1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пријател за секс (F*ck-friend)

Дискусија во 'Секс' започната од MILENA1, 26 ноември 2009.

?

Сте имале ли пријател за секс по потреба?

  1. Да

    592 глас(а)
    42,2%
  2. Не

    811 глас(а)
    57,8%
  1. antilla

    antilla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    381
    Има поента дечакот до негде, и јас делам шамари за такви предлози ;)
     
  2. mal-de4ak

    mal-de4ak Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    3
    па се разбира дека има..:D..ако немаше ќе имав и јас сеа ваков френд..али немам..:(..:)
     
  3. pinklady

    pinklady Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    25
    Немам неколку месеци дечко, и почнав да се гледам со еден тип постар од мене 7 години, ама онака само на мување некако не беше сериозен и знаше да го снема 1 -2 недели без причина, сега он си фати женска ама повторно почнавме да се слушаме и пред некој ден се видовме и он не ни планирал нешто такво јас почнав да ја водам работата ама немаше кондом и ништо( ни самата незнам зашто не сум таква и до сеа сум имала само 1 , бившиот, ама ете со овој посакав ), многу беше зачуден, али вика као може сеа да бидеме "вакви" пријатели, па ако не испадне ништо од тоа секој по свој пат...е сеа незнам што да правам ме интересира какви се вашите искуства со ова? јас гледам максимално да идам без чувства на оваа работа , нема смисла за друго , СОВЕТ, МИСЛЕНЈЕ? :)
     
  4. mal-de4ak

    mal-de4ak Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    3

    гледи да си ги задоволиш своите потреби..та за другото не му га секирај..:D

    инаку да се надоврзам за ова моево...кога реков барам френд..не мислев на френд машко..туку на френд женско..т.е. френдица..:D...глеам некој ме сватиле погрешка..па почнаа да стигат покани за состаноци со машки..:)...значи може френдица..ДЕВОЈКА...:D
     
  5. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172

    Мислам да си подразмислиш малку за ова. Сепак има женска, и помисли само на тоа како би и било нејзе ...
    Сепак тебе можат и чуства да ти се родат , и да направиш се да си у врска со него за да го задржиш алиии Карма ис а факинг бич :!:

    На крај краева малку повише цени се самата себеси ... Др муабет ке беше и он сингл да беше како и ти , а вака ???
     
    На srcekrsacka и Lola-M им се допаѓа ова.
  6. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Пријател и другар се два различни поими... нели?

    Пријател - човек во чие друштво ми е пријатно, се среќавам повремено, со кој имам некој заеднички интерес, се познаваме - но не детално, постои одредена дистанца.... и во контекст на темава - неподобен е за секс :D ... не се познаваме, не се сакаме, не ни е ни битно како изгледаме еден пред друг ...

    Другар - човек кој ме познава од времето на ем а еса са, кој ги знаеше моите тајни места на жмурка, со кој играв нека бие, нека бие....., тој кој ми се смееше кога прв пат се заљубив, тој кој имаше обврска да ме извлече од дома, тој кој се радуваше на секој мој положен испит, на моето вработување, со кого ги делевме поканите за свадба ( ова е една др. приказна :) ) , беше тука кога се роди моето :sun: , тој кој ги трпи сите мои моменти... и сега вреди ли на ова да додадам тој со кој имав повремен секс???? Не мислите дека само ќе ја уништи сликата?
     
    На MarchelineAmaru, Meggy, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    кога едниот од бившите ми предложи да бидеме фак бадис(нели претходно расчистено со емоции, и се останато, а потоа се заљубил во друга жена) ми беше толку понижувачко, што не сакав ниту да му одговорам, иако одговорот беше и остана НЕ

    а пред неколку месеци се мував со еден тип,и некако беше блиску до такво другарче, ама ете не се случи тоа,за на крај се приврза за мене, ама јас за него не,и потоа се запознавме со сегашниов тип,излегувавме, се засакавме и мувачов исчезна:)
     
  8. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Абе срцекршачка различно е ексот да ти предложи вакво нешто и да си имаш со него и после крај на врската секс ... Ама има разлика од тоа другар да ти предложи нели ???

    Со ексот си имала врска, си имала интима никому ништо и па тек онака ради реда да си се ѕирнете, ама другар тоа да ти го предложи ??? Више и станува за понижување , и време за разбистрување на нечии мисли на кој кај му е местото .

    Разлика има тука од бивши до другар :)
     
  9. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    На западу ништа ново...

    Ниту имам, ниту би имала, ниту ги осудувам оние со ваков пријател... поточно, ебач.
     
    На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
  10. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    за понижување, панижувачки ми е од двајцата најискрено
    а за расчистени сметки, средено е се :)
     
  11. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Ако двајцата сме слободни, здрави и расположени why not?

    Мислам... стварно зошто да не?
    -Доваѓам кај тебе за саат, океј?
    -Океј.
    Една флаша вино, неколку слатки со многу шлаг, секси облека и чук чук на врата.

