1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пријател за секс (F*ck-friend)

Дискусија во 'Секс' започната од MILENA1, 26 ноември 2009.

?

Сте имале ли пријател за секс по потреба?

  1. Да

    592 глас(а)
    42,2%
  2. Не

    811 глас(а)
    57,8%
  1. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Абе некој ако мисли дека е поарно да паѓа у депра него ли да си го СЛУША СВОЕТО ТЕЛО И ДА ГИ ЗАДОВОЛИ НЕГОВИТЕ ПОТРЕБИ, ок, ондак, негов избор. А што се работи за тоа обврски спрема дечко, нема врска, но што ако ете не можеш да си најдеш соодветен партнер периодов? Треба ли да трпиш? Ок, трпи.Јас не би ;)
     
    На blond.bunny му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Индивидуално секој го доживува т.н сушен период ама да неможам да се воздржам? Не сме животни да се разбереме а причини за депресија мислам дека има далеку поголеми,нема веза сеедно ми е дали некој ќе си оди со некој само за секс демек јавна тајна ама некако тоа насловот не е соодветен.Јас не познавам такво пријателство и со моите пријатели не се плескам си има други зборови пример е*ач,љубовник,швалер и тука веќе навлегуваме во друга тема дали би го изневериле вашиот сопруг/дечко..
    Ах се е тоа толку небитно ама хормоните се страшна работа нема шала :lol:
     
    На martincencee му/ѝ се допаѓа ова.
  3. martincencee

    martincencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    75
    Аман бе што напраивте,демек ќе се умира без секс...малце скршнавте од темата...
     
  4. Svetilka

    Svetilka Нов член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    15
    Кога некој сака да си наога причина затоа што му мрда газето, лесно е да најде причина нели? Па дури и вакви банални причини дека ќе ги фатело депресија, или животот недај боже ке им биде загрозен. Нема ама баш никаква врска дека доколку нема секс или не мастурбира, дека кеима некакви здравствени проблеми, сето тоа е навика како и што е навика да бидеме на нет така да тоа им е само изговор а вистинскиот израз за таки особи нема да го казам но бабами ги викаше мераклики.
     
  5. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Боже јас незнам дали нешто не е во ред со мене или со децава , фак бади на 16 -17 години алооо шо е со вас :| Јасц вакво нешто не сум имала никогаш ,значи и јас имав некогаш 17 години и јас немав дечко долг временски период и јас сум била несреќна во љубовта ама не сум имала потреба од такви пријатели .
     
    На LICEN-LONDON и Inana им се допаѓа ова.
  6. Svetilka

    Svetilka Нов член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    15
    Па можеби си имала но не си го именувала така како фак боди туку како муач, другар со кој делиш се итн, денешниве деца се барем искрени ги кажуваат работите со нивното вистиско име.
     
  7. martincencee

    martincencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    75
    Хахахах ме насмеа со ова мераклики :lol: Се согласувам со тебе потполно дека тоа е некаков вид на изговор....Иначе што има врска,па и ја сум мераклика па не го изневерувам дечко ми,си имам со него редовен секс,па и да речеме иде на пат неколку недели и не се гледаме,и што демек ја ќе почнам да кризирам без секс? Глупости....Се работи за избор на начин на живот...Различни карактери...некој си поштува фак френд и тоа е тоа,само глупо е да збориме за изговори..па камоли за изговори кога сме во врска...и како демек сега се очекува луѓето да сфатат зошто тоа они го прават додека се во врска...
    Кога си слободна,веќе друг е муабетот...сосема друг :) и може мислам некако да поминам преку тоа.
     
  8. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Со сигурност не сум имала мувач со кој сум имала секс ,може јас сум со застарени сфакања и не ги разбирам овие работи незнам :)
     
  9. Svetilka

    Svetilka Нов член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    15
    хехехе па знам дека не си имала и кога би им кажувала на денешнава младина би ти рекле дека си била "заостаната" демек они се многу напредни ако се ебат на секое ќоше.
     
  10. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Овде некој не доживеал хормонално пореметување поради апстиненција очигледно,затоа и не сфаќа што зборам.Али ај.. мудро ќе си молчам :emo:
     
  11. martincencee

    martincencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    75
    Може да знам за колкав период на апстиненција станува збор? Зошто јас немам слушнато за такво нешто ама ок може посто и такво нешто и е индивидуално......
     
  12. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Епа двајца доктори ми го потврдија тоа. Земи во предвид дека сепак и јас студирам медицина. Секој човек е приказна за себе, Ете, моите хормони не се доволно зауздани можеби но повеке од 6 месеци ако апстинирам добивам хормонално пореметување и како што рекоа докторите-фати си дечко е лекот :D
     
  13. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123
    Не сакав да се мешам во дискусијата , но , Светилка , еве го твојот прв пост на оваа тема
    кој е во потполна контрадикторност со следните твои поста , особено со болдираниот дел

    Од една страна и ти го правиш истото , ти пречи тоа што би дошло до осуди и морализирања , а од друга страна ти самата ги осудуваш другите што го прават истото што и ти . Не е ли малку лицемерно тоа ? Не сакам да дебатирам понатаму , но , чудно ми падна .

