1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пријател за секс (F*ck-friend)

Дискусија во 'Секс' започната од MILENA1, 26 ноември 2009.

?

Сте имале ли пријател за секс по потреба?

  1. Да

    592 глас(а)
    42,2%
  2. Не

    811 глас(а)
    57,8%
  1. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Кога би немала дечко, а не би сакала да сум во врска (иако се надевам нема тоа да се случи) мислам дека би била ЗА. Ова е чисто за задоволување на природна потреба и ништо друго. Мислам, многу нормална работа би била таа, се додека се случува со еден, максимум двајца. :)
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Не сум имала и мислам дека не би имала ваково пријателче... :D
    Мене лично ми е глупаво да легнам со некој кој знам дека никогаш нема да ми биде ништо повеќе од партнер за секс и со некој кон когу освен физичка привлечност немам ништо друго.
    Сепак не би осудувала некои кои имаат/имале - Секој си има право на избор во животот но под услов да не се во врска. Да одиш со френдот од причина што партнерот ти досадил за мене е незамисливо...
    А на децава од 16-17 години изгледа премногу им работат хормоните. Неможеле без секс па сите со френдови... :D

    Бтв - мислев дека кај нас слабо се случуваат вакви работи но очигледно филмовиве имаат влијание врз народов... :wasntme:
     
    На Majajoy и thelittle17 им се допаѓа ова.
  3. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485

    Извини ке те поправам малце :!: не е до филмовите ,до америчките батаци е :lol:
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138
    Јас пред некој ден се обидов да поставам нова тема која од прилика гласше: Дали сте имале секс со другар и потоа да продолжите да бидете другари, но ми ја заклучија темата и ме упатија на оваа тема. Иако сметам дека оваа тема е поинаква но очигледно некои ја имаат сватено како секс со другар, а фсушност F*ck Friend e како што рече една членка погоре Еб*ч а не другар со кој што сте се Изе*але т.е f*ck friend e човек со кој се глдате само за секс нешто слично на курв само во машло издание. Но еве да ја прошириме теава и во та насока. Дал сте имале другар со кој одвреме навреме сте се еб*ле а официјално сте биле и понатаму само другари и сте имале одвоени врски т.е сте биле и вие и другарот во врска со друг партнер.
     
  5. makarov

    makarov Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2012
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    47
    Па во овој случај мислам дека имаше а и сеуште важи тој збор...„швалер“.
    Или грешам?
     
  6. anaantonia

    anaantonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    122
    грешка си.Швалер нема.Има љубовник/љубовница ама тоа само во брак. :)
     
  7. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Да, сме имале. Немавме врска со други, но си бевме и најдобри другари и си се е*евме јако,
    до денес. :wasntme:
     
    На Somnitelno-Lice и ivvy86 им се допаѓа ова.
  8. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    не сум пробала вакво нешто ама глеам повеќето ги читам тука ми се гледа како возбудливо :D зошто неможам да кажам не за нешто што не сум искусила :)
     
  9. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Не сум имала до сега вакво пријателче ]:)
    Се зависи од моментот. Never say never :)
     
  10. kristinamk

    kristinamk Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    4
    da sum imala i use imam so nego mada dvajcata sme vo vezi ... a najcudno e so eden bez drug nemozime a edvaj gi trpime tie so gi imame.. ;)
     
  11. bella21

    bella21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    13
    А зашто ги мачите тие со кои што сте во врска?
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  12. aleks26

    aleks26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Не никогаш не сум имала,а и неверувам од сега да ќе имам мада немам ништо против некој што си решил во животот да си има пријател за секс немаат врска,но сексот одлично им оди по птреба ке се најдат во заеднички кревет а понатака се одлични пријатели. Ама ова некако не ми е сватливо јас сум во врска пријателот е во врска но сепак тој ми е пријател за секс.Ова више преоѓа во изневерување или можеби грешам незнам.
     
    На LICEN-LONDON му/ѝ се допаѓа ова.
  13. emacvetkoska

    emacvetkoska Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    ко двајцата сме слободни, здрави и расположени why not?

    Мислам... стварно зошто да не?
    -Доваѓам кај тебе за саат, океј?
    -Океј.
    Една флаша вино, неколку слатки со многу шлаг, секси облека и чук чук на врата.

