1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пријател за секс (F*ck-friend)

Дискусија во 'Секс' започната од MILENA1, 26 ноември 2009.

?

Сте имале ли пријател за секс по потреба?

  1. Да

    592 глас(а)
    42,2%
  2. Не

    811 глас(а)
    57,8%
  1. perlaa

    perlaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2011
    Пораки:
    1.223
    Допаѓања:
    788
    Не сум имала ваков 'Пријател' ниту пак сум размислувала за таков.

    Туку сакав да прашам. Што ако некоја од тие што имат F*uck friend остане бремена? Ќе абортира :^) Пошто постои шанса да не се сакат туку само се за забава заедно.
     
  2. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Несакам ни да слушнам за таков ’’пријател‘‘ а не пак да имам!
    За да имаш секс со некој па најпосле треба да имаш и чувства кон него.
    Колку што знам јас од љубовта проникнува страста.
    Не само ајдее е*исе со некој па утре има тој и друга ’’фак пријателка’’,па ајде после карање за другарчето што има многу ‘пријателки‘.
    ццц :fubar:
     
    На Majajoy му/ѝ се допаѓа ова.
  3. emekreme

    emekreme Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    206
    ако го имаш некого само за секс, МОРАШ да користиш кондом, МОРА да се пазиш, НЕСМЕЕ да свршува во тебе, како ке останеш бремена ако не го почитуваш ова горе напишаново
     
  4. MarioCasas

    MarioCasas Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    111
    potpolno se slozuvam so se
     
  5. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.019
    Пол:
    Женски
    не сум имала ваков пријател ниту би сакала да имам :|
     
    На Majajoy му/ѝ се допаѓа ова.
  6. u.m.e.t.n.i.k

    u.m.e.t.n.i.k Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    4
    mnogu interesna temicka :) jas momentalno si imam f*ck-frendica i najbolje ni e :) bez ustrucavanje slobodno muabeti za se najotvoreno bez APLA nisto prekutuvanje ... si se znae na so sme si ... ubavo ni e :) tuka sme eden za drug :))) nema losa strana majke mi :D ona slobodno so koj saka so saka moze da si prai isto i jas ... nikakvi ogranicuvanja .. ednostavno koa si iame potreba alo alo ae doagaj :D i toa e toa xD milina :D
     
    На tatjanasakalieva и ivvy86 им се допаѓа ова.
  7. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    мислам дека да имаш секс подолго време па и да е без обврски нема шанси да не се развијат чуства бар кај едниот од нив. Така да таа цела фарса ќе пресане баш поради тоа. Едниот од нив ќе сака нешто поериозно а другиот не. Па љубомора. Така да или врска ќе биде како што треба или ништо од тоа
     
  8. cinderellaff2

    cinderellaff2 Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    seks so drugar

    Sto mislite za seks so drugar ( ne blizok, so koj si se svigate veke 3 godini) a vo meguvreme i dvajcata imate vrski i toa dolgi??

    Znaci vaka, imam dolga vrska so decko mi 5 godin, prv mi e i se e ok , ama poslednava godina mi e mn monotono, nisto ne mi se slucuva i nz dali go sakam poveke..
    I vo edna vakva faza "drugar mi" koj me sviga dolgo vreme i mi se pusta a i mene mi e sipatija gi napna epten rabotite, ne deka ja nejkev ama deka nesakam da go varam decko mi i nikogas go nemav varano.. i se smuvavme i posle mesec dena sleduvase i seks.
    I sega ja sum so decko mi, on so devojkata ama nie se gledame povtorno.. Jas navistina nemav nikakvo iskustvo pred ova, bev samo so decko mi i mislam mi trebase nesto vakvo.. No problemot sega e KADE VODI OVA?- mislam ja imam decko imam super vrska, ama morav da probam i nekoi dr raboti a i drugarot ima devojka a sepak i dvajcata sakame da prodolzime da si se gledame.. Dali ova znaci deka sepak jas, pa i drugarmi nemame bas sovrseni vrski.. dali ova znaci deka si davame raboti koj ni falat vo vrskite? Dali e vo red da prodolzime da si se gledame, so dogovor deka i dvajcata sakame da probame nesto novo a nemame dr izbor osven vaka? I kako bi zavrsilo ova? -Nesakam na kraj nekoj da bide povreden, drugar mi mi znaci, mislam ne mozam da kazam deka mi e drugar zosto sme vo nekoja 'vrska'. Nemam nekoi posebni ocekuvanja od nasiot odnos, no mi znaci i mozebi potsvesno i pomisluvam za vrska vo vistinska smisla ponatamu, ama sepak nz kako bi se slucilo toa, tolku sum zbuneta nz kako bi raskinala i so decko mi-premnogu me saka, a za zal jas nz dali mozam da go kazam istoto.. Ve molam za mislenje i sovet ili pak ako imate nekoe licno iskustvo da go spodelite.
     
