1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пријател за секс (F*ck-friend)

Дискусија во 'Секс' започната од MILENA1, 26 ноември 2009.

?

Сте имале ли пријател за секс по потреба?

  1. Да

    592 глас(а)
    42,2%
  2. Не

    811 глас(а)
    57,8%
  1. Srekicka1

    Srekicka1 Активен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2018
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Машки
    Значи тоа го оценуваш како позитивно или негативно искуство?
     
  2. Girly90

    Girly90 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Женски
    Од страна на љубов е позитивно, а од страна на она дека не ја остварив замислата да биде без емоции - негативно
     
    На honey.11, cresa-jagoda, Hristov и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Роберт 7

    Роберт 7 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2016
    Пораки:
    1.322
    Допаѓања:
    11.336
    Пол:
    Машки
    :D
    IMG_20181130_090506.jpg
     
    На H.VAGA, Milobebence, Dadusicka и 2 други им се допаѓа ова.
  4. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Zosto e toa taka? Od zaebancija preminuva vo nekavi cuvstva. Spored mene, dokolku nekoja ili nekoj sto e vo vrska ili vo brak, a fatil prijatel za seks, toj istiot ebac po nekoi nepisani pravila ke bide podobar od nejziniot. Togas se javuvaat cuvstvata i togas prijatelot sto e samo za seks stanuva poprivlecen vo sekoj pogled. Toa e greskata, bidejki ne se ostanuva poveke samo na seksot, tuku se odi ponataka.
     
    На Desi1991k, viola28, Oscar Lady и 2 други им се допаѓа ова.
  5. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Многу 'цртани' гледаш.
    Фак бади, не е за луѓе во брак.. Швалер/ка се вика, ако си во брак :D

    И не е точно дека мора да се јават чувства и дека 'сигурно' другиот дека ќе биде 'подобар' .. плус, зависи што подразбираш под 'подобар'? Секој што е спремен да научи техника, ќе биде добар.
     
    На Romul, Bozica1980 и Milobebence им се допаѓа ова.
  6. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Na sekoj sto ima nauceno tehnika vo seksot pomala e verojatnosta zenskata da mu bara prijatel za seks. Prijatelot za seks ke go drzi doticniot ili doticnata ako toj nema podobra tehnika od deckoto?
    Taa ili toj ke go drzat "prijatelot" se dodeka e podobar i togas pocnuvaat da se javuvaat cuvsta.
     
  7. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Не значи дека фаќаат швалери заради 'подобар' секс.
    Најчесто, друго им фали.. не секс.
     
    На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    Па ако се впуштате во вакво нешто треба на почеток да си бидете на чисто. Пример јас оправдувам, моментално ако не е некој спремен за врска или нешто посериозно, зошто да не си најде пријател/ка само за интимни средби. Само нормално треба од почеток искрено и директно, без никакви поголеми очекувања, лажни ветувања за да не има разочарување на крај.
    Тоа колку некој е добар, а колку не е индивидуална работа дури не пробате не можете да знаете. :D
     
    На JooonSnooow, Кена Рис, DAngel и 5 други им се допаѓа ова.
  9. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Ima logika.
     
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    И тажно е...
    поретко жените можат да одделат чувства и нагон за секс...
    За разлика од мажите кои се 'обратно', лесно можат да одделат секс и емоции.

    Сето се должи на нерамноправноста помеѓу родовите.. За жал..
     
  11. Принцезичка1

    Принцезичка1 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    1.064
    Допаѓања:
    5.394
    Пол:
    Женски
    кога немаш дечко имаш пријател ебач и во потрага сум по таков ,секако ако има привлечност.:D
     
    На Dame30, JooonSnooow, StormX и 9 други им се допаѓа ова.
  12. worrieddd

    worrieddd Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    950
    Допаѓања:
    3.563
    Пол:
    Женски
    За Fuck Friend, треба само сексот да ти е у глава, т.е повеќе себично задоволство отколку взаемно - и чувства ич. Се мешам у вакви теми ама врска немам. Онака само - да се пише нешто. Не сум ја за сексуални авантури со многу луѓе. Со љубовта си сакам јас :rofl:
     
    На ЕденЧлен, GirlLove, Milobebence и 3 други им се допаѓа ова.
  13. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Togas nema da se vika "prijatel za seks" tuku "prijatel za drugi potrebi".
     
