Пријател за секс (F*ck-friend)

Дискусија во 'Секс' започната од MILENA1, 26 ноември 2009.

?

Сте имале ли пријател за секс по потреба?

 1. Да

  419 глас(а)
  38,8%
 2. Не

  661 глас(а)
  61,2%
 1. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  792
  Не сум имала ваков 'Пријател' ниту пак сум размислувала за таков.

  Туку сакав да прашам. Што ако некоја од тие што имат F*uck friend остане бремена? Ќе абортира :^) Пошто постои шанса да не се сакат туку само се за забава заедно.
   
 2. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Несакам ни да слушнам за таков ’’пријател‘‘ а не пак да имам!
  За да имаш секс со некој па најпосле треба да имаш и чувства кон него.
  Колку што знам јас од љубовта проникнува страста.
  Не само ајдее е*исе со некој па утре има тој и друга ’’фак пријателка’’,па ајде после карање за другарчето што има многу ‘пријателки‘.
  ццц :fubar:
   
 3. emekreme

  emekreme Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  142
  ако го имаш некого само за секс, МОРАШ да користиш кондом, МОРА да се пазиш, НЕСМЕЕ да свршува во тебе, како ке останеш бремена ако не го почитуваш ова горе напишаново
   
 4. MarioCasas

  MarioCasas Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2012
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  36
  potpolno se slozuvam so se
   
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.798
  Допаѓања:
  66.994
  Пол:
  Женски
  не сум имала ваков пријател ниту би сакала да имам :|
   
 6. u.m.e.t.n.i.k

  u.m.e.t.n.i.k Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  mnogu interesna temicka :) jas momentalno si imam f*ck-frendica i najbolje ni e :) bez ustrucavanje slobodno muabeti za se najotvoreno bez APLA nisto prekutuvanje ... si se znae na so sme si ... ubavo ni e :) tuka sme eden za drug :))) nema losa strana majke mi :D ona slobodno so koj saka so saka moze da si prai isto i jas ... nikakvi ogranicuvanja .. ednostavno koa si iame potreba alo alo ae doagaj :D i toa e toa xD milina :D
   
  На ivvy86 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  139
  мислам дека да имаш секс подолго време па и да е без обврски нема шанси да не се развијат чуства бар кај едниот од нив. Така да таа цела фарса ќе пресане баш поради тоа. Едниот од нив ќе сака нешто поериозно а другиот не. Па љубомора. Така да или врска ќе биде како што треба или ништо од тоа
   
 8. cinderellaff2

  cinderellaff2 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  seks so drugar

  Sto mislite za seks so drugar ( ne blizok, so koj si se svigate veke 3 godini) a vo meguvreme i dvajcata imate vrski i toa dolgi??

  Znaci vaka, imam dolga vrska so decko mi 5 godin, prv mi e i se e ok , ama poslednava godina mi e mn monotono, nisto ne mi se slucuva i nz dali go sakam poveke..
  I vo edna vakva faza "drugar mi" koj me sviga dolgo vreme i mi se pusta a i mene mi e sipatija gi napna epten rabotite, ne deka ja nejkev ama deka nesakam da go varam decko mi i nikogas go nemav varano.. i se smuvavme i posle mesec dena sleduvase i seks.
  I sega ja sum so decko mi, on so devojkata ama nie se gledame povtorno.. Jas navistina nemav nikakvo iskustvo pred ova, bev samo so decko mi i mislam mi trebase nesto vakvo.. No problemot sega e KADE VODI OVA?- mislam ja imam decko imam super vrska, ama morav da probam i nekoi dr raboti a i drugarot ima devojka a sepak i dvajcata sakame da prodolzime da si se gledame.. Dali ova znaci deka sepak jas, pa i drugarmi nemame bas sovrseni vrski.. dali ova znaci deka si davame raboti koj ni falat vo vrskite? Dali e vo red da prodolzime da si se gledame, so dogovor deka i dvajcata sakame da probame nesto novo a nemame dr izbor osven vaka? I kako bi zavrsilo ova? -Nesakam na kraj nekoj da bide povreden, drugar mi mi znaci, mislam ne mozam da kazam deka mi e drugar zosto sme vo nekoja 'vrska'. Nemam nekoi posebni ocekuvanja od nasiot odnos, no mi znaci i mozebi potsvesno i pomisluvam za vrska vo vistinska smisla ponatamu, ama sepak nz kako bi se slucilo toa, tolku sum zbuneta nz kako bi raskinala i so decko mi-premnogu me saka, a za zal jas nz dali mozam da go kazam istoto.. Ve molam za mislenje i sovet ili pak ako imate nekoe licno iskustvo da go spodelite.
   
 9. Kajafeminka

  Kajafeminka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  26
  seks so drugar


  Незнам дали јас сум правилната да ти дадам совет но мое мислење е.....Кога веќе еднашка си го изварала дечкоти значи нешто не е во ред за да дојде до тоа варање....Мој совет е побрзо реши си го проблемот не ја одолговлекувај работата ако ти е поубаво со тој сто го кажа како другар и на него ако му е убаво со тебе обидетесе да бидете во врска...немој да ди ја стегаш душата со некој 5 години значи во животот се додека не пробаш нема да знаеш можеби со овој ке ти биде подобро .......... И пак ке се повторам кога веќе еднаш си му нашла замена значи не е доволно добар за тебе тука значи има нешто што тебе не те исполнува ако сега го потиснеш тоа утре во брак ке ти се случува истото.. ти кажувам од мое лично искуство :)
   
 10. Candy20

  Candy20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  65
  Јас имам моментално пријател за секс еве така да го наречам и најубаво ни е. Меѓусебе имаме отворен муабет, што он сака, што него го пали, најубавите пози, меѓусебно задоволство. Знаеме дека се гледаме само за таа работа, знаеме и двајцата што сакаме и тоа е тоа. Тој ми е прва љубов па за мене чувството е прекрасно. Сепак, што сум разговарала и со други особи, сексот со пријател е океј ама на подолг рок се некој во некого се заљубува...
   
