1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали некој знае дека сте член на форумов?

Дискусија во 'Слободно време' започната од crazylady, 28 јуни 2011.

  1. Queen-Nefertiti

    Queen-Nefertiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    46
    Вчера се зачленив ама немам намера да кажам на никој дека сум член па најмалку да кажам како е моето корисничко име,ова си е моја тајна :$
     
    На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Happygirl13

    Happygirl13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    60
    Никој не знае, а и не верувам дека некој ке дознае.
     
  3. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    Никој не знае која сум, и не треба да знае тоа си е лично за мене :)
     
  4. Lady.Rose

    Lady.Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    51
    За мене никој не знае ни дека сум член на фемина, а мислам дека така е најубаво бидејќи имам полна слобода на зборувањето и не морам да внимавам дали некој ќе ми чита и што ќе мисли за она што сум го напишала.
     
  5. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Две другарки и дечко ми мада може он заборавил :lol:
     
  6. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Знаат за форумот, знаат дека сум член..знаат некои теми кои сум ги спомнала, но општо без потенцирање дека се од овде....ни ник не ми знаат...освен ако се најде некоја која е веќе член.
     
  7. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Немам што да кријам освен никот...сите мои блиски знаат дека сум член, па дури и татко ми...некогаш и ме зеза -како Фемина... :lol: ...некако те нема (демек знае која сум, па ме чита :D )

    Јас си го сакам форумов и на сите мои блиски пријателки топло и срдечно им го препорачувам.
    При тоа секогаш им нагласувам да си смислат корисничко име, некое оригинално за да не повторуваат со другите членови и да си го кријат, т.е. да не го кажуваат никому.
    Сметам дека анонимноста на сите би им дала поголема слобода на изразување, т.е. полесно би можеле да се отворат па и да си ги кажат маките.
    Две мои блиски пријателки веќе се членки, но не им ги знам никовите, ниту пак тие го знаат мојот.
    А и немам намера да ги дознаам ниту пак да се откријам себе си.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  8. FortuneTeller.xD

    FortuneTeller.xD Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2010
    Пораки:
    655
    Допаѓања:
    381
    Дека сум член знаат мајка ми, брат ми и една другарка, а најдобрата го знае и никот. Ама не верувам дека ме шпиунира.
    А и ако ме шпиунира :hai:
    А можно е и една членка овде, што сме од ист град да ме дознала која сум, можда во реалниот живот комуницираме, а овде се нагаѓаме кои сме. :D :D
     
  9. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Никој незнае и така и ќе биде :) Тоа што сакам да им кажам и пред нив да си се отворам ќе им кажам во живо, а феминкава си е моја приватност :)
     
  10. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Сестра ми ми го знае и никот и пасвордот :)
    На друг не ни планирам да кажам, но еднаш на другарките им кажував овде што сум видела па можно е да знаат дека сум член. Само една другарка знам дека е зачленета (но не знам дали е активна) можно е да ме препознала по мислењата :^)
     
  11. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Јас сум „пропала инвестиција‘‘ , и тие што треба и тие што не треба сите ме знаат. Уште кога се зачленив им се кажав која сум, не ни знаев дека ке бидам вака активна членка и дека многу работи ќе споделам тука. Од првинта пишував ставови на одредени теми што воопшто не ми пречеше ако ме читаат ама работите се испревртеа. Имало период што сум сакала да пишувам и сеуште сакам, да се олеснам тука да се исплачам, ми идело да вријам, икс персони да испцувам.. ама зошто сето тоа некој да го знае, да ми ги знае проблемите? Мака ми е, многу ми е мака ама done is done.
     
  12. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    никој не знае и не гледам причина зошто некој би дознал
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Двете најблиски другарки знаат, ама никогаш не ме прашувале ништо во врска со форумов.
    Знам дека активно го читаат и некогаш ќе им спомнам што сум прочитала на форум, и тоа е тоа.
     
  14. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Никој незнае која сум што сум, на другарками и кажувам што овде читам ама тоа ти е тоа, Никогаш ме нема ни прашано дали сум член на форумов :lol: .
    Мање битно, овде сакам да се олеснам, да кажам што ми тежи на душава, може некогаш и таа ќе ме изнервира па мора да знае што сум напишала !?
    оваа е наша приватност и наша мала ( јавна ) тајна ... овде ти помагаат непознати личности кои воопшто и не те знаат која си и што си, и само од нив МОЖЕШ ДА СЛУШНЕП ИСКРЕНО МИСЛЕЊЕ .. така да , кулирам и не се замарам ... ВЕ САКАМ :*:*:*
     
  15. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Моите дома виделе дека пишувам на форумов ама ништо не ме прашуваат, ниту пак ми го знаат никот.
    Исто така и другарките знаат дека сум зачленета.
     
  16. Gargamel

    Gargamel Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    129
    Другарките знаат дека пишувам и дека сум членка на форумов и мноооооооогу сакаат да знаат која сум , но секако тоа нема да се случи! :D
    за жал, само една другарка знае која сум, ме препознала :?: ама нема врска ;) :D
     
  17. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    На никој освен на дечко ми му го немам кажано никот. Ама милион % сум сигурна дека го заборавил истиот момент. Можеби само мојата цимерка случајно го има видено или можеби ми има и читано што сум пишувала... Ама здравје...
     
  18. SuperGirl2010

    SuperGirl2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Па мајка ми знае дека пишувам на форумот и еден другар ( ако може така да го наречам :$ ). И двајцата знам дека го читаат форумот но не верувам дека ме препознале , инаку ќе ми кажеа досега.
    Но, многу колешки и другарки препознавам во постовите напишани, но не верувам дека сигурно се тие.. А можеби и стварно се. :D
     
  19. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Па, спомнувам само дека читам, а не дека пишувам. Сепак, една школска успеа да ме препознае по постовите во полагање матура, кога и кажував што сум пишувала есејот ми вика - А ти ли си таа од фемина ?? - Е јас сум. :rofl:

    Не сакам да кажувам надолго и нашироко која сум и што пишувам. На најблиските другарки некогаш им цитирам постови од фемина, ама не сум кажала дека пишувам. :lol: Форумот ми е издувен вентил, пцујам, колнам, клетви мавам, тагувам и се радувам. Мое лично катче за мал мир и тишина од секојдневието. Себично си го чувам за мене.

    Од претходно -лошо- искуство, би рекла дека е најдобро што помалку кажуваме лични податоци на форум. Луѓето се земаат сила од анонимноста, стануваат злобни, љубопитни и со намера да разберат што е можно повеќе за тебе. :x

    Кога би имала дечко, и него не би му кажала. Не е дека кријам нешто или што ти знам, нешто трагично, но сметам дека секој има слободно време и право да го искористи како сака. Тоа приватност и интимност да не спомнувам, нема што некој да чита за моите подеми и падови. Макар и најблизок некој, некои работи сметам дека е подобро да ги задржам за себе.
     
  20. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.511
    Допаѓања:
    144.237
    Другарките знаат дека висам на форумов и дека читкам, а дека сум член мислам дека не.. :lol:

    Сестра ми ми го знае никот бидејќи ми стои запомнето на комп ама ништо страшно си имам доверба во неа :rofl: ..