Пријател за секс (F*ck-friend)

Дискусија во 'Секс' започната од MILENA1, 26 ноември 2009.

?

Сте имале ли пријател за секс по потреба?

 1. Да

  458 глас(а)
  39,9%
 2. Не

  690 глас(а)
  60,1%
 1. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.820
  Допаѓања:
  45.996
  Швалер е ако не знае мажот, факфренд е ако знае :D
  Швалер купува ако нема маж жената, за да ја залаже, да ја задржи и да ја направи битна, па и вика плус "би ја оставил жената, само заради децата/фамилијата не можам".
  Ако не планираат да се лажат, и ако им е и на двајцата супер, тогаш не се купува ништо. Тогаш е трај си, прај си и сите среќни и весели, само домашните со по пар рогови.
   
  На Роберт 7, gjoker4e, Feminka22 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.222
  Допаѓања:
  266.326
  Овде веќе се меша ситуација и ќотек.
   
  На Brinetka, Роберт 7, Desi1991k и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.820
  Допаѓања:
  45.996
  Замислив некоја @WildMk ситуација во глава, дека мажот ќе знае дека жената си има трајна врска само за секс на страна и нема да му смета :wasntme:
  Во секој случај, ако и двајцата сме слободни и се гледаме само за секс без желба да биде ништо повеќе - тогаш сме факфрендс.
  Ако имаена тогаш швалерка си, не можеш да бидеш факфрендица.
   
  На WildMk и referentka им се допаѓа ова.
 4. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Машки
  Швалер/ка нели е нешто како за психолошка подршка, а ова fack frend e чиста механика.
   
 5. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.206
  Пол:
  Машки
  Сум имал порано, кога бев малку помал.
  Ќе дојде кај мене во стан, ќе ја "исполнев", ќе се напиеше кафенце и чао рагаци.
   
  На Milobebence и Desi1991k им се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.664
  Допаѓања:
  135.616
  Се' што е надвор од брак, а партнерот не знае, швалер/ка е.
  Не е битно каква е врската која е extracurricular
   
  На Ма.нев му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.820
  Допаѓања:
  45.996
  За психолошка поддршка е психолог.
  Не е дужна ни една жена психата да ви ја оправа.
   
  На *Снегулка*, staycalm, gjoker4e и 6 други им се допаѓа ова.
 8. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Машки
  Швалер/ка малку од малку ќе свртите некој муабет, а ова другово е чисто за центрирање.

  Може ти на жена да и ја оправаш психата (едносатавно само да ја ислушаш) а за возврат да добиваш секс.
   
  Последна измена од модератор: 5 март 2019
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.664
  Допаѓања:
  135.616
  Кај пиши?
  Пиши негде дека не може да биде чист секс швалерајот?
   
 10. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Машки
  А можеби и единствена разлика меѓу швалерај и fack frend e разлика во генерации. За старите тоа е швалерај а за младите тое е пријател/ка за секс.
   
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.533
  Допаѓања:
  132.524
  Пол:
  Женски

  НЕ. Пријател/ка за секс го имаш за задоволување на потребите кога ќе посакаш, а притоа не си ни во врска, ни во брак. А швалер/ка е веќе кога имаш постојан партнер, небитно дали врска или брак, со тоа што во првиот случај нема изневерување, само задоволување на потребите без обврски, а во вториот случај веќе е изневерување.
   
  На H.VAGA, Milobebence, boo3 и 15 други им се допаѓа ова.
 12. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.820
  Допаѓања:
  45.996
  А, ако ислушаш жена таа треба со секс да ти возврати?
   
  На WildMk, cresa-jagoda, NarCis@ и 3 други им се допаѓа ова.
 13. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.426
  Допаѓања:
  136.509
  Пол:
  Женски
  Да.
  Барем според него.
   
  На WildMk и Petar80 им се допаѓа ова.
 14. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.820
  Допаѓања:
  45.996
  Според некои и на улица ако и свирнеш треба одма да се соблече на лице место и да ти се качи.
  За жал, премногу често постојат мажи што сметаат дека жените им должат секс:
  1. Затоа што ја ислушал
  2. Затоа што ја частел вечера,
  3. Затоа што се во врска
  4. Затоа што ја испратил до дома
  5. Затоа што и помогнал за нешто.
  Мора да се смени менталитетот, сексот не се должи, позајмува, ниту пак е нечија должност.
   
  На Milobebence, Desi1991k, WildMk и 7 други им се допаѓа ова.
 15. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Машки
  Не

  Не

  Така е
   
  Последна измена од модератор: 5 март 2019
 16. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.896
  Допаѓања:
  3.622
  Пол:
  Машки
  Овде кај нас обично врските се "затворени" односно еден за друг (засекогаш, ептен романтично, а за некои и clingy)и оттука може да заклучиме дека пријател за секс, не ми оди исто со овие врски.


  Значи пријател за секс, ако имате сексуални односи без никакви обврски, како на пример кога си во врска.
  Швалерка е ако имаш сериозна врска, а истворемено и си со друг, да речеме швалерка. Со тоа иди и изневерувањето.

  Разграничете некои работи, единствено ми паѓа на памет на @WildMk како има поразлична врска/брак.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.206
  Пол:
  Машки
  Мислам дека многу убаво им објасни, но не секој може да те разбере, за жал.
   
  На Milobebence и Annath им се допаѓа ова.
 18. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.463
  Допаѓања:
  130.907
  Пол:
  Женски
  На пример ако јас ислушам маж, ич не ми треба за секс.
  Ќе му речам да помести некој гардеробер, да ми помогне да искречам дома, да забрише кај што е високо и недостапно...
  Зошто да му возвратам со секс... може сакам друга НЕсексуална услуга:D
   
  На Zimone, Milobebence, Роберт 7 и 5 други им се допаѓа ова.
 19. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.601
  Допаѓања:
  46.316
  Пол:
  Машки
  И да сака,после кречење и поместување гардеробер ќе заспие ко заклан :D
   
  На Milobebence, Роберт 7, Annath и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.463
  Допаѓања:
  130.907
  Пол:
  Женски
  Нормално.. нека ја искористи таа снага за нешто паметно:rofl:
   
  На Milobebence, Annath, LiliBoz и 3 други им се допаѓа ова.