    На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
  14. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Швалер се вика... Темава не е за изневерување.
    За луѓе кои се слободни и не сакаат сериозна врска, па имаат 'пријатели за секс'...
     
    На Milobebence и Annath им се допаѓа ова.
  15. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.229
    Пол:
    Машки
    Исто така за личности што се исклучиво за секс и по некое муабетче, со ептен deep level на доверливост. :D

    Нешто што одамна прекинав и сакав да ја имам целосната искреност и доверба со "сериозна врска и девојка". :D


    Im out of this, кога тогаш ќе се појават чувства.
     
    На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
  16. mentalmk

    mentalmk Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2018
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    228
    Пол:
    Машки
    Jas bi sakal da imam edna takva drugarka :) i toa samo za edno gledanje
     
  17. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    После долга врска, не сакав дечко, ама сакав разонода. И не беше со план да барам таков, сплет на околности - се деси. И се разочарав. Имав можда преголеми очекувања. Очекував wow, испадна - потпросечно. И му кажав, и тој рече ќе се поправел. Ај му дадов втора шанса и навистина се трудеше, дури и жал да ти падне, но неуспешно. Му реков, толку, не бива работата. Тој запна да сме имале за последен пат. Нормално, не се согласив, не е ова манифестација со редослед и правила па морало официјално последен да има. Чувства кон него ама апсолитно никакви не развив, па ни пријателски. Не дека немавме заеднички теми на муабет, некогаш дури и не можевме да се доизнамуабртиме, ама пак не го чувствував како пријател. Можеби тоа што имавме односи ми ставаше некава блокада за да го гледам како пријател. Значи не зборувам за пријателство од висок степен, туку како најобичен пријател....
    Битно дечкото беше очаен откако ставив крај. Го гледав дека е заегреан за мене ама бев и сум сигурна дека и тој немаше никакви чувства кон мене. Затоа па беше опсесивен. Напна за тој последен пат. Не можел тој туку така без последен. Ма немој...Стигна до тој степен да ми признава дека се заљубил во мене. Го одбив, и му реков дека не сум ни будала, а и ниту имам 15 год. па да незнам што е љубов, и да паднам на неговата љубовна изјава. После тој муабет не се појави пак со љубовни изјави, ама продолжи да моли за тој последен пат. Буквално да моли со зборовите: Те молам, што сакаш да направам за да прифатиш?
    Сакав само да се откачи од мене и веќе почнав да го гледам како манијак. Сменав број, го блокирав насекаде. Почна да прави лажни профили со цел да ме исконтактира.... Едвај го откачив. Мислам дека и денес ако случајно некаде ќе го сретнам ќе ме напнува пак за тој последен пат. Од што напна дури и ми стана одвратен.
    Пред малку читав и коментирав на тема за духови, па од таму се инспирирав и ми светна следнава мислата:
    Нели се верува дека човек кога ќе умре, ако оставил некоја незавршена работа што многу му значела, неговиот дух не може да најде мир, па лута на земјата. Е па овај кога ќе умре, ако сум јас сеуште жива, гарант ќе лута додека да ме најде и ќе сака да се пресмета со мене за тоа што не ми дадов за последен пат :^)
     
    На Priroden, Milobebence, H.VAGA и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Или ќе те напнат или после првиот пат више никад нема да ти пишат. Трето нема. Евентуално ако се разумни и прават компромис луѓето со кои влегуваш у однос..што многу ретко се дешава реално. :D
     
    На DAngel и lovestoneddd им се допаѓа ова.
  19. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Затоа си реков: никогаш повеќе вакво нешто.
    Не можам да се замарам.
    Одамна ги надминав и изживеав таквите новитети, трендови или не знам како да ги наречам. Веќе не ми е инерересно.
     
    На marchebt му/ѝ се допаѓа ова.
  20. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Svalerot ne moze da bide neprijatel i toj ke bide prijatel za seksualni avanturi. Dali se raboti za slobidni koi sakaat da imaat vrska samo za seks, ili se raboti za mazeni koi sakaat da se svalerisuvaat t.e. da imaat prijatel za seks slicno e, jas ne gledam nekoja bitna razlika. Odsem sto ednite se vo nekoja vrska, a drigite ne se, toa e razlikata.