1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пријател за секс (F*ck-friend)

Дискусија во 'Секс' започната од MILENA1, 26 ноември 2009.

?

Сте имале ли пријател за секс по потреба?

  1. Да

    592 глас(а)
    42,2%
  2. Не

    811 глас(а)
    57,8%
  1. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.428
    Пол:
    Женски
    Да, ама фак френд во суштина значи дека ти и тој се познавате,но секој си води свој живот,немаш право да му се лутиш ако спие со други, што значи дека може да смени и 10 френдици за една недела,зарем знаеш со каква легнува? Во оваа смисла го кажав за СПБ? Не значи дека и официјален дечко ќе биде верен, не значи дека сопругот ќе биде седи мирно со газот,но ете претпоставуваме дека е верен ,не слободен да го прави тоа без да се плаши од откривање ,префрлање ,кавги , раскинување,разводи и сл.
    Секс за една вечер не е секс френдство ,секс фрнд е "неофицијален дечко" кој го користиш за сексање,многу добро ги знам поимите, кога спомннав секс со непознат само го дадов како пример дека сите луѓе различни работи не привлекуваат.
     
    На Роберт 7, hermosa и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  2. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    @ilyan па секоја девојка треба да си биде разумна и да си користи заштита, нели?
     
    На La.loca, Dadusicka и natemila им се допаѓа ова.
  3. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.428
    Пол:
    Женски
    Треба, ама не би рекла дека секој/ја е разумен/на.
     
    На Belgin1 и natemila им се допаѓа ова.
  4. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Во денешно време треба да почнеме и со сопствените мажи да користиме заштита, затоа што никој не е сигурен.
     
    На La.loca, Sfera, Aniaa и 8 други им се допаѓа ова.
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Е од кај знаеш дека од секс со пријател нема да закачиш болест или инфекција?
    Инфекција можеш и од шоља да закачиш. :^)
    Ама пак човек додека не се зезне и без заштита ќе си мисли дека е сигурен.
     
    На natemila и ELIDavor им се допаѓа ова.
  6. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    Bubace infekcija mozes da zakacis I od wc soljata ili ako ne si gi mies racete redovno. Infekcija mozes da zakacis I ako si imala samo eden partner ama toa ne e tema na muabet kako se zakacuvaat infekcii neli?
    Jas samo I odgovoriv na Ilyan posto taa spomna za spb I infekcii I seuste si stojam na toa deka sekoj treba da nastojuva da se koristi zastita.
     
    На La.loca, ADOKI, natemila и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Chris0203

    Chris0203 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2018
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки ,
    морам да побарам мислење од вас за мојава глупава ситуација од која веќе не знам како да излезам..
    вака, имав долга врска од 7 и пол години и со дечкото работиме заедно.. раскинавме во јуни и решивме да останиме другари.. по некое време почнав да се гледам со момче што исто така работи со мене, никогаш не го гледав на таков начин, но кога почнавме ми беше интересно и возбудливо.. тој замина странство и продолживме да комуницираме и ми беше многу убаво.. се однесувавме како да сме во врска, си кажувавме проблеми, си помагавме, и кога се врати продолживме да се гледаме и јас заборавив на проблемите и болките од минатата врска.. но, кога повторно се врати да работи со мене, сѐ се смени.. стана ладен, дистанциран, и ми рече дека сака да останиме само friends with benefits... причината што не сака да дозволи да се знае за нас рече дека е поради тоа што мојот бивши работи со нас и му е крајно непријатно поради тоа....
    Рече да правиме што сакаме, врска без обврска и такви некои работи, но секогаш се лути ако излезам со машко друштво, па ги прашува моите пријатели каде сме биле и со кого, и такви информации.. ако се оддалечам од него следуваат пораки дали си најдов друг, зошто сум таква и слично.. кога го барам е зафатен, откажува средби и се однесува топло- ладно со мене, а ако сум јас таква вели дека си правам филм дека не сака да се гледаме, тој всушност сакал, ама времето не било погодено.... се што вели дека му е сеедно за мене, дека му е само "онака" паѓа во вода кога ќе направи сцена само поради тоа што пишувам со некого на фб... за секоја кавга вината ја префрла на мене, како и сега кога ме повреди и ми се извини во порака, а јас не му одговорив... сега е лут и далечен и тоа успева да влијае и на работата.. не знам до каде вака, ве молам за мислење..
    (сите мои пријатели и колеги од работа постојано велат дека нема шанси да нема никакви чувства за мене, но дечкото не знае што сака...)
     
