1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пријател за секс (F*ck-friend)

Дискусија во 'Секс' започната од MILENA1, 26 ноември 2009.

?

Сте имале ли пријател за секс по потреба?

  1. Да

    592 глас(а)
    42,2%
  2. Не

    811 глас(а)
    57,8%
  1. INEEDLOVE

    INEEDLOVE Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2020
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    189
    Пол:
    Машки
    Секогаш првиот добива толку на значење но не секогаш треба да се пати по некоја личност која ќе си замине пример од досада или некоја друга НЕоправдана причина :)

    Ти си знаеш поради која причина сте се скарале и ти најубаво си знаеш дали треба да функционирате повторно според мене НЕ
     
    На Tamarkaa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки

    Дека ќе си најдиш под дифолт подобар, како што тапшаат по рамо откако ќе си скршена во врска со некого или некоја не ти гарантирам, но сметам дека не треба толку при срце да земаш за едно копито како него. Нека не ти го расипува сиот твој "свет" и се надевам што побрзо го пребродиш тоа подобро (особено ваков ко што е овој, како што го кажуваш дека ти зборувал). Се најдобро.
     
    На Keanu_R.Wick и Tamarkaa им се допаѓа ова.
  3. DiCaprio

    DiCaprio Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2019
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.970
    Пол:
    Машки
    Тој што решил да замине, нека му е среќен патот. Пред некое време прочитав некоја мисла "Make your life story worth telling" или во превеод пишувај исторај која ќе е добра за кажување :D
    А муабетот за фак-френд да, ама некој друг.
     
  4. INEEDLOVE

    INEEDLOVE Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2020
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    189
    Пол:
    Машки
    Фак-френд е најбоља работа :D
    Кога и да е едниот напнат или нешто не му е океј телефончето и тоа е тоа :)
     
    На marlonbrando69, tatjanasakalieva, Keanu_R.Wick и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Tamarkaa

    Tamarkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    129
    Лично да дадам мислење за темава без мешање бифши-одлично звучи ама знаејќи се себеси како многу емотивна особа не би се согласила на вакво нешто уште сега знам како би завршило тоа(facepalm)
     
    На Tanjamm, Keanu_R.Wick, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки
    Јас пак обратно мислам, али ајде. :D
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Сама го даде одговорот, а и момците претходно ти кажаа.

    За жените сексуалниот однос е романтика, љубов, уметност. За мажите само нагон. Постојат бројни машки исклучоци од овој букварски пример, ама вообичаено е вака.

    Маж кој емоционално не го исполнува жена ќе ја бара само за празнење.
    Жена која не е емоционално исполнета ќе бара нов кој ќе ја исполни, не стариот. Ако го задржи стариот
    ќе биде од жал или непребол за раскинот.

    Раскинувајте. Фаќајте нови партнери и не се враќајте никогаш на старо. Ни сексуално ни емотивно. Тоа е мој совет, a вие како сакате.
     
    На ana_mila, Bebce1, Tanjamm и 11 други им се допаѓа ова.
  8. INEEDLOVE

    INEEDLOVE Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2020
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    189
    Пол:
    Машки
    Браво!
     
  9. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Фак френд е најглупава работа, еднаш пробав и пред да го легнам ми се запна за врска.
    Затоа ако некогаш ми притреба фак, подобро авантурица за една ноќ и чао, сигурно нема да се замарам со плачење како ме сака и да пробаме врска.
     
    Последна измена: 16 јануари 2020
    На poppie и Роберт 7 им се допаѓа ова.
  10. INEEDLOVE

    INEEDLOVE Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2020
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    189
    Пол:
    Машки
    Зависи каде ќе налеташ мојата ситуација е друга каде што се си функционираше и си одеше како што треба ама за жал Германија не раздели.. мораше да оди и тука заврши целата приказна и многу ми фалат тие моменти ама за жал тоа е :D Живот иде даљеееееееееееееееееееее
     
    На DiCaprio му/ѝ се допаѓа ова.
  11. DiCaprio

    DiCaprio Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2019
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.970
    Пол:
    Машки
    Каква врска какви бакрачи, фак-френд ака френдс вит бенефитс наместо авантура за една ноќ за да не се мачиш да бараш , но емоушнс џст секс....има придобивки и мани ама кој како милува сега.
     
  12. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Подобро за една вечер, неголи френдс, ту мач драма е тоа за мене. Нејсе сега за сега немам таква намера, но ако некогаш ми затреба ќе си излезам на лов:makeup: сигурно ќе си најдам некое рипче, и сабајле ќе си го избркам.
     
