Пријател за секс (F*ck-friend)

Дискусија во 'Секс' започната од MILENA1, 26 ноември 2009.

?

Сте имале ли пријател за секс по потреба?

 1. Да

  395 глас(а)
  38,0%
 2. Не

  645 глас(а)
  62,0%
 1. antilla

  antilla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  378
  Има поента дечакот до негде, и јас делам шамари за такви предлози ;)
   
 2. mal-de4ak

  mal-de4ak Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  па се разбира дека има..:D..ако немаше ќе имав и јас сеа ваков френд..али немам..:(..:)
   
 3. pinklady

  pinklady Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  22
  Немам неколку месеци дечко, и почнав да се гледам со еден тип постар од мене 7 години, ама онака само на мување некако не беше сериозен и знаше да го снема 1 -2 недели без причина, сега он си фати женска ама повторно почнавме да се слушаме и пред некој ден се видовме и он не ни планирал нешто такво јас почнав да ја водам работата ама немаше кондом и ништо( ни самата незнам зашто не сум таква и до сеа сум имала само 1 , бившиот, ама ете со овој посакав ), многу беше зачуден, али вика као може сеа да бидеме "вакви" пријатели, па ако не испадне ништо од тоа секој по свој пат...е сеа незнам што да правам ме интересира какви се вашите искуства со ова? јас гледам максимално да идам без чувства на оваа работа , нема смисла за друго , СОВЕТ, МИСЛЕНЈЕ? :)
   
 4. mal-de4ak

  mal-de4ak Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3

  гледи да си ги задоволиш своите потреби..та за другото не му га секирај..:D

  инаку да се надоврзам за ова моево...кога реков барам френд..не мислев на френд машко..туку на френд женско..т.е. френдица..:D...глеам некој ме сватиле погрешка..па почнаа да стигат покани за состаноци со машки..:)...значи може френдица..ДЕВОЈКА...:D
   
 5. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.166

  Мислам да си подразмислиш малку за ова. Сепак има женска, и помисли само на тоа како би и било нејзе ...
  Сепак тебе можат и чуства да ти се родат , и да направиш се да си у врска со него за да го задржиш алиии Карма ис а факинг бич :!:

  На крај краева малку повише цени се самата себеси ... Др муабет ке беше и он сингл да беше како и ти , а вака ???
   
  На srcekrsacka и Lola-M им се допаѓа ова.
 6. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.950
  Допаѓања:
  83.721
  Пријател и другар се два различни поими... нели?

  Пријател - човек во чие друштво ми е пријатно, се среќавам повремено, со кој имам некој заеднички интерес, се познаваме - но не детално, постои одредена дистанца.... и во контекст на темава - неподобен е за секс :D ... не се познаваме, не се сакаме, не ни е ни битно како изгледаме еден пред друг ...

  Другар - човек кој ме познава од времето на ем а еса са, кој ги знаеше моите тајни места на жмурка, со кој играв нека бие, нека бие....., тој кој ми се смееше кога прв пат се заљубив, тој кој имаше обврска да ме извлече од дома, тој кој се радуваше на секој мој положен испит, на моето вработување, со кого ги делевме поканите за свадба ( ова е една др. приказна :) ) , беше тука кога се роди моето :sun: , тој кој ги трпи сите мои моменти... и сега вреди ли на ова да додадам тој со кој имав повремен секс???? Не мислите дека само ќе ја уништи сликата?
   
  На MarchelineAmaru, Meggy, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  кога едниот од бившите ми предложи да бидеме фак бадис(нели претходно расчистено со емоции, и се останато, а потоа се заљубил во друга жена) ми беше толку понижувачко, што не сакав ниту да му одговорам, иако одговорот беше и остана НЕ

  а пред неколку месеци се мував со еден тип,и некако беше блиску до такво другарче, ама ете не се случи тоа,за на крај се приврза за мене, ама јас за него не,и потоа се запознавме со сегашниов тип,излегувавме, се засакавме и мувачов исчезна:)
   
 8. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.166
  Абе срцекршачка различно е ексот да ти предложи вакво нешто и да си имаш со него и после крај на врската секс ... Ама има разлика од тоа другар да ти предложи нели ???

  Со ексот си имала врска, си имала интима никому ништо и па тек онака ради реда да си се ѕирнете, ама другар тоа да ти го предложи ??? Више и станува за понижување , и време за разбистрување на нечии мисли на кој кај му е местото .

  Разлика има тука од бивши до другар :)
   
 9. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  658
  На западу ништа ново...

  Ниту имам, ниту би имала, ниту ги осудувам оние со ваков пријател... поточно, ебач.
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 10. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  за понижување, панижувачки ми е од двајцата најискрено
  а за расчистени сметки, средено е се :)
   
 11. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.609
  Ако двајцата сме слободни, здрави и расположени why not?

  Мислам... стварно зошто да не?
  -Доваѓам кај тебе за саат, океј?
  -Океј.
  Една флаша вино, неколку слатки со многу шлаг, секси облека и чук чук на врата.

