Пријател за секс (F*ck-friend)

Дискусија во 'Секс' започната од MILENA1, 26 ноември 2009.

?

Сте имале ли пријател за секс по потреба?

 1. Да

  415 глас(а)
  38,6%
 2. Не

  659 глас(а)
  61,4%
 1. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  77
  Forumov e da s epostavi tema i ako na nekoj mu se komentra neka si komentira ako ne mu se bendisuva temata neka si najde druga kade moze da si go izjasni mislenjeto ...devojceto mislelo deka temata e interesna i ja stavilo tuka ima i pobezveza temi i ne nzaci deka treba da se vregame i kazuvame koj ima mozok a koj ne...sekoj si razmisluva na svoj nacin i toa ne ne pravi nitu glupavi nitu nesto popametni..uste ednas ke kazam ako NEKOJ ne saka da komentira nemora :)
   
 2. tatjanuska

  tatjanuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  kako bi mozela ili mozel da imas sex so covek potocno osoba koja ja smetas za drugar. Koja e milosta tuka ili voopsto ja nema ili pak e prasanje zadovoluvanje na nekoe momentalno ludilo. I uste kako moze da se postavu prasanje dali posle se moze so nekogo da se ostane drugar, pa ako bi bilo taka ne bi trebalo da imame ama bas nikoj predrasuda so koj i kako vleguvame vo sexualna vrska ili moment. Dodeka pak so toa dali ziveeme vo bilo koj vek drugarstvoto ke si ostane za sekogas drugarstvo a Ljuvobra na nasiot zivot ljubov ne samo na nasiot zivot tuku ljubov za cel zivot.
   
 3. NATE1

  NATE1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  znaci draga katja, ne bi komentirala i bi gi ignorirala glupostive dokolku ponatamu ne sleduvase....KAZETE MI STO MISLITE PA DA DOZNAAM DALI SME 18 ILI 21 VEK.......znaci izreagirav za ova, sto ne povikuva da dademe mislenje i posle toa taa da doznava koj vek sme...fakticki da sudi.....a i neznam sto eproblemot, me iziritira devojcevo sto sakase tolku pametna da se naprai,i go napisav ova..jas te iziritirav tebe i ti se javi....kaj e problemot tuka....znaci normalna rabota e koga nesto ke ne iziritira da izreagirame, jas obicno ne reagiram ama devojcevo si dalo malku poise pravo....ke ne stava vo koj vek pripagame po nasite odgovori, samo ne napisala so koj odgovor si vo 18-ti vek, a so koj vo 21-vi.....taka da ako te nervira moeto reagiranje znaj deka so tvojot komentar ti istoto go napravi...izreagira na nesto sto smetas deka ne e vo red
   
 4. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.411
  Браво Нате1 секоја чест....ова и мене ме извади од кожа таман да пишам , видов ко јас да сум пишала....незнам да ве збунам, да дознаам кој век сме...алооооо девојче 15 години си....и 36 век да е 15 години се 15 години, не тука безвезни теми да отвараш, и ќе оценуваш кој за кај е...и гледам се мислиш бајаги паметна и попаметна од еве нас повозразните....а и биди, ама немој толку дрска и некултурна, ваква тема, бараш да ти одговориме за да си видела кој век е ....бррррррррррр....родителиииии малку припазете на децавааааа денес :? иднината ни оди по жаволите....ама јебига, 21 век....СВЕ Е ДОЗВОЛЕНО...АКО СИ ПРОТИВ...ИДЕШ У 18...........АУУУУУУУУУУ
   
 5. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  842
  Допаѓања:
  463
  Многу практична работа за задоволување напотребите.. Требаше пред некои време да имам фак бади ама он си фати женска и се изјалови работата :wasntme:
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.745
  Се извинувам, :!: но WTF?
  Вакво „пријателче“ на 17 години :o
  Што ли не е во ред со мене?? :?:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 7. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  57
  Со тебе е се во ред душичке. Само ова децава не знаат што сакаат.
  ЕЕЕЕЕЈ да се влечкаш со некој само за да задоволиш потреба :fubar: . Па фати барем дечко и со него. Сега барем ги има премногу кои се со девојката само поради сексот.
   