    -Пушти музика.
    Нема проблем.
    Фина атмосфера, отвара вино, ги полни чашите, разговор за тоа како си го поминал денот или не; почнуваш со лажичето да зимаш од слатката, кога гледаш шлаг му останало на устата, оп ќе го лижнеш малку, он продолжува да те лиже многу итн итн.

    Ќе се забавуваме, ќе се дружеме и ќе се радуваме!
    Ако се заљубам во него ќе му признаам, ако биде нешто арно, ако не па арно, ќе поплакам и ќе ми помине :D Шо е лесно во животот?
     
    На WarriorAngel, Jenniffer, tessie и 9 други им се допаѓа ова.
  12. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Ејдиии бетар од животнине сме се сториле ,дури тие повеќе осет имаат...
    Од некој непознат ,до најдобар другар ,добро бе луѓе гледа ли некој нешо нормално тука?
    Или јас сум удрена в крило па не ги сфаќам таквите "хормонални пореметувања" :^) :rofl: ,или светов е заминат у бестрага во смисол на морал и самопочит и остало.


    Од мене - НЕ за ебач ,па кој како сака нека си се ебе.
     
    На Majajoy, slavica999, srcekrsacka и 2 други им се допаѓа ова.
  13. PussyHunter

    PussyHunter Нов член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    723
    Ја не сум имал, ама сакам да имам фак френдица. :) Интересен ми е самиот податок да имам сексачица т.е. јебозовна цура. :D Можам да ја замислам таа тензија што ќе лебди во воздухот неколку моменти пред да се фрлиме на актот. :) Ама ќе се развие љубов кога тогаш и ќе си станеме дечко и девојка хаха. Модерно време е, не изигравајте светици, признајте дека сакате да си го примате, ама се плашите јавно да го соопштите тоа. :lol: Секој оџак си сака оџачар хехехе. И мислам дека е убаво чувството редовно да се сервисира оџакот. :rofl: Ова многу ме потсети на една смешна реченица: Let's f*ck until we fall in love. :lol: :lol: Баш така му доаѓа работава.
     
  14. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Мир во светот и Relax & Tone.

    Ова е слободна држава, како што Уставот умее да каже, а да преќути во исто време.
    Моралот е она што самото општество го креира, додека грижата на совест е производ на тоа како ние подоцна го сфаќаме збиднувањето.
    Јасно, после 1 јуни нема каење, затоа ни дал дедо Боже способност да размислиме, за потоа да не го оптеретуваме со молитви да ни прости.

    Фак бади ми се чини како нешто добро, опуштено и на моменти неопходно. Сексот е потреба, без притоа да го сфати некој ова како фраза искажана од животно, а во периоди кога врска ти причинува поголемо оптоварување и болка, доволно е да си имаш ваква “врска“ без обврска.

    *Во врска со најдобриот другар спомнат како фак бади.
    Сеуште старомодно верувам дека на најдобар другар гола да му се слечам, нема да рече Ај! и да се разлигави и запафта.
    Најдобар другар и другар за секс не смеат да се поклопуваат. Во спротивно постојат аномалии во вашите подразбирања за другарство и привлечност.
     
    На tessie, TeddyGrey, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Idonea

    Idonea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    642
    ако има добар договор, и се разбира добар секс, оваа работа функционира одлично.
    Не би го мешала my friend with benefits со другар, ниту другар би ми станал вакво нешто. Си се мувал, не сте сакале врска поради х причини, сте продолжиле да се мувате, дошла работата до секс, било совршено, и сте решиле така да остане ;)
    Што е тука за осудување?
    Јас сум ЗА ако двата се сингл.па и да не сте, ваш проблем, не? Сакам да кажам не е страшно да имаш секс со некој а да не си во врска, се разбира, тоа да не го правиш со секој. Мислам дека само кој не го пробал ова може да суди,верувајте, фантастично е !
     
    На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
  16. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Правна поука-
    Ај да се изе.еме ама да не ни улегне
     
  17. Idonea

    Idonea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    642
    Правна поука-
    Ај да се изе.еме ама да не ни улегне[/quot

    Воопшто не! почитувам сечие мислење па нема да навлегувам во непотребни дискусии, само ако мислеше со заљубувањето, лично сметам дека тоа доаѓа од главата, па така јас на пример никогашне сум се заљубила во некој во кој баш не сум сакала да се заљубам..
     
  18. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Нема подобра работа за период кога не ти е до дечко. Уште ако близу живеете ехеее :) Само малку е играње со оган за некој што не му држи г'зот пошто многу лесно може да се комплицира ситуацијата,па да се умешаат подлабоки емоции.
     
  19. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Немам ништо против, ако двајцата сакаат и се расположени за добар секс. Единствен проблем се чувствата што би можеле да се појават, затоа треба да имаме самоконтрола.
    Во моментов немам вакво пријателче, но сум имала и пак би имала, по потреба. :)
     
  20. anamar

    anamar Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Sto ima vrska mozes da imas decko a da imaas i prijatel za seks (se zavisi od tvojot decko ) ;)
     
    На bebe-m му/ѝ се допаѓа ова.