 11. Ph0enix

  Ph0enix Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  327
  Имав еднаш таква пријателка, беше прекрасно, но не би имал повторно. Траеше некои 11 месеци, во кои мислам дека го живеев врвот на сексуалните задоволства (зашто отворено зборував со неа кој што сака), но се’ се сруши еден ден, откако по еден мини-инцидент излезе на виделина дека и кај двајцата се јавиле чувства и посесивност...
  Со таа девојка денес немам никаков контакт.
   
 12. Sandraprilep

  Sandraprilep Активен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  0
  секс пријател можи да се има но ако се почуствува дека двајцата почнуваат да се влубуваат зошто да не направат врска така да можи да се има но првин да се познава барем малце од малце партнерот :D
   
 13. makarov

  makarov Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  46
  Читајки ги постовите, некако испаѓа дека fuck friend треба да е вистинскиот партнер...зошто? Па од сите што сте напишале искуства сите истиот заклучок. Ќе парафразирам “ со неа/него ми било најбоље...отворен муабет, си кажува тоа што сака, си кажувам тоа што сакам “.

  Инаку интересна темичка. И да јас не сум имал fuck friend-ица, по се изгледа не ми фалело секс со партнерките, али читајки ве ме заинтригира ;)
   
 14. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  не сум имала секс со пријател но мој другар кој воедно му беше и другар на дечко ми на 2 годишна врска сега 4 тој ми вика сакаш да имаме секс стварно мн ме привлекуваш а знам идеш со мој другар па глупо ми е да ви расипувам врска ,јас тука ладно го одбив и му кажав не и потоа истово му го кажав на дечко ми кој збесна и не веруваше и од тогаш ни јас ни он не збориме со типов кој мислеше дека секоја може да ја има
   
 15. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.026
  Допаѓања:
  15.309
  Пол:
  Женски
  море ептен напреднал светов ,во мое време Е*ачи ги викаа,а сега во "модернава" ера F*ck friend-ој :lol:
  мое мислење секс и другарство не одат заедно,Е*ачи си е Е*ачи,а Другар си е Другар
   
 16. Emi93

  Emi93 Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  16
  Не, сум немала фак френд до сега, зашто имам дечко, и немам потреба од тоа. Но, не гледам ништо лошо тука, двајца напалени да се искористуваат за секс секогаш кога ќе имаат потреба од тоа. Кога би немала дечко, а би имала потреба од секс, и кога не би сакала врска, искрено многу повеќе би имала таков “фак френд“. Подобро така отколку да менувам сексуални партнери цело време. Не за друго, можам некоја болест да закачам. :D
  Лошата страна е што мислам дека тоа не би издржало долго, како што некои девојки претходно напоменаа, од причина што секогаш едниот ќе се заљуби во другиот. Friends with benefits или No Strings Attached, класичен пример за тоа како би изгледало едно такво “пријателство“. :D :D
   
  На the.child му/ѝ се допаѓа ова.
 17. bebe-m

  bebe-m Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Машки
 18. x.x.x

  x.x.x Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Со еден колега немав некој којзнае каков контат, но ете последниов месец започна да ми ми пишува на фб и да бара да се видиме да „пиеме кафе“ и сл. И вчера беше денот кога се видовме. Бев кај него дома и се случи да имаме секс. Уште пред да ја почнеме таа работа си кажавме дека немаме никакви чувства еден кон друг и дека целта на се е да си поминеме и двајцата убаво т.е. авантура но се деси се да е сврти однопаку. Имавме шо имавме секс но тој не можеше да сврши. Долго време траеше сексот можеби еден саат и мене ми се смачи, не можев веќе и се тргнав. Ми рече дека за да сврши треба да го задоволам орално, поинако не можел, а јас не сакав затоа што и претходно никогаш не сум го правлеа тоа поради најчестата причина - гадно ми е. Иначе користевме кондом. Што мислите, моја е ли вината што не можеше да доѓивее оргазам или пак е до него? ве молам за мислења затоа што помислата дека по моја винна не свршил ме прави недоволно добра во сексот и тоа ме јади од внатре дека наместо нешто убаво доќивеав брука. После таква брука како би го гледала секој ден тој колега?
   
 19. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.809
  Допаѓања:
  7.007
  Хм горам од желба за вакво нешто ама тука во мојот град не !
  прво и основно тој фак френд од каде ке знае дека јас немам друг фак френд или повеќе такви факери како него ?
  второ незнам колку можам во него да имам доверба
  може да си вади муабети од типот еј брат оваа вака и вака..
  во мојот град таквите што си имаат фак френдови се курви
  јас не би играла така
   
 20. i...ja

  i...ja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2012
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  105
  Да не беа филмчињата поим ќе немавте што е ова. Подобро читајте ги лектирите што сте ги испуштиле, можеби ќе приберете нешто покорисно.
   
  На daylight и lovely-girl им се допаѓа ова.