1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пријател за секс (F*ck-friend)

Дискусија во 'Секс' започната од MILENA1, 26 ноември 2009.

?

Сте имале ли пријател за секс по потреба?

  1. Да

    592 глас(а)
    42,2%
  2. Не

    811 глас(а)
    57,8%
  1. stefi556

    stefi556 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Моментално имам нешто како пријател за секс, човек со кој се гледам само за сексуални потреби. Не сме дефиниралле што сме конкретно, но ни двајцата немаме намера за врска, а и знам со него немам иднина, така да се гледаме за уживање без обврски. Тој е 9 години постар од мене и доста искусен, така да со него сум слободна и можам да експериментирам. Јас сум невина, но со него прв пат пробав орален и да примам и да пружам, следно на листата ми е анален :D
     
    На Paris38, Читател, MikiTass и 2 други им се допаѓа ова.
  2. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Леле не го прави тоа. Подобро.
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    арно ти тргнало
     
    На Читател, natemila, KAZANOVA27 и 3 други им се допаѓа ова.
  4. stefi556

    stefi556 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Зошто? xD
     
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Невина си, првиот пат треба секогаш да биде со некој што го сакаш, да го памтиш и да ти биде убаво. А вака само нему ќе му направиш кеф, себе си не.
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.700
    Допаѓања:
    13.141
    Тој женет е?
     
  7. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    @stefi556 зошто прво орален, па анален?
    Зошто не може да бидете во врска?
    Те задоволува ли тој тебе?
    Што добиваш ти од тоа ваше дружење?
    Колкави се шансите да се каеш за тоа?
     
    На Читател, natemila, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  8. stefi556

    stefi556 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Не бе што ви е xD
    А бе јас искрено многу важност не и давам на мојата невиност. Само сакам да се почитуваме и двајцата, ништо да не е со сила и на брзина. И кој вика дека нема љубов xD Има, само не таква љубов.
     
    На natemila, Petar80 и ADOKI им се допаѓа ова.
  9. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.704
    Пол:
    Женски
    А овој што прашува дали постојат вакви девојки као чека некоја членка да каже: да, еве јас сум таква, за да и пише одма порака да се плеснат или?! А? Казанова? :D
    Дајте бре, по форуми ли барате секс пријателки? Инсталирајте си тиндер, барем таму као на каталог ви се со слика со локација со име со све.

    На темава ќе се сложам до некаде со @Bitter-Sweet сеа јбг не секоја психа фукнционира исто. За некои девојки е тоа гнасно и понижувачки да го прават со речиси непознат лик, ама до некаде и машките имаат "заслуга" за таквото нивно размислување пошто не ретко се фалат по другари дека легнале некоја јака препи*ка и раскажуваат каква е во кревет. Ниско, многу ниско и го разбирам револтот кај девојките дека се искористени.

    Од друга страна, не е ништо страшно да се има вакво пријателство. Сум имала искуство ама сум одбрала стабилна личност, другар со кого се знам извесно време и знам дека нема да се затреска во мене, дека нема да се фали дека ме легнал, дека нема да има никакви сомнежи од страна за нас и супер ми било. Ниту ме искористил ниту јас него сум го искористила. Сме сфатиле дека ни проработела некоја страст и сме го искористиле тоа некој период. Ништо страшно.
     
    На Alisa22, Rama и Jas! им се допаѓа ова.
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Каква е таа љубов?:^)
     
  11. stefi556

    stefi556 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Ваше е дали ќе верувате, мене не ме интересира тоа. Јас си го кажав мислењето и немам намера да го оправдувам. Со дечкото почнав да се гледам т.е да го искористувам за да го преболам бифшиот полесно, а сега се гледаме онака за релаксација и ни е убаво, а јас сега немам потреба од љубов, така да ми одговара