    На marlonbrando69 и beauty&beast им се допаѓа ова.
  13. INEEDLOVE

    INEEDLOVE Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2020
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    189
    Пол:
    Машки
    Ќе најдеш одма :D
     
  14. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Има брат..
    Фак - френдс. Вредноста на интеракциската унија меѓу двајца луѓе од различен пол е нарушена преку овој збор. 8-|

    После немало женско - машки пријателства кои не се базирале исклучиво на секс. Епа нема да има
    ради прифаќање подвоени вредности. Ти го викаш на пиво да се дружите, без никакви задни намери, он после средба у кафуле сака да те носи кај него во стан со однапред спремени индиски ореви и кока - кола. Не ваља тоа.

    Ако ви се ебе, не бирајте френд, бирајте ебач/ица и третирајте се така, нагонски. Не се зближивајте и не инволвирајте зборови како friendship, зошто тоа после боли. Башка сексот нема врска со пријателство.

    Just for the record, општ пример е ова со кока - колава, не личен.
     
    Последна измена: 16 јануари 2020
    На Milobebence, Annath, Nausicaa и 3 други им се допаѓа ова.
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Ако не можете да одделите емоции од секс, ич не се впуштајте во вакви авантури.
     
    На Атриом, JooonSnooow, hermosa и 5 други им се допаѓа ова.
  16. DiCaprio

    DiCaprio Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2019
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.970
    Пол:
    Машки
    Тоа се случува кога неможеш да одделиш емоции од секс. До некаде си во право, но тоа дека неможе да има машко-женски пријателства кои не се базираат на секс грешиш. Конкретно јас имам многу пријателки со кои можам да пијам пиво, и да остане да пијам пиво. Тоа е до менталниот склоп на личноста.

    Во случајов тоа е ебач/ица , али името фак-френдс повеќе останало како традиционално-популарно во опкружувањето(од филмови) отколку да има смила како тој/таа ти е пријател па сакаш секс, па стануеш пријател за секс. Комплексно е, и зезнато ако незнаеш да одвоиш, пак ќе речам.
     
    Последна измена: 16 јануари 2020
    На Dessa и SummerGirl им се допаѓа ова.
  17. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.193
    Допаѓања:
    123.819
    Оти бе вака... зошто со непознат коа може со познат со кој редовно имате секс? Познат терен, се релаксирано, чисто секс, кафе муабет и ај чао. Вака за една вечер ризично ми е.
     
    На marlonbrando69, H.VAGA, SummerGirl и 4 други им се допаѓа ова.
  18. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Повеќето девојки не можат на сексот да гледаат само како кон авантура, а често момците го знаат тоа и го користат.

    Ептен треба да не те бидува во кревет и да немаш харизма за жена скрос да те смести во категорија ,, употребен за една ноќ" и да не те бара никад повеќе за општење. Во спротивно, си и останал во сеќавање споделувајќи некоја сентиментална вредност вредна за внимание.

    Тоа е така зошто на жените им треба љубов и емоционална блискост а на мажите нагонски секс.
    Мада има и жени кои мислат дека умеат да одвојат, но на крајот тие се оние кои емоционално пристапуваат кон целиот однос и се повредени, само несвесно.

    Е и да, не е комплицирана љубовта, ние луѓето правиме да е таква од бес.
     
    На ku4ence, Annath и НаталиЛили им се допаѓа ова.
  19. DiCaprio

    DiCaprio Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2019
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.970
    Пол:
    Машки
    Искрено никад не сум искористувал за авантура, и немам таква намера.
    Љубовта не е комплицирана се сложувам, се одвива по права улица која нема кривини, но комплицирана е темава на муабет "фак-френдс"

    Друго сакам да додадам, океј е да го пробаш додека си помлад, додека не си во брак, јер во брак работите треба да се градат поинаку, барем тоа е мое мислење зад кое стојам.
    Не дека нема луѓе со open-relationship, ама јас тоа не би го практикувал.
     
    Последна измена: 16 јануари 2020
    На Dessa и SummerGirl им се допаѓа ова.
  20. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Не бе другар, немаше врска постот со тебе, општо праиме муабет за хиерархија на машко женски односи.

    Иначе знам дека е метафорички употребен зборот френд. Само како наставка ми пречи бидејќи руинира една ,,сакраментална" унија меѓу луѓето. А јас како поборник за квалитетни пријателства мора малце да промрчам на темава. Again, ништо лично. :)
     
    На DiCaprio му/ѝ се допаѓа ова.