  9. Kajafeminka

    Kajafeminka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    26
    seks so drugar


    Незнам дали јас сум правилната да ти дадам совет но мое мислење е.....Кога веќе еднашка си го изварала дечкоти значи нешто не е во ред за да дојде до тоа варање....Мој совет е побрзо реши си го проблемот не ја одолговлекувај работата ако ти е поубаво со тој сто го кажа како другар и на него ако му е убаво со тебе обидетесе да бидете во врска...немој да ди ја стегаш душата со некој 5 години значи во животот се додека не пробаш нема да знаеш можеби со овој ке ти биде подобро .......... И пак ке се повторам кога веќе еднаш си му нашла замена значи не е доволно добар за тебе тука значи има нешто што тебе не те исполнува ако сега го потиснеш тоа утре во брак ке ти се случува истото.. ти кажувам од мое лично искуство :)
     
  10. Candy20

    Candy20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    65
    Јас имам моментално пријател за секс еве така да го наречам и најубаво ни е. Меѓусебе имаме отворен муабет, што он сака, што него го пали, најубавите пози, меѓусебно задоволство. Знаеме дека се гледаме само за таа работа, знаеме и двајцата што сакаме и тоа е тоа. Тој ми е прва љубов па за мене чувството е прекрасно. Сепак, што сум разговарала и со други особи, сексот со пријател е океј ама на подолг рок се некој во некого се заљубува...
     
  11. Ph0enix

    Ph0enix Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    325
    Имав еднаш таква пријателка, беше прекрасно, но не би имал повторно. Траеше некои 11 месеци, во кои мислам дека го живеев врвот на сексуалните задоволства (зашто отворено зборував со неа кој што сака), но се’ се сруши еден ден, откако по еден мини-инцидент излезе на виделина дека и кај двајцата се јавиле чувства и посесивност...
    Со таа девојка денес немам никаков контакт.
     
  12. Sandraprilep

    Sandraprilep Активен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    секс пријател можи да се има но ако се почуствува дека двајцата почнуваат да се влубуваат зошто да не направат врска така да можи да се има но првин да се познава барем малце од малце партнерот :D
     
  13. makarov

    makarov Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2012
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    47
    Читајки ги постовите, некако испаѓа дека fuck friend треба да е вистинскиот партнер...зошто? Па од сите што сте напишале искуства сите истиот заклучок. Ќе парафразирам “ со неа/него ми било најбоље...отворен муабет, си кажува тоа што сака, си кажувам тоа што сакам “.

    Инаку интересна темичка. И да јас не сум имал fuck friend-ица, по се изгледа не ми фалело секс со партнерките, али читајки ве ме заинтригира ;)
     
  14. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    не сум имала секс со пријател но мој другар кој воедно му беше и другар на дечко ми на 2 годишна врска сега 4 тој ми вика сакаш да имаме секс стварно мн ме привлекуваш а знам идеш со мој другар па глупо ми е да ви расипувам врска ,јас тука ладно го одбив и му кажав не и потоа истово му го кажав на дечко ми кој збесна и не веруваше и од тогаш ни јас ни он не збориме со типов кој мислеше дека секоја може да ја има
     
  15. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    море ептен напреднал светов ,во мое време Е*ачи ги викаа,а сега во "модернава" ера F*ck friend-ој :lol:
    мое мислење секс и другарство не одат заедно,Е*ачи си е Е*ачи,а Другар си е Другар
     
  16. Emi93

    Emi93 Активен член

    Се зачлени на:
    26 август 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    16
    Не, сум немала фак френд до сега, зашто имам дечко, и немам потреба од тоа. Но, не гледам ништо лошо тука, двајца напалени да се искористуваат за секс секогаш кога ќе имаат потреба од тоа. Кога би немала дечко, а би имала потреба од секс, и кога не би сакала врска, искрено многу повеќе би имала таков “фак френд“. Подобро така отколку да менувам сексуални партнери цело време. Не за друго, можам некоја болест да закачам. :D
    Лошата страна е што мислам дека тоа не би издржало долго, како што некои девојки претходно напоменаа, од причина што секогаш едниот ќе се заљуби во другиот. Friends with benefits или No Strings Attached, класичен пример за тоа како би изгледало едно такво “пријателство“. :D :D
     
    На the.child му/ѝ се допаѓа ова.
  17. bebe-m

    bebe-m Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Машки
  18. x.x.x

    x.x.x Активен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Со еден колега немав некој којзнае каков контат, но ете последниов месец започна да ми ми пишува на фб и да бара да се видиме да „пиеме кафе“ и сл. И вчера беше денот кога се видовме. Бев кај него дома и се случи да имаме секс. Уште пред да ја почнеме таа работа си кажавме дека немаме никакви чувства еден кон друг и дека целта на се е да си поминеме и двајцата убаво т.е. авантура но се деси се да е сврти однопаку. Имавме шо имавме секс но тој не можеше да сврши. Долго време траеше сексот можеби еден саат и мене ми се смачи, не можев веќе и се тргнав. Ми рече дека за да сврши треба да го задоволам орално, поинако не можел, а јас не сакав затоа што и претходно никогаш не сум го правлеа тоа поради најчестата причина - гадно ми е. Иначе користевме кондом. Што мислите, моја е ли вината што не можеше да доѓивее оргазам или пак е до него? ве молам за мислења затоа што помислата дека по моја винна не свршил ме прави недоволно добра во сексот и тоа ме јади од внатре дека наместо нешто убаво доќивеав брука. После таква брука како би го гледала секој ден тој колега?
     
  19. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Хм горам од желба за вакво нешто ама тука во мојот град не !
    прво и основно тој фак френд од каде ке знае дека јас немам друг фак френд или повеќе такви факери како него ?
    второ незнам колку можам во него да имам доверба
    може да си вади муабети од типот еј брат оваа вака и вака..
    во мојот град таквите што си имаат фак френдови се курви
    јас не би играла така
     
  20. i...ja

    i...ja Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    177
    Да не беа филмчињата поим ќе немавте што е ова. Подобро читајте ги лектирите што сте ги испуштиле, можеби ќе приберете нешто покорисно.
     
    На Majajoy, daylight и lovely-girl им се допаѓа ова.