    Што се однесува до темата , не сум имала , ниту ќе имам , не ни сакам , не ми ни треба . Тоа со хормоните не е никаков изговор . Хормоните не се нешто што не може да се исконтролира , освен ако не се работи за некоја почетна точка на нимфоманија ...

    Сепак , секој со својот памет .
     
    На iloveyou29, MarchelineAmaru, JoxyTheFreak и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Svetilka

    Svetilka Нов член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    15
    Немој ова да го кажуваш пред друг, посебно не во комбинација со тоа дека студираш медицина бидејки ке те вратат отпочеток изгледа ништо не си научила. А докторите знаат да тресат секакви глупости, особено кога ке видат млада особа веднаш гледаат шанса за нивните фрустрации.
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Svetilka

    Svetilka Нов член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    15
    softqueen не ги осудувам јас тие луге напротив и јас реков зошто да не си го направиш ќеифот, него ме нервира тоа што бараат најразлични изговори, заради нивните постпки па дури се дрзнуваат да кажат дека се е*ат од здравстени причини е тоа неможам да го поднесам.
     
  16. feferona

    feferona Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    94
    оооооо ти си од тие сезнајковците....... хмм, се подзамислив многу, значи докторите тресат глупости..... или ти????
     
  17. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    знаете што приметив на овој форум? неколку работи што сите ги набројуваат како типични за жените. и да за жал, во право биле. значи ако не се совпаѓа со вашето мислење, будал е другиот. ако некој учел и има стаж 30 год како доктор исто така е будал пошо ти си попаметна и по се изгледа малце настрана чим не прифаќаш кога некој нешто од искуство ти кажува. разгледај малце поубаво. прогуглај ако не друго. Девојкана погоре убаво кажа, со хормоните НИКОГАШ не можеш да знаеш додека не ти се случи. И дефинитивно веке одреден период се мислам да го напуштам овој форум, сега нема воопшто да мислам. бидејки овде тугото мислење е потценето и непотребно. само некој фригиден може да си олесни врз некого колку да му падне камен од срцето. Светилка прво ти ставив лајк на постот додека после сасим друго кажа. Размисли малце што сакаш и очекуваш во животот. А не ко мува без глава..

    П.С. Што се работи за темата-Да, и јас сакам дечко. Но дур не најдам доволно добар за мене ке имам Фак френд. Ако тоа се нарекува мераклика, ок, ондак сум мераклика. Но битно не сум исфрустрирана кучка која се истура по членови на форум прибидејки не е задоволена во кревет. Ова не важи за сите, важи за тие што ме нарекоа мене неписмена и двајца специјалисти исто така. И девојко, со тој памет (кој што очигледно не ти служи за ништо) не знам каде ке стигнеш ако вака продолжиш да си суетна и да се маваш во гради. Позз и секое добро. Се надевам постои опција за деактивирање на профил.
     
    На ane.bella, strawberry009 и SOVRSENSTVO им се допаѓа ова.
  18. mal-de4ak

    mal-de4ak Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    3
    на вас девојките ви е полесно да си најдате фак френд..отколу на нас машките..бидејќи на кое било машко да го предложите тоа..99% дека ќе прифати..а ние машките..треба ептен добро да пазиме на кого ќе предложиме..бидејќи може и шамар да изедеме на крај...така да уживајте си кога можете и ич не се замарајте..
     
    На PussyHunter му/ѝ се допаѓа ова.
  19. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.421
    Допаѓања:
    4.983
    Да бе да толку е лесно, што секоја од нас има по барем двајца. Пфф..
    Далеку од тоа дека не е полесно, ама ...
    Зарем мислиш дека секоја девојка би се осмелила (и да посакува) да го предложи тоа на машко?! :^)
    Јас немам храброст, зошто мислам на тоа -потоа што.
    Можеби и би се осмелила, но се познавам себе си колку лесно заљублива и додека тоа ми трае, незнам да разграничам љубов од заљубеност...не би се подложила на таков ризик.
    Едит-Ги подржувам сите што имат. :)
     
  20. mal-de4ak

    mal-de4ak Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    3

    за разлика од нас..вам ви е полесно..јас да знам дека со сигурно би прифатила некоја девојка на вакво нешто..одма би и предложил..ама затоа што знам дека може и будала да испаднам..се помиравам со тоа..дека тешко се стигнува до такво нешто..иако би сакал да имам се разбира...