Пријател за секс (F*ck-friend)

Дискусија во 'Секс' започната од MILENA1, 26 ноември 2009.

?

Сте имале ли пријател за секс по потреба?

 1. Да

  453 глас(а)
  39,8%
 2. Не

  686 глас(а)
  60,2%
 1. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.325
  Допаѓања:
  132.965
  Пол:
  Женски
  Ај некој да ислушам има
  Треба да се селам :D
   
  На LightSpirit, marlonbrando69, Роберт 7 и 6 други им се допаѓа ова.
 2. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.210
  Пол:
  Машки
  Неколку пријателки за секс, но нормални и обавезно сингл, не сакам да се зафатени.
  Откако некоја од нив или јас влеземе во врска, завршува сѐ. До тогаш, секс без граници :inlove::sun:
   
  На Frosty!, Spiceyourlife, didisi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.318
  Допаѓања:
  53.401
  Пол:
  Женски
  Издувен вентил:bandit:
   
  На Кавалер, Роберт 7, LightSpirit и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Spiceyourlife

  Spiceyourlife Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  318
  Пол:
  Женски
  Najdobro nesto za sekoja zena...da si najde soodveten drugar za podrška u sekoja smisla
   
  На hunter26, Кавалер, Dadusicka и 4 други им се допаѓа ова.
 5. me again

  me again Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2018
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Машки
  Taka e em izduven ventil ( obostran ) em uzivanje...da ne bide seksualniot zivot ednolik.
   
  На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Vlaad

  Vlaad Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2019
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Машки
  Sekako sex friend, za obostrano zadovolstvo vo sekoe vreme, sekako so dobra diskrecija...
   
  На Spiceyourlife и me again им се допаѓа ова.
 7. Diamant

  Diamant Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2019
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Машки
  Koga si single e sex friend. A ako si zenet ili mazena. Svaler ili svalerka.
   
  На Ygritte му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Tamarkaa

  Tamarkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  39
  Девојки,би се нафатиле ли бифшиот да ви е fuck friend?После 8 месеци врска и после фактот што ми е прв не ми е ама баш ич логично да бидеме на тоа
   
 9. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.474
  Допаѓања:
  44.513
  Пол:
  Машки
  Од твоја гледна точка не, се гледа дека уште имаш емоции кон него а он ќе те користи само кога ќе му се дигне.
   
  На Nausicaa, poppie, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  10.948
  Пол:
  Женски
  Никако.
   
  На Nigredo Odor, Tamarkaa и Outlook им се допаѓа ова.
 11. Outlook

  Outlook Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.531
  Допаѓања:
  3.830
  Пол:
  Женски
  После прекин на врска што ќе си му ти ? За секс ? Ако е толку фраер нека си најде друга, а ти терај си понатаму со животот.
   
  На poppie, cresa-jagoda, Nigredo Odor и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.831
  Допаѓања:
  13.749
  Пол:
  Женски
  Ова не изгледа лошо,само што стварно треба да се остане само на тоа и двајцата да ќутат:D
   
  На Brinetka и makedon81 им се допаѓа ова.
 13. Tamarkaa

  Tamarkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  39
  Многу се каам што дозволив 2-3 пати да се случи тоа без врска,одвратно се чувствувам.Секогаш доаѓаме до муабетот кај што тој неќе врска,ја неќам на лабаво и увек завршуваме како јас сум била крива за се (сум се расправала итн) а причината за раскидот беше тоа што му здосади на типот.За друга да најде не знам,не е фраер ама после врскава како куче пуштено од ланец се пушта на се што мрда,му било потребно квантитет,а не квалитет.Не можам да поверувам со каков човек сум била толку време и зашто уште го сакам ама знам дека ќе помине(facepalm)
   
 14. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  837
  Пол:
  Женски
  Леле ако му е за квантитет слободно нека си најде колку сака. Ти не потпаѓај лесно во моменти на страст чим не ти е убаво после тоа. Ич не му ја мисли тргни се од него колку и да го сакаш/сакала ќе помине, зошто пред се мораш да се самовреднуваш самата себеси пошо во ситуацијава шо ја кажуваш он многу површно гледа на работите и нема никаков респект спрема тебе.
   
  На hermosa, Brinetka, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Outlook

  Outlook Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.531
  Допаѓања:
  3.830
  Пол:
  Женски
  Девојче мора да си поставиш правила во животот и да се држиш до нив, животот е премогу краток да го поминеш во каење. Па, ти си крива кој друг будалче хахха може и си го варала хаххаха уво да не те боли, слаб карактер и манипулатор. Тоа што си била со него 2,3 пати па, и не го гледај така, нели ти одмили се негово ? Ако ти одмилило, нема зошто да се каеш. А ако релацијата со било кој во тебе создава чувство на каење тоа значи тој не е добредојден во твојот живот. А за тоа каков е како маж, условно речено, се гледа по тоа што те бара за секс другарка, пази бога ти хаххах па, што не си најде ако му се досадило :) Се е школо девојче и може некоја карма, треба да пораснеш од оваа квази врска.
   
  На Tamarkaa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Tamarkaa

  Tamarkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  39
  Па и прва "посериозна" врска ми беше оваа,за моите 18 години.Ама ете лекција за другпат,не знам зошто јас се осеќав кривата (вајда пошто он цело време префрла вина на мене) но во секој слулај фала ви на советите:)
   
 17. Outlook

  Outlook Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.531
  Допаѓања:
  3.830
  Пол:
  Женски
  И тој и понатаму ќе имаш можеби врски во кои ќе се префрла вината, тој што сака нека покушава да префрли, на крајот од денот секој е свесен за своите постапки. Така што на твои преубави 18год, не си ја мачи главата со работи што после ќе ти бидат смешни. Еве ти едно песниче да се орасположиш ... и ангелите се откажуваат каде нема фајде.
   
  На Tamarkaa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.476
  Допаѓања:
  130.311
  Пол:
  Женски
  Не, оти имаш чувства спрема него, особено затоа што ти бил прв. Тој сега тоа го искористува и те манипулира за да се празни кога нема со кого. А не дека не може да најде друга, знае дека штом ти ѕвони одма ќе кренеш, и тоа го користи до максимум. Исклучи го сосема од животот.
   
  На Ygritte, Nausicaa, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.827
  Допаѓања:
  3.499
  Пол:
  Машки
  Тоа е таа психа, Ве третира како ништо да не вредите и општо неговите гледишта се за нигде, внатре во вас ве тера да трчате по нив и да ги сакате (макар што не знам какво сакање е ова али ајде).
   
 20. Tamarkaa

  Tamarkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  39
  Па на почетокот сите се фини.Лично не би се нафатила да се впуштам во нешто со него ако знам дека е таков.Обично и не сум губела време на патење за такви особи,а единственото нешто што ме влече назад за дечково е фактот што ми е прв, според мене и не е баш така:)
   
  На LoneWolfGuy и INEEDLOVE им се допаѓа ова.