  -Пушти музика.
  Нема проблем.
  Фина атмосфера, отвара вино, ги полни чашите, разговор за тоа како си го поминал денот или не; почнуваш со лажичето да зимаш од слатката, кога гледаш шлаг му останало на устата, оп ќе го лижнеш малку, он продолжува да те лиже многу итн итн.

  Ќе се забавуваме, ќе се дружеме и ќе се радуваме!
  Ако се заљубам во него ќе му признаам, ако биде нешто арно, ако не па арно, ќе поплакам и ќе ми помине :D Шо е лесно во животот?
   
  На WarriorAngel, Jenniffer, tessie и 9 други им се допаѓа ова.
 12. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.235
  Допаѓања:
  1.310
  Ејдиии бетар од животнине сме се сториле ,дури тие повеќе осет имаат...
  Од некој непознат ,до најдобар другар ,добро бе луѓе гледа ли некој нешо нормално тука?
  Или јас сум удрена в крило па не ги сфаќам таквите "хормонални пореметувања" :^) :rofl: ,или светов е заминат у бестрага во смисол на морал и самопочит и остало.


  Од мене - НЕ за ебач ,па кој како сака нека си се ебе.
   
  На slavica999, srcekrsacka, softqueen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  718
  Ја не сум имал, ама сакам да имам фак френдица. :) Интересен ми е самиот податок да имам сексачица т.е. јебозовна цура. :D Можам да ја замислам таа тензија што ќе лебди во воздухот неколку моменти пред да се фрлиме на актот. :) Ама ќе се развие љубов кога тогаш и ќе си станеме дечко и девојка хаха. Модерно време е, не изигравајте светици, признајте дека сакате да си го примате, ама се плашите јавно да го соопштите тоа. :lol: Секој оџак си сака оџачар хехехе. И мислам дека е убаво чувството редовно да се сервисира оџакот. :rofl: Ова многу ме потсети на една смешна реченица: Let's f*ck until we fall in love. :lol: :lol: Баш така му доаѓа работава.
   
 14. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.862
  Мир во светот и Relax & Tone.

  Ова е слободна држава, како што Уставот умее да каже, а да преќути во исто време.
  Моралот е она што самото општество го креира, додека грижата на совест е производ на тоа како ние подоцна го сфаќаме збиднувањето.
  Јасно, после 1 јуни нема каење, затоа ни дал дедо Боже способност да размислиме, за потоа да не го оптеретуваме со молитви да ни прости.

  Фак бади ми се чини како нешто добро, опуштено и на моменти неопходно. Сексот е потреба, без притоа да го сфати некој ова како фраза искажана од животно, а во периоди кога врска ти причинува поголемо оптоварување и болка, доволно е да си имаш ваква “врска“ без обврска.

  *Во врска со најдобриот другар спомнат како фак бади.
  Сеуште старомодно верувам дека на најдобар другар гола да му се слечам, нема да рече Ај! и да се разлигави и запафта.
  Најдобар другар и другар за секс не смеат да се поклопуваат. Во спротивно постојат аномалии во вашите подразбирања за другарство и привлечност.
   
  На tessie, TeddyGrey, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Idonea

  Idonea Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  642
  ако има добар договор, и се разбира добар секс, оваа работа функционира одлично.
  Не би го мешала my friend with benefits со другар, ниту другар би ми станал вакво нешто. Си се мувал, не сте сакале врска поради х причини, сте продолжиле да се мувате, дошла работата до секс, било совршено, и сте решиле така да остане ;)
  Што е тука за осудување?
  Јас сум ЗА ако двата се сингл.па и да не сте, ваш проблем, не? Сакам да кажам не е страшно да имаш секс со некој а да не си во врска, се разбира, тоа да не го правиш со секој. Мислам дека само кој не го пробал ова може да суди,верувајте, фантастично е !
   
  На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  4.652
  Правна поука-
  Ај да се изе.еме ама да не ни улегне
   
 17. Idonea

  Idonea Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  642
  Правна поука-
  Ај да се изе.еме ама да не ни улегне[/quot

  Воопшто не! почитувам сечие мислење па нема да навлегувам во непотребни дискусии, само ако мислеше со заљубувањето, лично сметам дека тоа доаѓа од главата, па така јас на пример никогашне сум се заљубила во некој во кој баш не сум сакала да се заљубам..
   
 18. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  6.588
  Нема подобра работа за период кога не ти е до дечко. Уште ако близу живеете ехеее :) Само малку е играње со оган за некој што не му држи г'зот пошто многу лесно може да се комплицира ситуацијата,па да се умешаат подлабоки емоции.
   
 19. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.702
  Немам ништо против, ако двајцата сакаат и се расположени за добар секс. Единствен проблем се чувствата што би можеле да се појават, затоа треба да имаме самоконтрола.
  Во моментов немам вакво пријателче, но сум имала и пак би имала, по потреба. :)
   
 20. anamar

  anamar Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Sto ima vrska mozes da imas decko a da imaas i prijatel za seks (se zavisi od tvojot decko ) ;)
   
  На bebe-m му/ѝ се допаѓа ова.