1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пријател за секс (F*ck-friend)

Дискусија во 'Секс' започната од MILENA1, 26 ноември 2009.

?

Сте имале ли пријател за секс по потреба?

  1. Да

    592 глас(а)
    42,2%
  2. Не

    811 глас(а)
    57,8%
  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Ако стварно сакате нешто без обврски, тогаш ограничете се на чист секс. Ни кафе муабет, ни излегување, ни случајни средби. Ако се зближите на било кој начин, пиши пропало, едната страна ќе се затреска. Не значи дека секогаш тоа е жената. И мажите се затрескуваат. Особено ако жената ептен, ептен му го прај ќефот во кревет.
     
    На baby-star, Indiegurl, Traveler91 и 30 други им се допаѓа ова.
  2. Keanu_R.Wick

    Keanu_R.Wick Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    1.232
    Пол:
    Машки
    Ова е тоа што се бара. Ние машките сме емотивно по слаби во тоа и голем број мислат дека ако има одличен секс со сите финти, женското сака нешто повеќе и машкото почнува да се затрескува.
    Од друга страна пак најголем број врски што се успешни, настанале од претходно десетици сексуални односи и сѐ почнало како забава и без обврски.
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Valeri@GIRL

    Valeri@GIRL Активен член

    Се зачлени на:
    4 април 2020
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    Jas imav takov,i extra finkcionirase ...
     
    На Neodlucna, Wallker и Vlaad им се допаѓа ова.
  4. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Зошто збориш во минато? :worried:
     
  5. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Леле коа видов резултати сега горе у анкетава откако гласав, се осетив као да ќе треба вечер да кажам молитва пред спиење. :wasntme:

    Сум имала и нема боље работа за коа си сингл и не ти се замара со мужи, врски и секојдневни проблеми пропратени со првиве две.
    Али, мора да постои граница и мора јасно да се дае до знаење дека е САМО секс и добар провод у прашање.
    Се завршува кога едниот ќе почне малце поише да смара. Било да се однесува на инсистирање за почести средби, галење после секс (ова ми е преглупо) или недај боже некад споделување на емоција и вербално.

    Ги дадов и причините ради кои шо истото го имам и прекинато уствари. Емоциите се непријател на ваквите врски.
     
    На Ygritte, Kimberly11, Joi и 13 други им се допаѓа ова.
  6. Al-82

    Al-82 Активен член

    Се зачлени на:
    9 април 2020
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    63
    Пол:
    Машки
    Seks na idninata mislam deka e
     
  7. theMidnight

    theMidnight Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2015
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Дали да му посакам среќен велигден на мојот фак френд? Не е во државата, а пред некој ден имавме секстинг? Денес ништо не пиша.
     
    На Valeri@GIRL и Vlaad им се допаѓа ова.
  8. Al-82

    Al-82 Активен член

    Се зачлени на:
    9 април 2020
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    63
    Пол:
    Машки
    Posakaj mu. Drzisi go nivoto na odnesuvanje
     
    На theMidnight му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Summer16

    Summer16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2018
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    1.358
    Пол:
    Женски
    Јас имав еден прв ми беше и само се мувавме. Инсистираше премногу на секс ама јас глупава не сакав тогаш, оти мислев не е вистинскиот за мене. На 15год. Верувале или не сакав да имам дечко за озбилно :@:@ Потоа тоа го добив од друга личност и на свои 17 се омажив... :headbang: Пред некој ден го видов "мувачот" и еве сега никако да престанам да мислам на него, кога имам секс со мм мислам на него... Многу лошо се чувствувам..А за тоа што немавме секс ми е најмногу криво.. Да го вратам времево не би била толку глупа, ама ете...
     
    На marlonbrando69 и Monniy им се допаѓа ова.
  10. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    @Summer16 не ти е криво за тоа што не сте имале секс со мувачот туку не ти ваља сегашниот брак и затоа ти лета паметот кон нешто што можеби и многу веројатно дека не би било ништо посебно
    И недај боже да си останлеа трудна на 15, како што на 17 си останала.
    Го сакаше маж ти, знаеше дека сакаш да се омажиш или се омажи затоа што остана трудна?
    Штом стига до темава, значи размислуваш да преземеш нешто, а?
     
    На Al-82, thelittle17, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Summer16

    Summer16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2018
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    1.358
    Пол:
    Женски
    Не, не, сеуште немаме дете. Не бев трудна па затоа да се омажам. Туку ете од љубов да речеме. Дете бев, мислев дека се што лета се се јаде.. Знаев оти ми беше рано му велев почекај да завршам школо, ми кажа јас ќе прашам а ти мисли што ќе кажеш и како да кажев не кога го сакав многу. Сега на 20 поубаво размислување имам отколку тогаш.
     
    На marlonbrando69 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Епа те натерал во брак кога реално не си била спремна ни психолошки да го поднесеш тоа. Твоите родители како реагираа, кој го одобри тој брак кога ти си била малолетник? Стварно ми е жал што така излего.
     
    На cresa-jagoda и *Amethyst* им се допаѓа ова.
  13. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Фантазии во брак за друга личност, посебно пак за некој бивш, замисли, е нормална работа :D За да заклучиш дека грешка направила што се омажила или дека некој ја присилил или дека фантазиите преминуваат граници треба да имаш повеќе информации. Вакво играње со нечии чувства, сугестии и мешање во брак, не знам колку се корисни.
     
    На Pea, thelittle17, Outlook и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Јас не си играм со чувства, не давам совети и не се мешам во брак, а за слушање секогаш сум тука
    Нејзини зборови се дека му рекла да почека а тој и рекол „јас ќе те побарам па ти одбиј“, не се мои. А ако и се зборува и ако сака да се искаже некому јас сум секогаш тука. Никогаш не сум рекла некому што да направи. Од зборење нема штета. Многу пати кога пробаме да објасниме некому нешто сами си наоѓаме што точно мислиме и чувствуваме за тоа.
    Малолетник не стапува во брак туку така, сигурно ти е јасно тоа.
     
    На SummerGirl, cresa-jagoda, Summer16 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Не рекол баш така ама нека ти биде. Башка од цел однос не можеш една реченица да земеш и да поставиш теорија. Не е прва која се омажила на 17, не е прва која фантазирала за секс со друг, и иако е доста лесно од страна да се претпостави што и како, треба да си остане на наши претпоставки и да се реагира само ако има поконкретни информации и да се гледа подалеку од -ах, омажена на 17, каков и проблем да има веројатно е затоа што е млада омажена. Претпазливо.
     
    На Summer16, Stark и DAngel им се допаѓа ова.
  16. Lizzie

    Lizzie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2016
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    Ја би рекла само yes
     
    На DiCaprio, Markian, isabellle и 4 други им се допаѓа ова.
  17. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.233
    Пол:
    Женски
    зафркната работа, ако се измешаат емоции и секс...ако знаеш да разграничиш едно од друго, и ако си сингл, да ....ама инаку ноу ноу
     
    На SummerGirl, Кавалер и Кetrin40 им се допаѓа ова.
  18. Кetrin40

    Кetrin40 Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2020
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    63
    Пол:
    Женски
    Ок е за сингл,ако двете страни си го сакаат истото,таман :)
     
    На isabellle, LoneWolfGuy, Кавалер и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. theMidnight

    theMidnight Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2015
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Пак јас, "другар ми" почна да ме збунува. Па да прашам што мислите вие. Пред некој ден ми се пофали дека имал секс со рандом девојка и дека земал број од друга. Која му беше целта?
     
  20. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки

    Можеби сака да те направи љубоморна.. (ама ако е така мислам дека лаже дека бил со друга)