Проблеми кај бебињата

Дискусија во 'Бебе' започната од cindy, 27 јуни 2011.

 1. tanja11991

  tanja11991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2013
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Само од десната града цица од левата многу ретко затоа се одмолзувам иначе ќе мора да барам друго цуцле а од која аптека ја купи таа на МАМ?
   
 2. Sofronko

  Sofronko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  634
  Допаѓања:
  875
  Пол:
  Женски
  I moeto ne sakase da pie mleko od chiko shishe, od loco croco kupiv mam mnogu se dobri i super gi prifati probaj so niv i cuclata im e poprilagodliva za pienje
   
  На tanja11991 и sunmoonstars им се допаѓа ова.
 3. sunmoonstars

  sunmoonstars Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2016
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  479
  Пол:
  Женски
  Od aptekite na Eurofarma kaj nas vo mjot grad samo kaj niv gi ima, vo Skopje moze gi ima na poveke mesta. Obicno na Nuk gi prifajkaat poveketo bebinja, no eve moeto samo taa na MAM i nikoja druga, (a pred da se rodi i jas ko tebe kupiv cel set od 6 sisinja na Chicco). A inaku toa sto cica od ednata grada pocesto, bebinjata si imaat "omilena grada", no nasila ke go mestis i na drugata, period mu e, isto bevme i nie, samo na desnata, place, vristi ko go stavam na drugata. No eve bas vcera citav edna statija, desnata grada proizveduvala poveke mleko, pa zatoa okolu 70% od bebushite ja pretpocitat ;)..kolku e tocno toa neznam, mada mislam toa e individualno.
   
  На tanja11991 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Yassie96

  Yassie96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2017
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  229
  Пол:
  Женски
  Се надевам фала :*
   
  На Poppins му/ѝ се допаѓа ова.
 5. BirMelek

  BirMelek Популарен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2013
  Пораки:
  2.535
  Допаѓања:
  13.946
  Пол:
  Женски
  И мојата имаше исто. Хематом од пораѓајот, се случува кај спонтано родени деца. Се повлече. Педијатарот ми рече дека не ги боли, ако ти е мака за тоа :)
   
 6. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.062
  Допаѓања:
  57.392
  Пол:
  Женски
  Жени загрижена сум керка ми често дури спие навечер се закашлува. Значи се случува само навечер. Кашла неколку секунди, одма се размрдува, ке се намести и пак си заспива. Нормално ли е? Има 9+.
   
 7. gjul

  gjul Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2012
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  216
  Zdravo mamicki mojata bebuska utre pravi dva mesec pa me interesira kako da ja naucam da fala sise i cuce zaso voopsto ne pie ni vodicka se grozi od nejze a cajceto i kapkite za koski i espumisanot i gi da vam vo izmolzeno mlekce so folna spric i toa so sila mleko to ne mi go saka ni vo sise ni vo spric a za adaptirano da ne zboram.
   
 8. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  6.013
  Пол:
  Женски
  Биди среќна, имаш паметно бебе. :)
  Претпоставувам само цица, доени бебиња ретко прифаќаат шише со цуцла. Доволно и е твоето млеко, вода нема потреба да даваш додека сте само на доење, ако ептен сакаш давај со лажичка. Исто и чаеви.
   
  На Annath, Lolipop23 и eli25 им се допаѓа ова.
 9. Мецаа91

  Мецаа91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2018
  Пораки:
  981
  Допаѓања:
  2.184
  Пол:
  Женски
  Здраво и од нас... Бебушка е три недели стара цицаме и се дохрануваме, цуцла не цуца е сеа си јаде убаво, кака нормално исто и мочка а цревата ни кркорат како на возрасен не се грчи не ги тутка ножињата нагоре не плачиме и давам бекутан чајче јас пијам на хип за доилки и и ставам затоплена пелена на мешето а кркорењево никако да помине, изметот и е златно жолт не е зеленикав па да мислам настинка да е.... Совет
   
 10. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.900
  Допаѓања:
  14.207
  Пол:
  Женски
  Треба да е златно жолт, ако е зелен значи е гладно или настинато, и пробај само со доење не и давај АД, имаш млеко ете, само изгледа имаш многу "искусни" околу тебе и ти велат гладно е бебето дека плачи....
  Нормално е тоа со цревата не се грижи, бебето супер ти е како што имаш опишано, тоа е почетокот, таков треба да е.
   
  На Мецаа91 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Мецаа91

  Мецаа91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2018
  Пораки:
  981
  Допаѓања:
  2.184
  Пол:
  Женски
  Фала душо ако ми е трета керкичка прв пат доам претходните две беа само на АД и затоа сум во недоумица како прво да ми е се осеќам, најмалото се роди најголемо 4кг и беше нај стрвна од дадите инаку мн мака видов со двете нив, синоќа бе и дадов ад и стануваше може 10пати за цицање а кога и давам заспива кај 22.00 и станува пак кај 03.30 и после спие до кај 10.00 а синоќа стануваше и савајлево е рано станата...
   
  На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.900
  Допаѓања:
  14.207
  Пол:
  Женски
  АДто се вари повеќе време за разлика од мајчиното, можи затоа повеќе спие.
   
 13. malifesent

  malifesent Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2015
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  146
  Deteto mi e 5 m, veke nekolku pati co kakata ima konxibja kev ,bevne na pedijatar deme kapilarce bilo i je sledime za ponatamu. Deteto e raspolozeno i napreduva.Dali ste imale takvo iskustvo ? Od grizi veke sila nemam.