 8. Teicka21

  Teicka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  што се однесува до ваквите пријателчиња мое лично мислење дека најпогодна личност за ова е бивши дечко со кој веќе се имаме оставено и знаеме дека не чуствуваме ништо. Па така кога било која страна ќе сака да излезе од таа ’’врска’’ нема да има поголеми проблеми. Јас имав лично баш таков случај и бидејќи немавме никаква потешкотија ни на почетокот ни на крајот топло го препорачувам тоа :D

  а мое мислење е дека дечкото не мора ништо да дознае и да секако можеш се да негираш, барем сакале или не, без оглед дали тоа го признаваме или не секако можеме да поизлежеме малце, па да ги свртиме работите во наша корист. Она што било во минатото таму и треба да остане

  Позз
   
  На sea-star му/ѝ се допаѓа ова.
 9. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Јас вакво нешто не сум имала.
  Можеби затоа што секогаш сум имала долги врски , и со првиот дечко идев долго, и сега со дечкото сме долго заедно , а помеѓу двете врски бев сама околу една година и некоја потреба за секс не ми се појави. Во тој период полагав матура , па приемни на факултет, истото лето работев и тој период многу бргу ми помина.
  А инаку вакви другари на 16 - 17 години не поддржувам, секој има право што сака да прави , ама ако ова го прави на 16 години, што ќе прави на мои години ?
  Има време зе се , и се треаба да си дојде во свое време , не брзајте да пораснете, не брзајте со сексот , ни со излегувањата, за се има време, ништо нема да пропуштите .
   
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.331
  Допаѓања:
  17.526
  Пол:
  Женски
  Не сум имала ваков дечко.
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 11. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  5.140
  Ниту јас :?:
   
 12. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  f**k-friend( другар по потреба)

  не сум имала и не сакам да имам :) повеќе сакам долги врски отколку само за една вечер или другар по потреба 8)
   
 13. Crveno-bonbonce

  Crveno-bonbonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  9
  Пипито морам да ти кажам дека љубов во денешно време ПОСТОИ и верувај ќе ја најдеш (не знам дали имаш 15 г. како што беше спомнато претходно ама ако имаш толку мислам дека е можда рано да тврдиш дека љубов не постои),а за секс со другар јас лично сум против,особено никако со најдобар другар-си давате себеси совети за врски и за секс и на крај да легнете вие...Некако баш и не ми оди работава...И да сум за да го направиш тоа со некој што го сакаш (барем јас строго стојам зад тоа).
   
 14. dreamgirl

  dreamgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Да јас имам f**k friend и го имаме најдобриот секс во свет!!! се познаваме долго од мали и се гледаме со години без обврски кога сакаме каде и да посакаме... никогаш не се случило некој да се налути или да има било каква љубоморна реакција,тоа е само добар секс и толку!!! Хмммм и повеќе од добар perfect!!!! :lol:
   
  На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.253
  Допаѓања:
  5.035
  Што ти значи демократија, младиве ја користат во буквална смисла на зборот 8)
   
  На Dreams.678 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  66
  Никогаш сум немала таков френд.Не сум таков тип на личност и мислам дека никогаш не би можела да имам такви средби,затоа што сексот не го сфаќам само како потреба што може да се задоволи со било кој.
  А на тие што им е убаво така-уживајте :?:
   
  На Palka и girl1985 им се допаѓа ова.
 17. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Не сум имала до сега другарче за секс :lol: баш смешно ми звучи...Може зошто цело време сум во врски па и сум немала некоја потреба ама кој знае за во иднина...невер сеј невер :)
   
 18. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  317
  АКо сум сингл, и ако го познавам добро другарот, во смисла, да направиме работа, и после да не се испофали низ цел град, и ако знае како да се однесува, оваа работа ми изгледа примамлива!
  Но не сум имала храброст, додека сум била сингл!.....Можеби и никогаш нема да имам, зошто се срамам многу! :lol: :$ ...............сепак не сум ваков тип на девојка, но ова е само фантазија....подобро ова, него да се замислувам во тројки, четворки ....блјакккк [​IMG]
   
 19. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  Јас сепак сум против ова. Не сум имала досега, се надевам и нема да имам.
  Би се чуствувала ефтино да знам дека ќе имам секс со некој и ај чао приетно тој си иде дома или кај девојката, па да ми се јави повторно за 2 недели за повторна средба итн. Може сексот ќе е поинтересен од оној со дечко во стабилна врска, ама сепак не е се во сексот има и многу побитни работи.
   
  На MarchelineAmaru и girl1985 им се допаѓа ова.
 20. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  4.790
  Допаѓања:
  36.655
  Пол:
  Женски
  значи нема потреба да се осеќаш непријатно, тој ти е стварно пријател и си имате супер однос, можеш со него да разговараш буквално за се', за некои работи што дечкото никогаш не би сфатил и би те осудувал, сексот го има само затоа што е добар и вреди да се има,и не постои ни најмал срам, барем ја така го доживувам
  оправдувам ф.ф.и сум имала. ама во случак кога ни двајцата не се во сериозна врска,
  не иде и врска и ф.ф.....