1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми и совети во врска со пријателството

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од poppie, 21 јануари 2010.

  1. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Јас да. Знам дека сум голема будала што го правам тоа ама секогаш им давам втора шанса на другарките...
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.425
    Пол:
    Женски
    Степенот на оддалеченост има важна улога тука. Тоа личи на користољубие но јас мислам дека не би ја откачила. Секако дека треба и за пријателите да се има време, а не да се заборават штом се почне врска, па после кога имаат потреба да се јавуваат, но јас ете би дала шанса. :)
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Но кога ке си размислиш поубаво некогаш и не треба да даваш втора шанса, затоа што не заслужуваат, каде беа кога ги бараш, кога ти требаа, нормално дечкото им беше побитен од другарката, според мене треба и двете страни да се битни, и за двете да се одвојува време. Поправи ме слободно ако грешам, ова прашање од секогаш ме мачело. Ма и ја сум најголема будала што секогаш им давам шанса, не сите заслужуваат да им дадеш шанса.
     
    На parksey му/ѝ се допаѓа ова.
  4. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Да во право си ама секогаш има две страни. Можеби некогаш и ние несвесно сме повредиле некоја наша другарка без да знаеме. Ние за себе си мислиме дека сме најдобри и самите себе си сме си најдобар адвокат секогаш, ама некогаш треба да се погледнат и двете страни.
    Имав пример кај една моја другарка се жали од нејзина другарка како ја запоставила кога нашла дечко а сега оваа истото го направи. До некаде ги разбирам ајде заљуени се среќни се ама секогаш треба да има баланс.
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Во право си, ама ипак постои но кај мене, затоа што кога ке фати нов дечко истото ке го прави, сигурна сум во тоа, затоа што ја знам како дише.
     
  6. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.425
    Пол:
    Женски
    Се даваат шанси, но не вечно. :) Ти значи ли пријателството со неа?
     
    На parksey и Crna Dama им се допаѓа ова.
  7. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Те разбирам многу убаво, да сме повредиле не викам не, но сигурна сум дека ние не би го направиле тоа никогаш, затоа што ипак другарки си требаат, исто и дечко, и да ке се заљубат, срекни се мило ти е за тоа, и срекна си што се и они срекни, ама не разбирам само зашто мора така да прават. Кога знаеш дека пак ке се вратиш, и дека пак ке ја побараш другарката не ја откачувај ради дечкото, затоа што не сите даваат шанса како нас.
     
    На SnowWhite8 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Да ми значи, и тоа многу... Не знам како да постапам, не сакам да згрешам.
     
  9. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Разговарај со неа кажи и што ти смета.
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.425
    Пол:
    Женски
    Мислам дека, штом ти значи, повеќе ќе згрешиш и ќе се каеш ако дозволиш да ја изгубиш. Бидете искрени една кон друга, а со текот на времето нели човек се менува, таа (се надевам) ќе научи дека пријателите се подеднакво важни како дечкото.
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Ке разговарам, ти благодарам за советот, имај најубава вечер :hug:
     
    На SnowWhite8 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Ке те послушам, исто и јас се надевам дека еден ден ке се смени, и дека ке научи. Ти благодарам многу битерке, многу ми помогна, имај убава вечер :l:
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Maja95.

    Maja95. Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    @Crna Dama јас би и дала шанса. Не гледај толку буквално на тоа. Кога ќе си фати некоја дечко нормално е да сака повеќе време да поминува со него што не значи дека тебе треба на цело да те откачи, но можеби поретко ќе се гледате. Тоа е секогаш така , и не само кај тебе во твојот случај. Дружи се со неа , излегувај, но биди резервирана. Не мора да ти биде најдобра другарка.
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Оф главата ми е хаос ако ми верувате, многу размислував за ова секоја вечер, и затоа сакав да побарам совет на фемина, ме интересираше вие што би кажале, и што би направиле. Зарем само јас ли сум таа што одвојува исто време и за двете страни, не знам стварно.....Сепак фала ти многу
     
  15. Maja95.

    Maja95. Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Единствена не си , сигурно. Но не очекувај секогаш позитивен фидбек доброто со добро да ти се враќа. Знаеме дека тешко е да се најде вистински пријател во буквална смисла ,идеален и без мани, со кој ќе имаш се и ќе можеш се да споделиш....Но барем доволно е да имаш некој со кој ќе можеш да искочиш, да се насмееш , да испиеш кафе..
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    И нема да ти кажам, денеска е многу ретко да најдеш вистински пријател, што ке биде секогаш тука за тебе, што нема никогаш да те остави, тоа више го нема, од многу одамна. И поубаво нека имам една другарка вистинска, него ли 100 лажни околу мене. А за кафе секогаш има пријатели, и секогаш ке најдеш, него нема вистински, со кои ке можеш да споделиш све, како што кажа ти.
     
  17. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Да, би се дружела повторно.
    Мислам дека имаш право да ја прашаш зошто се оддалечила. Веројатно по одговорот и реакцијата ќе процениш што да направиш доколку повторно го направи истото.
     
    Последна измена: 17 октомври 2017
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Maja95.

    Maja95. Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Не реков лажни пријатели да имаш, но идеален по твоја мерка нема да најдеш сигурно , како што и ти самата кажа вистински пријател на денешно време е тешко да се најде.
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Тоа и планирам да го направам, дефинитвно морам да седнам со неа и да направам еден убав муабет. Ти благодарам мила.

    Свесна сум за тоа дека и нема да најдам по моја мерка пријатели, ама барем знам дека ке биде секогаш тука за мене, како и јас за неа. Точно дека во животот без секого се може, и се живее, ама не можеш да си сам, како што кажа ти, друго е кога имаш пријателка, или другарка, со која ке можеш да испиеш кафе, да искочиш, и да споделиш све со неа. Да знаеш дека секогаш сте двете тука, една за друга. Ипак фала ти многу на советот уште еднаш, имај убава вечер.
     
    На friendy и Maja95. им се допаѓа ова.
  20. Bella15

    Bella15 Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2017
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Pozdrav, jas sum nov clen, no odamna sakav da se zaclenam bas ste mi interesni. Sakav da ve prasam za mislenje dali e mozno vasata najdobra drugarka da odbegnuva namerno da se videte so drugarot na nejziniot decko za slucajno "da ne bide rabota" so vas dvajca ? Se nadevam me razbravte sto ve prasuvam. Koj ne me razbral ke objasnam.