1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пријатели (Friends)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од viki44e, 23 јули 2010.

  1. gaga.rocks

    gaga.rocks Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    35
    B92 - недела од 11 и 30 до 3 и 30 :o
     
  2. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Ахх Френдс. Дефинитивно моја најомилена серија. По петти пат ја гледам и пак ми се смешни и интересни. Секој лик си е приказна за себе :) Кога ги даваа на А1 не пропуштав ни една епизода, а пред една година ги спуштив сите сезони од интернет, така што сега слободно можам да ги гледам кога и да посакам.

    http://www.youtube.com/watch?v=ag--iJlaymM :rofl: :rofl: :rofl:
     
  3. TammY1oo

    TammY1oo Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Мислам дека нема човек кој не ја сака оваа серија :D ги гледав одамна на а1 па сега решив да ги изгледам сите уште еднаш и моментално сум до 5та сезона. А моментално до истата сезона се и на b92 :)
     
  4. BubeFeminka

    BubeFeminka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    70
    Пол:
    Женски
    прекрасна серија, ја гледав на а1, многу ми недостигааа :( :(
     
  5. Arris

    Arris Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    22
    Само што завршив со 4та сезона по незнам кој пат....никогаш нема да ми станат досадни. Најдобра серија некогаш направена :D :D
     
  6. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    How you doin' :lol: :lol:
    http://www.youtube.com/watch?v=dc2Z7CL4Cv0
    Ех, старите добри времиња. Ми фалат Пријатели, беа посебни. Сите ликови беа уникатни, ама никој не беше совршен. Тие беа далеку од совршени. Тие беа олицетворение на сите човечки мани, ама на крај се излегуваше добро, на крајот на дeнот сите беа среќни, на крајот на денот пак сите беа заедно.
    На крајот на предходниот месец си ги симнав сите сезони, сега имам доста материјал за гледање. Се спремам полека за паузите од учење :)
     
  7. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    Аааа најдобра серија дефинитивно. Бр.1 ми е! :clap: Сакам пак да ги даваат на ТВ, ми фали нивната комедија :worried:
     
  8. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Една од моите најомилена серии. Кога беа на А1 не пропуштав да ги гледам, затоа што ако ги пропуштев, ќе пробуштев минути исполнети со смеење :lol:
    Сакав да прашам, Б92 мислам дека ја емитуваа, дали ја има сеуште?
     
  9. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Ја има серијата, ама ја нема програмата. :|
     
    На LittleDevil му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    На Black.Beauty и LivingGlam им се допаѓа ова.
  11. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Иако ја изгледав целата серија, кога имам вишок време, кога ми е досадно, или едноставно сакам да се расположам по напорен ден, си ги пуштам старите епизоди. Немам омилен лик, секој си е приказна за себе и си се надополнуваат еден со друг.
    Една од моите омилени сцени:
    http://www.youtube.com/watch?v=DqwzvtjeYBQ
     
    На teddybear, MandyLane и Black.Beauty им се допаѓа ова.
  12. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.108
    Пол:
    Женски
    Kласика е серијава.
    Eптен опушта.
    Oмилени ми се, по овој редослед: Џои, Фиби, Рос, Рејчел, Чендлер и на крај Моника, ретко ми беше интересна.
    И ептен ми се смешни песните од Фиби, пред колоквиум редовно ги пееме со една другарка, за опуштање :lol:
     
    На Cynthia му/ѝ се допаѓа ова.
  13. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Посебно „Smilly cat“ мене ми беше хитот. :rofl:
    Да се надоврзам на муабетов. Серијава ја пратев на А1 ете кога бев помала.
    Така научив што е вистинска комедија.
    Сега веројатно единствено би се смеела на шегите на Џои.
    И мене како на МендиЛајн омилен лик ми е/беше Џои а од женските дали така ми останало од порано, како бившото женче на Бред, Рејчел. Па онаа епизода коа се појави Бред Пит, тееее не се заборава.


    Радо би ја гледала пак на ТВ, но секако не со истиот жар како првиот пат.:)
     
  14. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Класика.
    Го обожавам Чендлер. На Б92 ја даваа и редовно си ја пратев, ама програмата ми ја укинаа.
    http://www.youtube.com/watch?v=jMtRvIv3bEA

    0:15 :D :D :D . Секогаш се смеам.
     
    На TS-310 и Black.Beauty им се допаѓа ова.
  15. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    За серијава само :clap: :up:

    Најдобра комедија до сега!

    Порано ја гледав на ТВ, сега цимерката ги има извадено сите сезони, па кога ќе најдам слободно време, секогаш гледам по 1-2-3 епизоди и тоа се трудам да не бидат повеќе :D

    Сите ликови ми се одлично споени, секој има свои карактеристики, мани итн ...

