Пријател за секс (F*ck-friend)

Дискусија во 'Секс' започната од MILENA1, 26 ноември 2009.

?

Сте имале ли пријател за секс по потреба?

 1. Да

  444 глас(а)
  39,6%
 2. Не

  676 глас(а)
  60,4%
 1. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  3.394
  Пол:
  Машки
  Ептен ми е deep, да објаснувам што како, но имав пријателка која подоцна ми ги изнесе чувствата што ги потиснувала во себе си долго време. Замисли да мисли на тебе додека се секс со нејзин дечко. Би било интересно, доколку стварно има стабилна личност, под стабилна велам само секс и ништо повеќе ама ништо нема гаранција. Нема разлика дали машко или женско. :D


  Мое лично видување интересно е, се додека се држите до договорот/правилата, на некој начин доверба. :D
   
  На Eminaaaa и XstrongerX им се допаѓа ова.
 2. marlonbrando69

  marlonbrando69 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  4.139
  Пол:
  Машки
  Има друже, пиши и на Lissa Ann, нема да се разочараш :D
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  3.394
  Пол:
  Машки

  Атер за пензијата шо ја зема иначе...
   
 4. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.725
  Пол:
  Машки
  " Еве ви го Пријателот. " - Лаура ( девојка му )
   
 5. The_boy

  The_boy Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  406
  Пол:
  Машки
  Ако е без емоции сето тоа, ако се слободни и машкото и женското, зошто да не? Чувството е супер.
   
 6. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  356
  Пол:
  Машки
  Идеална комбинација на ,,ова" е ако сте двајцата од различен град.
   
  На The_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. smb asr

  smb asr Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  9.518
  Ако се од различни градови нема да се вљубат или?
   
  На dfsa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  356
  Пол:
  Машки
  Искрено, помали се шансите.
   
 9. smb asr

  smb asr Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  9.518
  Напротив, јас така пред 5-6 год се договорив со еден дечко од др град, и уште пред да легнеме, пишувавме недела и нешто за средбата, и ден пред да одам ми пишува во 3 навечер, ама јас тебе те сакам|( и нормално заврши тука. Не бев глупа да одам и да ме остави бремена или било што за да ме задржи.
   
  На Biny и mentalmk им се допаѓа ова.
 10. mentalmk

  mentalmk Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  225
  Пол:
  Машки
  Баш така, за оваа работа треба да бидеш целосно без емоции и со голема желба за уживање :)
   
 11. guardatela

  guardatela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  59
  Зашто my fuck buddy би сакал да ми ги земе гаќичките?Не е заљубен во мене 100% сум сигурна ..дајте ми друго објасување?
   
  На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.338
  Допаѓања:
  129.244
  Пол:
  Женски
  Да се пофали дека ебнал нешто фраерот?
   
  На (Lord), NarCis@, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
 13. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.380
  Пол:
  Машки
  da i gi dade na devojka mu
   
 14. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.450
  Допаѓања:
  33.414
  Пол:
  Женски
  Може е колекционер
   
  На NarCis@ и WildMk им се допаѓа ова.
 15. The_boy

  The_boy Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  406
  Пол:
  Машки
  За да се напали кога не сте заедно најверојатно
   
  На WildMk и Deni87 им се допаѓа ова.
 16. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  356
  Пол:
  Машки
  Можеби не му веруваат другарите, па да докаже.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. dfsa

  dfsa Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2016
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Машки
  И да е заљубен, зошто му се.. прашај го :) можеби собира трофеи, сѐ има на светов (facepalm)
   
  На lost123 и WildMk им се допаѓа ова.
 18. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.630
  Допаѓања:
  257.470
  Моја добра пријателка има:)

  На прашањето како се снаоѓа , ми рече дека се гледа еднаш во два месеци, се слушаат ретко и дека не се заљубени еден во друг и баш ја брига каде е, со која е и што прави.

  Можеби и двајцата имаат нешто што им недостига во бракот и си наоѓаат начин како да си имаат мирен брачен живот и да се задоволни.

  Кој како си замислил и како му е добро-така нека си тера.
  Еве овие двајца со години се за секс заедно и притоа имаат успешни бракови.
   
  На JooonSnooow, Dust, Petar80 и 5 други им се допаѓа ова.
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.579
  Допаѓања:
  44.382
  Рефке тоа швалер се вика, не факфренд.
   
  На Herrera, *Снегулка*, lost123 и 11 други им се допаѓа ова.
 20. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.630
  Допаѓања:
  257.470
  Швалер нели треба и да ти купи нешто, да ти плати...

  Не ги разбирам овие термини изгледа
   
  На (Lord) и Petar80 им се допаѓа ова.