    На Aniaa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. CassiusdeBiville

    CassiusdeBiville Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2018
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Машки
    Изгледа е премногу посесивен кон тебе, ама тоа што игра топло-ладно и не е за сериозна врска не е добро. Можеби не знае што сака.
     
  9. filip4

    filip4 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2016
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    3.671
    Пол:
    Машки
    Dodeka chovek bi bil sam DA,da ima takov prijatel.
    Ama ako e vo vrska ili vo brak strogo sum protiv toa.
     
    На La.loca, Desi1991k, st2007 и 4 други им се допаѓа ова.
  10. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Ti dobro sto si protiv prijatelka/el za seks koga si vo brak. Dali znaes deka ogromen procent i od maskite i od zenskite si imaat prijatelka ili prijatel za dopolnitelno da si gi zadovolat seksualnite masti vo seksot. Toa e bolest kaj dvata pola i tuka nemat lek.
     
    На Lolo5 и RAF Camora им се допаѓа ова.
  11. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Тоа веќе се вика златна резерва.
     
    На Scott Weiland, hermosa и star83 им се допаѓа ова.
  12. filip4

    filip4 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2016
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    3.671
    Пол:
    Машки
    Prijatelche,sekoj ti e so svoe razmisluvanje i stav.
    Mojot stav e toa,ne ni pomisluvam za toa a kamo li da izneveram.
     
    На vasilevskabojana и RAF Camora им се допаѓа ова.
  13. Masterf

    Masterf Активен член

    Се зачлени на:
    17 март 2017
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Машки
    Не, ама размислувам да побарам таква "другарка" ... без никакви обврски, just fucking.
     
    На Desi1991k му/ѝ се допаѓа ова.
  14. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Не си сам. Решив и јас да бара за да се дружиме.
     
  15. majstore

    majstore Активен член

    Се зачлени на:
    12 април 2017
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Машки
    Овој тип на пријателство е најчесто само фантазија на многумина.. би било добро ако би се остварило, но многу коцки треба да се склопат за да се воспостави вакво пријателство :)
     
    На CassiusdeBiville и Marko-MArince им се допаѓа ова.
  16. Tetrapak

    Tetrapak Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2017
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    1.384
    Пол:
    Машки
    Да
    Она си имаше дечко јас девојка но често си се гледавме...сите желби си ги исполнувавме што со партнерите не можевме...
     
    На Desi1991k му/ѝ се допаѓа ова.
  17. medena123

    medena123 Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2017
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    76
    Пол:
    Женски
    Не сум имала а и најверојатно никад нема да иам пошо многу лесно се врзувам и сум хиперљубоморна, така да ако некој си е мој, мој си е и крај.
     
    На allann и Feminka22 им се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Зошто да не можете со партнерите?

    Он-топик
    Охохооо!! Дали сум имала :rofl:
    Нема подобро од секс на повик!!
    Тит-тит-тит и ти се сервира испрчен, среќен :inlove: :rofl:

    Зошто така зборуваш?
    Воопшто нема потреба да се чувствуваш 'искористена'.
    Нека се чувствува тој 'искористен', што јас?
    Ми се сакало, сум го искористила за да ми ги задоволи страстите, фала-пријатно... не ми требал за повеќе.

    Имало периоди кога не сум сакала никого, не сум била во врска, но сум имала потреба од секс, и сум си имала таков, кој е само за тоа.. за секс.
    Подобро да имам 2-3 такви, отколку во времето што ќе го минам барајќи нов за врска , да барам нов за секс, секоја вечер.
    Вака.. чиста работа. Ни драми, не театри, ни ку*ци ни палци!
     
    Последна измена: 21 јули 2018
  19. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    6.547
    Пол:
    Женски
    Баш така.
    И мене истото ми падна во очи, зошто постојано се мисли дека жената е искористена? Нели и таа има потреби и по нејзин избор се решава на нешто вакво? По која логика тогаш е искористена?
    Зошто не се смета дека мажот е тој кој е искористен?

    Јас лично иако не практикувам, многу нормално ми е возрасна жена која си има потреби а е сама во моментот, да си најди пријател со кој ќе си врви квалитетно време, наместо да чека со години додека да стапи во врска со некој, или пак да оди со различен секоја вечер.
     
    На GirlLove, Petar80, natemila и 5 други им се допаѓа ова.
  20. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Jas pak mislam deka nikoj ne e iskoristen, ako sakaat dvajcata seks.
    A stom se odlucile na takvo nesto nema iskoristuvanje, tuku toa go pravat od obostrana potreba i verovatno i od zadovolstvo.
     
    На natemila, joy1, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.