие конкурси


  душичке ти ако не сакаш не мораш да одговараш,ако ти е тешко,,јас не седам нон стоп на нет па кога ќе прашате веднаш да одговорам...а прашувам тоа што ме интересира..и чекам одговор од некоја која веќе аплицирала,или знае нешто во врска со ова...ова прашање не е за оглас за работа.туку стриктно за PRIJAVA...и тоа е линкот,еве јас пак го отворив,,,www.najdirabota.com.mk.........и ќе те молам тие твои коментари кои праш=ања се со врска за кои не да си ги задржиш за тебе..затоа што мене твоите коментари ми се без врска па не сум ти рекла до сега...не знам што се мачиш да пишуваш
   
 5. crnamacka01

  crnamacka01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  22
  пријава за овие конкурси


  тоа е линкот,www.najdirabota.com.mk...не знам како не ти отвара...http://www.najdirabota.com.mk/.поздрав
   
 6. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.779
  Пол:
  Женски
  пријава за овие конкурси

  Линкот што го стави во првиот пост не се отвараше, овој сега ти ја отвара насловната страна од најдиработа, за пријава мислам дека нема такво нешто на таа страна, сигурно мислиш на http://prijava.aa.mk/
  И без нервози, ти беше on line кога ти одговорив.
   
 7. LejdiD

  LejdiD Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2011
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  150
  пријава за овие конкурси

  Незнам за каква пријава зборуваш, во секој оглас обично си пишува што треба да се прати, секогаш треба Сиви, некогаш и мотивационо писмо, друг вид на пријава незнамч објасни подобро за што прашуваш.
   
 8. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.314
  Допаѓања:
  101.183
  Пол:
  Женски
  пријава за овие конкурси

  Ако ти е општо за сите конкурси на најдиработа, тогаш треба само биографија да си направиш; http://europass.cedefop.europa.eu/en/home

  даунлоудирај го примерокот, и имаш ќе видиш на страната примерок како изгледа една биографија. За македонска верзија, ќе треба самата да ја направиш, преведи ги прашањата во полињата и пополни ги.