    Пријателска :D
     
    Последна измена од модератор: 23 ноември 2017
    На Читател, buba4e89, makedonkamak и 3 други им се допаѓа ова.
  12. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Јас сум малку од "попростите" и фак пријателството ми е губење време и чиста глуппст.
    Не сакам да имам таква врска од емоционален аспект,не сме животни да не води сексуалниот нагон и да го правам истото со личност која не ја знам доволно,со личност со која немам официјализирано било каква врска. Рецимо и да јадеш е физиолошка потреба како сексот, па не седнуваш со било кој на маса ,камоли да легнам со било кој у кревет.:?:
    Од каде да знам што прави,од каде да бидам сигурна во него дека нема многу такви пријателки,луѓе премногу се плашам од СПБ и несакана бременост од таква особа.
    Во моментот ќе ти биде убаво,ама што после?
    Ова не важи само за жени , истото го мислам и за мажи......
    Еден пријател, женет ,си имаше таква пријателка и една вечер на пијанство не бил свесен дали внимава или не, на френдицата и доцнел циклусот, па фраеров беше како изгубен и у транс , ни јадеше ни пиеше,ни спиеше две недели .....
    Среќа не била бремена ,па му дојде душата на местоа,ама пак памет не му дојде...
    И вреди ли?
    Ако сакате распнетеме, дека се праам светица или делам лажен морал, ама како што постојат луѓе со опен мајнд во однос на оваа тема,така постојат и луѓе што не го преферираат истово.
    Нит прстите на рацете се исти,нит луѓето.
     
    На S.W.A.G, Carissa, Mishela и 11 други им се допаѓа ова.
  13. KAZANOVA27

    KAZANOVA27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    367
    Пол:
    Машки
    Е од вакви што знаат се и живеат во македонија, после плачат ја оставил многу го сакала па еве сеа нема да се мажи па ке се гледа со неко пак иако има жена деца.....
     
  14. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    не бе друже, тоа е турска серија. нешто си помешал брзини.
     
    На natemila, DAngel и Petar80 им се допаѓа ова.
  15. KAZANOVA27

    KAZANOVA27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    367
    Пол:
    Машки
    Дај боже да грешам јас, но пола скопје стари моми а низ градовите не знам а можеби таму повеке има....
     
  16. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Ти пријателка за секс бараше или за женење?
     
    На Someonespecial, калин95 и LiliBoz им се допаѓа ова.
  17. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Па како барем една од тие стари моми не плесна и ти , за да знаеш дека постојат такви работи во Македонија ?
     
    На Nigredo Odor, KAZANOVA27, ADOKI и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Постот како јас да сум го пишувала. Се сложувам од почеток до крај. Не сме животни, па да се париме со кој стигнеме. Тие што се правдаат дека тоа било ок, се слаби карактери. Се задоволуваат само со секс, не целат кон целосна исполнетост.

    Многу е важно со кој се дружиш, а не пак со кого легнуваш в кревет. Тој што е доволно возрасен да има секс, треба да е свесен дека има ризици како болести и несакана бременост. А секс па со човек кој не го ни знаеш доволно, лошо.

    Пишале погоре демек пријател за секс, па да се почитуваме, љубов не мора да има. Која почит? Почит е стабилна врска, брак, градење иднина, живот, а не тепање на време со некој си ебиветер.
     
    На cresa-jagoda, Alisa22, Mizi123 и 2 други им се допаѓа ова.
  19. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Мене ми е иритантен и мометот во кој секс френдициве и френдовиве ги негираат сите кои не го прават тоа, мислат дека ако на нив им се допаѓа да имаат односи од тој тип, дека останативе само глумиме,се правиме светици и.т.н.
    На сите луѓе не ни се допаѓаат исти работи,немаме сите иста перцепција спрема сексуалните односи. Некој го пали секс со непознат,некој се гнаси од тоа,некој сака секс со црнец ,а на некој му се поврака.....
    Луѓе,различни сме сите. Јас не осудувам,кој како сака нека го живее животот,едноставно ваквиот тип на врска не е во мој стил како и на многу други момци и девојки .....
     
    На Tanjamm и Dust им се допаѓа ова.
  20. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    @ilyan различни луѓе сме, различни мислења имаме нели?
    Едно е секс со непознат за една ноќ, друго е пријател за секс да не ги бркаме поимите.
    Сите ние јасно дека доколку имаме секс со непознат, без заштите големи се шансите да закачиме некоја инфекција или полошо болест. Додека секс со пријател, значи на човек кој го знаеме од порано ама постои некоја хемија меѓу нас. Не верувам дека некој би имал секс со некој болен или наркоман од улица со кого може да се закачи секаква болест. Ниту вие што сте немале пријател за секс сте светици, ниту ние што сме имале. И толку.
     
    На Purelove92, buba4e89, natemila и 3 други им се допаѓа ова.