1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пријатели (Friends)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од viki44e, 23 јули 2010.

 1. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Friends.. или како што ние ги викаме Пријатели...Ова е мојата омилена серија..ги гледав сите сезони и сега ми фалат :worried: :) Омилени ликови?? Рејчел и Џои :lol:
  Па кои се вашите омилени ликови,епизоди...
  [​IMG]
  [​IMG]
  И секако да не ја заборавам песната... :lol: 8)
  http://www.youtube.com/watch?v=2vuaqDDr--Q
   
  На Samomarija.056, EminemsGirl, Naked Gun и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  И јас си ги гледав додека ги даваа на а1. Смешни, интересни. Рејчел ми беше најомилена, а дечко и, не ми текнува на името, најсмешен.
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Хаха закон серија. Џои и Рос ми беа најфаца :D
   
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.615
  Допаѓања:
  31.702
  Пол:
  Женски
  Пријатели ми е најомилена серија. Ги имам гледано сите епизоди. Омилен женски лик ми е Фиби, а омилен машки лик Џои.
   
 5. garudamon

  garudamon Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  61
  Чендлер дефинитивно, а од женските Фиби. НаЈкомедија на сите времиња...Поштовање
   
 6. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Одлична серија.Ја доналдирав 4-та сезона и сега ке си ја гледам.Една од најомилените серии на сите времиња ако не и најомилена.Рос и Џои ми се најсмешни :D
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  :clap: :clap: :inlove: супер серија. Песната ми е препреубава :) Ја следам редовно кај ќе ја фатам, омилени ми е Џои, навистина е уникатен, талентиран хуморист. Супер се :clap:
   
  На Naked Gun му/ѝ се допаѓа ова.
 8. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  5.838
  Ја гледав серијава од време на време и стварно интересна беше.За имињата не се сеќавам кој како се викаше,толлку ме држи меморијата од таа серија.
   
 9. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  8.646
  Одлични се како знаат да ме насмеат. :clap: :clap: :clap:
   
 10. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  Нема нешто на светов што сум го гледала повеќе од Пријатели. Таман ќе ги изгледав сите 10 сезони, по еден месец почнував од почеток :lol: Пораснав со нив...Немам омилен лик, сите ми се како целина смешни, не можам да одвојувам. Неповторлива серија :inlove:
   
  На Naked Gun и LittlePinky им се допаѓа ова.
 11. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Ја гледав серијата,навистина беше интересна и хумористична.Најмногу ми беше интересен ликот на Џои.Ги немам гледано сите епизоди,но поголемиот дел да.Незнам дали сега се емитува на некоја програма,би било интересно пак да ги гледам и да се посмеам малку.
   
 12. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Јас ја обожавам таа серија. Исто така и серијата Џои само со тој лик. Сакам пак да ја даваат. Омилен лик немам сите ми се омилени. А и песната ја обожавам.
   
 13. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Значи ако постои серија која ја обожавам и нема никогаш да ми здосади, тоа е оваа. На памет знам некои сцени. Ќе ги изгледам сите десет сезони, па после некое време Јово наново :)
  Не можам да кажам кој лик ми е омилен, сите ги сакам... Рејчел - затоа што е слатка, искрена и смотана понекогаш, Фиби - затоа што е поим за откаченост и забеганост, Џои - затоа што е успорен и најголемо е**чиште :lol: , Чендлер - затоа што има најдобар смисол за хумор, Моника - затоа што е опседната со ред и правила :D
  Најдобри се според мене, и кога и да сум тажна си ги пуштам и одма пукам од смеење. Френдс рулс! :rock:
   
  На Samomarija.056, Naked Gun, 2036 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. JenniferLove

  JenniferLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  71
  Пријатели - мојата најомилена серија!
   
 15. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Култна серија!! Не памтам ни една друга што толку многу сум ја чекала да почне, сум ја пратела секоја епизода и толку сум се смеела. Баш убави сеќавања имам и колку што памтам кај нас не го дадоа крајот, па си ги симнував и ги гледав.
  Омилена дефинитивно Фиби. Таков лик немало и нема да има!! дали ви текнува на хитот smelly cat??
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
 17. poison.ivy

  poison.ivy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  198
  Поштовање е серијата, ја имам гледано милион пати и никогаш нема да ми здосади.
  Омилени ми беа Чендлер и Фиби.
   
 18. UniqueCreature

  UniqueCreature Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  44
  Ја обожавам серијава, ја гледав цело време. Ја имаме и симнато со дечко ми речиси цела и одвреме навреме пак си подгледнуваме некое епизодче.
   
 19. S-A-N-D-R-A

  S-A-N-D-R-A Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13
  Според мене секој има посебен карактер што го прави интересен и смешен, но Џои е тука за да не' насмее најмногу хехе.
  А за да се пронаоѓам во некој не знам можеби во Рејчел, бидејќи секогаш гледа да е убаво средена 8).
   

  Прикачени фајлови:

  • friends.jpg
   friends.jpg
   Големина на фајлот:
   26,8 KB
   Прегледи:
   239
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Еееее Френдс. Имаше периоди кога ги гледав на сите можни емисии каде што се емитуваа, и тоа соси репризите :D Ги обожавав и да ги даваат пак - пак би ги гледала. Омилена: Рејчел.
  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]