    -Пушти музика.
    Нема проблем.
    Фина атмосфера, отвара вино, ги полни чашите, разговор за тоа како си го поминал денот или не; почнуваш со лажичето да зимаш од слатката, кога гледаш шлаг му останало на устата, оп ќе го лижнеш малку, он продолжува да те лиже многу итн итн.

    Ќе се забавуваме, ќе се дружеме и ќе се радуваме!
    Ако се заљубам во него ќе му признаам, ако биде нешто арно, ако не па арно, ќе поплакам и ќе ми помине Шо е лесно во животот.


    Потполно се согласувам со ова.сум имала вакви пријателчиња и било баш супер.Секој за својата потреба...рано е да мислиме сериозно.еден е животот преживеј го како што сакаш и умееш...зошто до крај на животот ке бидеме врзани со еден маж...затоа додека може да се ужива таквите пријателчиња се добредојдениии
     
    На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Zaboravena

    Zaboravena Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    70
    Ја имав нешто као fuck friend. Ама овој беше орален fuck friend само :D
    Дугачко време се дешаваше тоа, ама еве, прерасна во фина врска :)
     
  15. Somnitelno-Lice

    Somnitelno-Lice Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    248
    Friend-ствово е зезнато само од два аспекта.

    Едниот е доколку сте во врска, па ваквиот friend автоматски би значел изневерување. Е сега некого сигурно го возбудува и му го крева адреналинот токму тоа...да легнува и со друг, додека има партнер, па егото на '' колку сум јак/а, го држам господ за **** '' , рипа на максимално ниво.

    Вториот проблем, кој повеќето од вас го спомнаа во коментарите, се однесува на емоционалноста. Неможе да има F*ck friend некој кој лесно се ззаљубува и бара емоции. Така човек се чувствува искористен и бескорисен.

    Во сите други случаи, кога постои взаемен интерес...дозволено е и оправдано, зошто да не :)

    П.С. Прво сакав да си кажам и за мене...ама ај нема смисла да си ја изгубам сомнителноста :lol:
     
  16. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    ааааа не може така :D :D
    ајде кажи си , штом спомна иди до крај :lol:
     
  17. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Да, но кога не сум бил во официјална врска.
    Потребно е. Понекогаш. :(
    Важно е да нема забуна кој што очекува.
    Имало и кога сум побарал од милосрдие (ама ептен бев загорен) :D
     
  18. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138
    Во денешно време најдобро е да имаш фак френд и не ти треба врска само некој да те замара со неговите љубоморни испади. А, што се однесуа до тоа да имаш фак френд додека си во врска па дури и во брак не е тешко само ако знае тој фак френд да молчи и да си ја леда работата.
     
    На stoilovat и bitolski69 им се допаѓа ова.
  19. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Да, воопшто не е тешко, е.бачи на сите страни. Да си ја гледа работата во стил квалитетно да е.е ?!?! Зошто тогаш па и да се мажиш :?:
     
    На Majajoy и kravce им се допаѓа ова.
  20. samojed

    samojed Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2011
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    12
    Јас имав факфренд ама се заљубив многу во него, мислев дека и он ги има истите чуства за мене дека една ден ке премине тоа во врска ама се излажав вчера бевме заедно и он ме нарече другарка дека ме сакал само како другарка мене ми стана претешко и почнав да плачам пред него и тоа само уште го налутив повеке ми рече дека се однесувам како дете дури ми удри шамар дасе смирам несакал да ме гледа да плачам, а знае дека го сакам, и пак со тоа што се гледаме ми дава лажна надеж дека ке бидеме заедно. вечерва мисе јави му реков неме барај повеке несакам да бидам со некој што ме гледа како другарка и он вели дека не свакам незнам што да правам веке а ете он не сака врска а јас го сакам многу ама ете од 1 страна сакам даго гледам од друга страна неможам повеке вака сакам да имам врска а не тајно јас сум против тајните врски а се во такви се заљубувам на такви наидувам. Јас и о имаме различни гледишта он само на секс мислли а јас на лјубов со чуства сакам водење љубов со емоции а него побитен муе сексот а емоциите не. Секогаш пред дасе видиме ми вели кесе галиме вака така кога кесе видиме ги нема тие потребни чуства го нервира долга предигра мрази гушкање после секс и јас се осекам како испонижено како да не вредам ништо за него а 2 години се гледаме. А порано не беше таков спрема мене имаше емоции од негова страна а сега ништо нема како само на секс дасе сведува нашето гледање а секој ден ми се јавува како дасум му другарка цело време го занима засе во мојот живот и за сите мои другарки