    Рејчел ми е презгодна во серијава, стварно е убава, секогаш скоцкана, она ми е модната икона тука :D
    Моника, онака, ја сметам за најмалце интересна, дека е секогаш онака организирана до болест дури, али добро, мора и некој таков да има :D
    Фиби ...., лелеее, мн блесаво створење, многу смешна ми беше со тие нејзините "песнички" :rofl:
    Рос, толку мутав и смешен, лелееее .... Онаа епизодата "Тhe one when Ross is fine" :rofl: кои фаци ги прави човекот, хахахахахаха, сум се пресмеала таму.
    Чендлер и Џои ми се онака подвижен хумор, не можам да издвојам кој ми е посмешен од нив, али они се дефинитивно најзабегани.

    Омилен лик .... ај сепак ќе кажам Џои, ради некои реплики кои не се забораваат :rofl:

    Joey: The fridge broke, so I had to eat everything!
    И најнормално ...... онаа култната ....
    Joey: Joey doesn`t share food!!!! :rofl:


    Неповторлива серија :x
     
  16. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Најдобра серија што некогаш се емитувала на наша телевизија, и најдобра серија која некогаш излегла од Америка =).... Серијата кај нас почна да се емитува кога имав замо 4-5 години, и наместо како сите нормални деца што гледаа цртани, јас гледав пријатели и учев сарказам ! Ги гледав сите епизоди од почеток до крај, еве сега ми текна почнав да ги гледам пак.
    Омилен лик: Аммм...тешка работа. Сите се интересни и допадливи на некој свој начин, пример:
    Фиби: Глупи коментари, смешни песни..вервање во реинкарнација xD
    Рејч: Доста јаки коментари, и смешни ситуаци...пример: кога пушташе писмо за аплицирање на работа, на сите работни места во Њу Јорк и во писмото имаше напишано "...great comuter skills" наместо "...great computer skills"
    Моника: Сето то со преорганизираноста, препедантноста...лудница !
    Рос: Шупелка најголема...Фаците 500 ! xD
    Чендлер: Цар на сарказмот и иронијата (од него научив како и кога да користам сарказам..)
    Џои: Без Коментар....
    Ама сепак ако мора да издвојам некој то би биле Фиби и Џои, парот за кој навивав од прва епизода и имав толку голема желба да завршат заедно- ама ништо...Само заради тоа што нивниот пријателски однос (се третираат буквално како брат и сестра) доста многу ме потсеќа на односот кој јас го имам со еден другар :)
    А една од омилените реченици која се повторува низ целиот серијал е: “Could that BE any ___________“
     
  17. Lily-Love

    Lily-Love Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Hahah nepovtorliva serija....A omileni glumci nezamenlivi Fibi i Dzoi najjaki bea ona glupicki XD :D :D :D
     
  18. EmGreen

    EmGreen Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    189
    Сакам муж ко Чендлер, мрза светска, само седи и критикува, и саркастичен до срж :D (Oh wait, that's me :tmi: ) Летово ги симнав и ги изгледав сите 10 сезони, за неверојатно кратко време. Забавни се, па макар и по 100ти пат да ги гледаш :D Нејомилен дефинитивно Чендлер без конкуренција, а Фиби често на живци ми идеше |( Незнам за омилена епизода, мнооогу ги има, најдобро се сетив на онаа кога се на Барбадос, кога ја реметат Моника за фризурата.

    http://www.youtube.com/watch?v=ttZ9jrqn790

    Joey: Look, does someone mind switching to sit with Charlie?
    Ross: Oh, I uh, I mean, I... dude, I spent the whole conference with Charlie.
    Joey: I understand...
    Ross: No, I'll do it.
    Chandler: Wish I could switch with someone. I really don't wanna sit with Allen Iverson over there.

    http://www.youtube.com/watch?v=wjdEWJY6KyI&feature=related
     
  19. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
  20. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Серијава руши рекорди на сите времиња!
    Пример за добра комедија, лесна и страшна употреба на иронизација и сарказам.
    Летово ги симнав десетте сезони, ги изгледав во краток период и сеуште ги гледам.
    Навечер пред да легнам обавезно си селектирам по 2-3, на памет ги знам. :rofl: :rofl:

    Туку, ликовите, Моника воопшто не ми е смешна, напорна е.
    Џои, Фиби и Рос ми се омилени, кој од кој се.
    Рејчел и Чендлер ми се океј фацки, смешни и откачени.


    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Dulceee му/ѝ се допаѓа ова.